Skocz do zawartości

WQe

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  2
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez WQe

 1. Dzień dobry.

  Czy jest możliwość utworzenia pendriva z kilkoma systemami do instalacji/bootowania?

   

  Konkretnie chciałbym mieć możliwość zapisu:

   

  - 2 wersji systemu Windows 10 w wersji zarówno MBR oraz GPT

  - Windows 8.1 w GPT

  - Windows XP/Vista/7 w MBR (jeżeli z XP i Vistą byłby problem, może być sam 7)

  - Jakiegoś linuxa tylko w GPT

  - Innego Linuxa w MBR

  - Programów typu Hirens Boot CD (MBR), Hirens Boot PE (GPT), Memtest i podobnych w MBR

   

  Czy jest jakiś program, który bezproblemowo obsługuje oba typy formatów?

  Próbowałem YUMI, Easy2Boot, Multibootusb i jeszcze jeden, którego już nie pamiętam i w każdym miałem problem ze zbootowaniem którejś instalki (nie każdej) - przykładowo wysypywał się instalator Windows 10 podczas bootowania, za innym razem Memtest nie pokazywał się w ogóle itp.

  Jeżeli nie ma takiego programu to chciałbym w innym wypadku mieć 2 pednraivy, z czego na jednym były by obrazy zapisane w MBR, a na drugim GPT.

  Proszę o pomoc.

   

  Dodam, że cały czas jeżeli muszę zmienić zainstalowany obraz na inną instalkę - używam Rufusa i bez problemu wszystko działa, jednak niestety zawsze jest to tylko jeden obraz.

 2. Witam.

  Poszukuję programu, w którym ułożę i oznaczę listę klipów do odpowiednich kategorii.

  Konkretnie:

  Przygotowuję materiały do złożenia filmu. Posiadam mnóstwo urywek z gopro ułożonych w dużej liczbie różnych folderów (ułożone w dni). Obecnie każdy urywek oglądam i wszystkie przeróżne akcje opisuję krótko w notatniku. Wygląda to mniej więcej tak: każdy wiersz dla pojedynczego klipu z danego folderu, opisane w czasie np.  1:35 minuta - Widok las, 2:12 min - Szybka akcja,   kolejny wiersz poniżej opisany tak samo dla następnego klipu w folderze i tak dalej dla każdego folderu. Wadą tego rozwiązania jest to, że podczas montażu filmu będę musiał przeglądnąć wszystkie notatniki jeżeli będę chciał zmontować przykładowo same widoki.
   

  I teraz pytanie czy jest jakiś program, w którym można prosto oznaczać urywki w klipach i przypisywać im odpowiednie kategorie?
  Mogło by to nawet działać na zasadzie arkusza typu exel, w którym tworzę odpowiednie rubryki kategorii np: Widoki, Szybka akcja, Materiały wycięte itp. i do każdej rubryki dodaję dany plik klipu, który od razu otwiera mi się w danym czasie - przykładowo na 1:35 minucie tego klipu.

  Mam nadzieję, że będzie to w miarę zrozumiałe.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...