Skocz do zawartości

kapelusznik

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

18 OK

O kapelusznik

 • Tytuł
  Nowicjusz

Ostatnie wizyty

6753 wyświetleń profilu

Aktualizacja statusu

Zobacz wszystkie aktualizacje kapelusznik

 1. Jaka tu panuje cenzura. To nie jest normalne.

  1. Pokaż poprzednie komentarze  17 więcej
  2. FeX

   FeX

   No nie bardzo się z tym zgodzę, bo jednak osoby mające w czymś większe doświadczenie z logicznego punktu widzenia wiedzą też więcej i przez to mają większy horyzont myślowy. Oczywiście nie jest to zasada, która zawsze się sprawdza, ale dając analogię do nauczania to każdy wolałby jednak posłuchać doświadczonego profesora zamiast jakiegoś świeżaka. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji i wysłuchać powinno się każdego, jednak nie jesteś zobowiązany, aby każde zdanie brać pod uwagę.

    

   To forum jest spore, wiele się tutaj dzieje i z tego względu niemożliwym jest, aby obiektywnie je oceniać na podstawie kilku wejść. Poza tym, każde środowisko czy nawet fora są na swój sposób specyficzne, tworzą jakąś społeczność.

    

   Ty to wszystko widzisz od strony użytkownika, który mimo wszystko nie jest do końca zaznajomiony z tym, jak to forum działa. Sam udzielam się w tematach audio i jestem tym całym "ekspertę" w sumie tylko dlatego, żeby ludzie widzieli, że pisze do nich ktoś "z pogrubionym nickiem", bo naprawdę niektórym tylko wtedy da się przemówić do rozumu :D Przeglądając czasem kolejny raz tematy, które nie różnią się od siebie właściwie niczym, tworzone przez leniwych użytkowników potrafią ręce opaść. Taki ktoś nie poświęci chwili, aby znaleźć odpowiedź, która była udzielona kilka tematów poniżej, a Ty cały czas starasz się jakiś kontent wnosić i w takim momencie czujesz się, jakbyś dostał szmatą w ryj, bo okazuje się, że ludzie nawet z tego nie potrafią skorzystać :D

    

  3. kapelusznik

   kapelusznik

   Nie, nie i tak.

    

   "No nie bardzo się z tym zgodzę, bo jednak osoby mające w czymś większe doświadczenie z logicznego punktu widzenia wiedzą też więcej i przez to mają większy horyzont myślowy." - masz rację, nie jest to zasada. Np. większość z nas wolałaby się pewnie oddać w ręce lekarzowi, który ma za sobą setki operacji niż lekarzowi, który rok temu ukończył studia, a wiedza i doświadczenie w najlepszym przypadku opierają się kilkuset godzinach praktyk. Przy tym nie można bagatelizować osoby, która może mieć świeże spojrzenie nie stłumione stereotypami, nieuzasadnionym przekonaniu o swojej wyższości czy choćby przestarzałą wiedzą.

    

   Ja na studiach wolałem młodych wykładowców, w których jeszcze istniał żar, którym potrafili rozpalić motywację u innych. Starsi rzadko mieli lub jeszcze mieli to coś. Także kolejny błąd - uogólnienie - na pewno nie każdy wolałby słuchać doświadczonego profesora zamiast świeżaka.

    

   "To forum jest spore, wiele się tutaj dzieje i z tego względu niemożliwym jest, aby obiektywnie je oceniać na podstawie kilku wejść." - z reguły ocena nie jest obiektywna, fakt tak, ocena w najlepszym wypadku może dążyć do obiektywizmu, jednak tego stanu nigdy nie osiągnie.

    

   "Ty to wszystko widzisz od strony użytkownika, który mimo wszystko nie jest do końca zaznajomiony z tym, jak to forum działa." - nie do końca. Może wcześniej źle to ująłem. Piszę tutaj rzadko, miałem wcześniej inne konto, na którym pisałem więcej i regularniej, ale posiadanie konta i wykorzystywanie go do pisania, a zaglądanie na forum i czytanie, to dwie różne kwestie. Ostatnio nieco rzadziej wchodzę i czytam, ale z forum korzystam od wielu lat.

    

    

  4. FeX

   FeX

   Podsumowując wywód, chciałem powiedzieć, że tak samo niewłaściwym zachowaniem ze strony modów/adminów jest utrzymywanie postawy "tam są drzwi", jak i ocenianie całego forum na podstawie takich pojedynczych przypadków. Niemniej takie sytuacja były, są i będą, trzeba się trochę dotrzeć. Też sobie przypominam, jak 4 czy 5 lat temu byłem na celowniku, ale wtedy nazbyt przejawiałem postawę audio-mesjasza, który chce zbawiać "nieudolny dźwiękowo" światek komputerowy :D Teraz staram się zrozumieć tą drugą stronę bez narzucania własnego zdania z góry.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...