Skocz do zawartości

Simoooo

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Simoooo

  1. 24 porty POE nie są mi niezbędne - 4 by mi spokojnie wystarczyły żeby mieć na np. kamerki . Będę miał podpiętych trochę sprzętów po kablach (4 laptopy i 1pc, a w przyszłości pewnie jeszcze dojdzie) dlatego chciałbym mieć możliwość monitorowania oraz zarządzania ruchem sieciowym, przydzielania prędkości itd.

     

    ten TP link wcześniejszy co wybrałem z czterema POE jest 100Mb - nie zwróciłem uwagi że tylko 4 porty są 1000. Natomiast ten tps://www.al.to/p/710342-switche-tp-link-28p-tl-sg2428p-24x1000mbit-4xsfp-poe.html będzie już ok myślę. Nie udało mi się znaleźć żadnego który byłby też 24/1000Mb zarządzalny z tylko częścią portów POE  i odpowiednio tańszy.

  2. 3 godziny temu, 8gwiazdek napisał:

    Brak mi w tym wszystkim jakiejś konsekwencji
    TP-LINK TL-SL2428P - switch z portami 100Mbit

    TP-Link Archer AX73 - router wifi ustawiony w garażu

    no i do tego ten zyxel.....

    Dla mnie to wszystko jakieś takie niespójne.

    Pomysł z tym WR841N to już totalny dramat, stary trup z portami 100Mbit i wifi w N-ce.

     

    Widzę że ma być w miarę po taniości (osobiście proponował bym połączenia mikrotika z ubiqiti jednak domyślam się że koszty....) więc przemyślał bym następujące rozwiązanie:

    https://www.al.to/p/710342-switche-tp-link-28p-tl-sg2428p-24x1000mbit-4xsfp-poe.html

    +

    jakiś gotowy system mesh np.

    https://allegro.pl/oferta/router-nova-mw6-3pack-home-mesh-wifi-2-4-5ghz-12257450196

     

    I wydaje mi się że problem masz rozwiązany.

     

    Może zatem warto dopłacić do switcha i wziąć faktycznie Ubi

     

    np. połączenie Ubi + system mesh z tplinka?

     

    switch

    https://www.senetic.pl/product/US-24-250W

     

    +

     

    System mesh z tplinka

    https://www.x-kom.pl/p/635027-system-mesh-wi-fi-tp-link-deco-x20-mesh-wifi6-1800mb-s-a-b-g-n-ax-2xap.html

    chociaż nie Ubi jednak chyba nie będę brał,

     

    Zdecydowałbym się w takim razie na komplet tp-linka czyli switch co zaproponowałeś

    https://www.al.to/p/710342-switche-tp-link-28p-tl-sg2428p-24x1000mbit-4xsfp-poe.html

     

    + mesh https://www.x-kom.pl/p/635027-system-mesh-wi-fi-tp-link-deco-x20-mesh-wifi6-1800mb-s-a-b-g-n-ax-2xap.html

  3. Cześć, 

    Jestem na etapie wyboru sprzętu sieciowego do nowego domu i chciałbym się upewnić czy go dobrze dobrałem. Sprzęt będzie użytkowany w domu jednorodzinnym (parter 70m2 oraz piętro 70m2). W całym domu jest łącznie 23 gniazdek sieciowych rozmieszczonych w różnych pomieszczeniach

    Provider daje ze swojej strony już gotowy kabel rj45 (daje wraz z konwerterem sygnału na skrętke), tak więc chciałbym nim wejść do routera TP-Link Archer AX73.

    Router będzie w garażu ustawiony na szafie dystrybucyjnej WF01-6612-00B  (nie bezpośrednio w niej żeby nie osłabiać sygnału WI-FI)  i z niego będzie kabel do switcha już zamontowanego w szafie TL-SL2428P. Ze switcha pójdą patchcordy do patchpanela  PPS6-1024-B. Dodatkowo chciałbym potem po POE na piętrze dołożyć Access pointa  - w pokoju po skosie względem garażu który będzie pracował w trybie mesh NWA50AX-EU0102F. 

    W przyszłości do switcha  pewnie będe chciał dołożyć jakiegoś małego NASa oraz może jakieś kamerki po poe.

    Moje pytanie czy router na parterze wraz z AP na piętrze w miarę pokryje całym dom siecią WI-FI oraz czy sprzęt będzie ze sobą współgrał. Może ktoś widzi na pierwszy rzut oka, coś co mogłem przeoczyć jako że jest to mój pierwszy dobór sprzętów sieciowych i samodzielne budowanie domowej sieci LAN

     

    Wykaz sprzętu wraz z linkami do specyfikacji

     

    Pozdrawiam

  4. Cześć, 

     

    udało mi się dojść w ryzen masterze co trzeba zrobić aby nie zbijał mi taktowania i napięcia. Odpowiada za to opcja PROCHOT

     (załącznik - screen). Pytanie teraz jak to wyłączyć na stałe z poziomiu BIOSU lub też w systemie w jakiś opcjach administracyjnych czy coś takiego:)

     

    póki co jak to wyłącze w amd masterze to jestem w stanie kręcić procka ile dusza zapragnie, jednak to momentu działania ADM RYZEN MASTER i restartu systemu. Dlatego też chciałbym to wyłączyć na stałe żeby móc po prostu podkręcać w BIOSIE 

     

     

     

     

    PROCHOT.png

  5. cześć 

     

    Tutaj jeszcze w ogóle ciekawostka jest taka że mój procesor jedynie dobrze taktuje na swojej bazowej wartości (3,6GHz) na biosie wersji M0 

    Wersja
    7B86vM0
    Data publikacji
    2019-07-01
    Rozmiar pliku
    17.48 MB

     

    przy próbach wgrania każdego kolejnego BIOSU (łącznie z tym najnowszym) procesor od razu po update zbija zegary i mnożnik do 500 i 5 i nie da się tego nigdzie totalnie zmienić (nawet w biosie gdy jest ustawiona i niezmieniana ręcznie wartość bazowa 3,6) . Na Biosie wersji M0 jeśli fizycznie nie zmienię taktowania, tylko jest na default to działa poprawnie i dodatkowo jak zmienię wydajność w systemie na AMD advenced to podbija sobie prawidłowo zegary do ok 3.9/4.0 GHz

     

    Mam tutaj pytanie z innej beczki bo nie sądzę żeby to było coś co ja mogę naprawić. Zakładam że mam po prostu wadliwą płytę główną. Czy jeśli zgłoszę to na gwarancję to czy MSI przyjmie mi taką reklamację? czy odbije że OC jest na własną odpowiedzialność i wiąże się z ryzykiem uszkodzenia sprzętu i nie podlega to gwarancji? 

     

     
     
     
     
  6. Tak mam zainstalowany sterownik chipsetu. Hmm no coś chyba jest na rzeczy:/ chociaż dziwi mnie fakt ze na awaryjnym jest ok oraz że w Biosie mi nie zmienia nic. Tam pokazuje ciagle te wartości które ustawie akurat. Dopiero w systemie to zbija. Kilka razy też mi się udało ustawić w amd masterze taktowanie na 4,2 np. tak że go nie zbił, ale to kwestia bardzo losowa. Po ponownej zmianie albo resecie Windowsa i ustawieniu znowu zbija. 

    Też uważam że albo po prostu mam wadliwy sprzęt w kontekście OC (procek lub płyta) albo w BIOSIE jest jakaś magiczna funkcja związana z np. zasilaniem która jest ON i konsekwentnie mi zbija zegary z każdą próbą bo uważa ze się procek spali czy coś takiego..

  7. Hej, 

    niestety nic nie pomogło - ani reset i update biosu, ani zabawa AMD masterem i CTR :/ Dodam że jestem też po formacie i po zainstalowaniu jedynie CPU-Z na nowym systemie, dalej jest ten sam problem. 

     

    w AMD masterze zauważyłem że za tak naprawdę przy każdej próbie manualnej zmiany czy to napięcia czy to taktowania procesora system automatycznie mi zbija napięcie do 0,9 i Mghz do ok 500. po resecie amd ryzena wraca do normalnych. Rzucił mi się w oczy też fakt ze mój procesor jak ma napięcie auto to lawiruję często między 1,4 więc wyjściowo dosyć wysoko. 

  8. Cześć

    Ostatnio postanowiłem zrobić OC swojego procesora Ryzen 5 3600. CPU osadzony jest na płycie MSI B450-A PRO MAX.

    Niestety po zmianie mnożnika w BIOSIE (tryb ekspert) tak naprawdę na jakikolwiek inny (czyli zmiana z auto np. na 39) system
    automatycznie zbija mnożnik i taktowanie procesora w systemie do 0,5Ghz i przyjmuje to jako maximum. Przy wszelkich
    testach wydajnościowych nie przekracza wartości 0,5Ghz:/

    Zmiana napięcia w biosie nic nie zmienia. Próbowałem na różnych wersjach biosa - i tej najnowszej i tych starszych.
    Bawiłem się również różnymi opcjami zasilania i oszczędzania energii w biosie poprzez zmianę z enabled na disabled (lub odwrotnie)

    Zauważyłem również że kiedy w BIOSIE napięcie i CPU jest na auto to w systemie napięcie jest dynamiczne i chodzi w  1,2v-1,4v w zależności od obciążenia procesora. natomiast jak zmienię  w BIOSIE CPU ratio np. na 3,7 i napięcie zostawię na auto albo ustawie statycznie np. na 1,2, 1,36, 1,45 (bez znaczenia) - to w systemie i tak mi się ustawia na 0,94 v mniej więcej + zbija zegar do 0,5GHz. 

    W trybie awaryjnym widzi taktowanie poprawnie.. 

    wrzucam paczkę screenów. z BIOSA jaką mam konfigurację, z awaryjnego PCU-Z oraz z Windowsa PCU-Z, HW info oraz AMD master ryzen 

    link poniżej

    https://easyupload.io/m/ntma38

     

    Czy ma ktoś jakiś pomysł z czego to wynika ? Tak jak napisałem wyżej, cały problem sprowadza się do zmiany CPU Ratio z auto na jakikolwiek inną wartość. Po zmianie system zbija mi taktowanie i mnożnik w systemie do 0,5Ghz i go nie przekracza (sprawdzane na Master AMD ryzen, HW info i CPU-Z)

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...