Skocz do zawartości

kapelusznik

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

19 OK

O kapelusznik

 • Tytuł
  Nowicjusz

Ostatnie wizyty

6762 wyświetleń profilu
 1. Aktualizacja - słuchawki nadal dostępne, zmiana ceny na 499 zł.
 2. Jestem zadowolony, to jedne z lepszych głośników, które miałem. Przy czym znawcą nie jestem, więc trzeba podejść z dystansem do moich słów. Trochę minusem w soundbarach takiej wielkości jest to, że głośniki są blisko siebie i zmniejsza to doznania.
 3. Kupiłbym fotel ASUS do zestawu, ale... ma udźwig do 120 kg, więc byłby problem.
 4. I tak, i nie. Nie jestem wyznawcą ASUSa, ale jak składam sprzęt, to lubię, gdy to dobrze wygląda. W mój gust nie trafiają zestawy, w których ktoś daje części od MSI, ASUS, Gigabyte i jeszcze kilku innych. Na pierwszy rzut oka może ładnie wyglądają, ale mnie by to drażniło. Tak, wiem, to pedantyczne i powinno się takie coś leczyć.
 5. Zestaw komputerowy składany chyba w najgorszym możliwym momencie - od końca listopada 2020 r. do stycznia 2021 r. Na szczęście wszystko dotarło.
 6. Jaka tu panuje cenzura. To nie jest normalne.

  1. Pokaż poprzednie komentarze  17 więcej
  2. FeX

   FeX

   No nie bardzo się z tym zgodzę, bo jednak osoby mające w czymś większe doświadczenie z logicznego punktu widzenia wiedzą też więcej i przez to mają większy horyzont myślowy. Oczywiście nie jest to zasada, która zawsze się sprawdza, ale dając analogię do nauczania to każdy wolałby jednak posłuchać doświadczonego profesora zamiast jakiegoś świeżaka. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji i wysłuchać powinno się każdego, jednak nie jesteś zobowiązany, aby każde zdanie brać pod uwagę.

    

   To forum jest spore, wiele się tutaj dzieje i z tego względu niemożliwym jest, aby obiektywnie je oceniać na podstawie kilku wejść. Poza tym, każde środowisko czy nawet fora są na swój sposób specyficzne, tworzą jakąś społeczność.

    

   Ty to wszystko widzisz od strony użytkownika, który mimo wszystko nie jest do końca zaznajomiony z tym, jak to forum działa. Sam udzielam się w tematach audio i jestem tym całym "ekspertę" w sumie tylko dlatego, żeby ludzie widzieli, że pisze do nich ktoś "z pogrubionym nickiem", bo naprawdę niektórym tylko wtedy da się przemówić do rozumu :D Przeglądając czasem kolejny raz tematy, które nie różnią się od siebie właściwie niczym, tworzone przez leniwych użytkowników potrafią ręce opaść. Taki ktoś nie poświęci chwili, aby znaleźć odpowiedź, która była udzielona kilka tematów poniżej, a Ty cały czas starasz się jakiś kontent wnosić i w takim momencie czujesz się, jakbyś dostał szmatą w ryj, bo okazuje się, że ludzie nawet z tego nie potrafią skorzystać :D

    

  3. kapelusznik

   kapelusznik

   Nie, nie i tak.

    

   "No nie bardzo się z tym zgodzę, bo jednak osoby mające w czymś większe doświadczenie z logicznego punktu widzenia wiedzą też więcej i przez to mają większy horyzont myślowy." - masz rację, nie jest to zasada. Np. większość z nas wolałaby się pewnie oddać w ręce lekarzowi, który ma za sobą setki operacji niż lekarzowi, który rok temu ukończył studia, a wiedza i doświadczenie w najlepszym przypadku opierają się kilkuset godzinach praktyk. Przy tym nie można bagatelizować osoby, która może mieć świeże spojrzenie nie stłumione stereotypami, nieuzasadnionym przekonaniu o swojej wyższości czy choćby przestarzałą wiedzą.

    

   Ja na studiach wolałem młodych wykładowców, w których jeszcze istniał żar, którym potrafili rozpalić motywację u innych. Starsi rzadko mieli lub jeszcze mieli to coś. Także kolejny błąd - uogólnienie - na pewno nie każdy wolałby słuchać doświadczonego profesora zamiast świeżaka.

    

   "To forum jest spore, wiele się tutaj dzieje i z tego względu niemożliwym jest, aby obiektywnie je oceniać na podstawie kilku wejść." - z reguły ocena nie jest obiektywna, fakt tak, ocena w najlepszym wypadku może dążyć do obiektywizmu, jednak tego stanu nigdy nie osiągnie.

    

   "Ty to wszystko widzisz od strony użytkownika, który mimo wszystko nie jest do końca zaznajomiony z tym, jak to forum działa." - nie do końca. Może wcześniej źle to ująłem. Piszę tutaj rzadko, miałem wcześniej inne konto, na którym pisałem więcej i regularniej, ale posiadanie konta i wykorzystywanie go do pisania, a zaglądanie na forum i czytanie, to dwie różne kwestie. Ostatnio nieco rzadziej wchodzę i czytam, ale z forum korzystam od wielu lat.

    

    

  4. FeX

   FeX

   Podsumowując wywód, chciałem powiedzieć, że tak samo niewłaściwym zachowaniem ze strony modów/adminów jest utrzymywanie postawy "tam są drzwi", jak i ocenianie całego forum na podstawie takich pojedynczych przypadków. Niemniej takie sytuacja były, są i będą, trzeba się trochę dotrzeć. Też sobie przypominam, jak 4 czy 5 lat temu byłem na celowniku, ale wtedy nazbyt przejawiałem postawę audio-mesjasza, który chce zbawiać "nieudolny dźwiękowo" światek komputerowy :D Teraz staram się zrozumieć tą drugą stronę bez narzucania własnego zdania z góry.

 7. Hej, odświeżam. Słuchawki nadal dostępne. Może ktoś się skusi?
 8. Plecak sprzedany. Pozostały już tylko słuchawki.
 9. Nadal aktualne - zmiana cen: plecak - 250 zł słuchawki 550 zł
 10. Po zakupie RTX 3080 Strix OC w morele.net dostałem 2 kody - Call of Duty Black Ops Cold War i roczną subskrypcję na GeForce NOW. W jakich cenach chodzą te kody? Działają z różnymi kartami? Bo coś widziałem, że niektórzy pisali na forum o tym, że trzeba mieć nowego RTX.
 11. Odświeżam, przedmioty nadal dostępne.
 12. Odświeżam - i aktualizuję ceny: słuchawki 575 zł, plecak 275 zł.
 13. Odświeżam - słuchawki i plecak nadal aktualne.
 14. Mogła być też jakaś ukryta wada. Teraz dzwonił, powiedział, że system się zainstalował, poinstalował aktualizacje, potem jakiś film włączył i wszystko działało. Pan jednak stwierdził, że zainstaluje jeszcze raz system tworząc macierz RAID0 z trzech dysków SSD w tym laptopie i znowu podczas instalacji pojawiał się ten błąd. Także coś się w laptopie dzieje. Ten Pan jest jeszcze względnie pozytywnie nastawiony, tzn. uważa, że potestuje i spróbuje zlokalizować problem przez różne testy. Ja natomiast jestem już zniechęcony i obstawiam najgorsze, czyli że będę musiał zwrócić pieniądze, w
×
×
 • Dodaj nową pozycję...