Skocz do zawartości

Mind

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Mind

  1. Windows sam instaluje sterowniki. Natomiast ich wersje mogą się różnić od tych najnowszych producenta. Ogólnie dobrą praktyką jest pobrać sterownik bezpośrednio ze strony producenta. Poza tym jest pewność, że jest to natywny sterownik.

     

    @Ravenus87 jakbyś nie instalował nawet tych graficznych to też by działało, sam fakt że na ekranie wyświetli Ci się instalator ms to już oznacza że jest sterownik, żeby jakikolwiek sprzęt działał w systemie jest potrzebny sterownik

  2. O tym wyciąganiu wtyczki na czas instalacji też czytałem ale to odnośnie win 10. Ja sam instalowałem win 10 u siebie w 2018 chyba i wtedy dało się jeszcze wybrać konto lokalne. (a kiedyś to chyba też wyciągało się wtyczkę aby wirusa nie dostać)

    Ogólnie to taki świetny pomysł aby logować się do komputera osobistego przez konto internetowe ms, że jestem chyba go niegodny. Konto lokalne jako pro funkcjonalność - tego jeszcze nie grali.

    Rozważam czy w ogóle na przyszłość dla ciekawostki robić ten upgrade do 11 czy olać, ale póki co mam plan taki że zostawię tę 10 i niech się zestarzeje na dysku, a później do końca żywota linux.

    Teraz widzę ładnie się rozwija i steam na niego stawia. Ja używałem na desktopie przed 2010, chyba od 2006 jako jedynego.

    Instalacja z terminala to dla mnie nie powinien być problem. Jedynie jakby trzeba było sprawy sprzętowe załatwiać.

    Ten Manjaro fajny ale jakoś nie czuję tego pacmana. Poczytam znowu jeszcze o tym mint i ewentualnie o pop. Co do czystego ubuntu to widzę że społeczność jakoś na niego narzeka.

  3. No muszę rozeznać co do dystrybucji, niedawno czytałem o manjaro. Ogólnie oswojony jestem już z apt. Dawno temu używałem. Chce jakiś duży projekt, z dobrą obsługą sprzętu. Tyknąłem w przeszłości debiana, ubuntu, gentoo.

     

    Jak jest okazja to zapytam Ciebie o win 11, (przy założeniu że masz home) konto ms jest tylko do aktywacji potrzebne czy później trzeba z niego korzystać?

    Jak kwestia opcji prywatności, pozmieniało się względem 10?

     

  4. Dzień dobry. Rozważam utworzenie dual boot na komputerze i związku z tym mam parę pytań.

    1. Jak ogólnie windows 10 (i11) sprawuje się w duecie z gnu/linux na jednym komputerze, czy windows lubi nadpisać sektor rozruchowy?

    Czy może to mieć miejsce w sytuacji gdy każdy z systemów ma osobny dysk i do bootowania korzysta się z dysku z linuksem?

    (ma to funkcjonować na uefi/efi/gpt)

    2. Chciałbym zainstalować linuksa na dysku ssd nvme pod m2, czy tutaj trzeba robić jakieś specjalne salta czy to już nie ma różnicy?

    3. Czy dla linuksa trzeba wyłączyć fast boot?

    4. Czy przy 16gb ram nadal dobrze utworzyć swap chociaż z 2 gb?

    5. Jakie dystrybucje mają najlepiej rozwiązane sprawy obsługi sprzętu (najlepiej rozbudowany kernel aby nie było problemu ze sterownikami)?

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...