Skocz do zawartości

mefyokuydi

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez mefyokuydi

  1. Racja, to też jest fajna opcja. Tylko też sie bawić w zwroty i mieć nadzieję że przyjmą, zamiast dopatrzyć się nie wiadomo czego i odrzucić wniosek o zwrot.

    32 minuty temu, wrobel_krk napisał:

    Ja po rożnych forach czytam o monitorach (doktoryzowałem się jak kupowałem swój) na temat jednego monitora jest często tyle opinii ile ludzi.


    No właśnie, żeby teraz kupić coś porządnego to trzeba się wczytywać i analizować, bo zaraz znajdzie się informacja że jednak nie ten albo jest coś lepszego... 
    Jeżeli ten G6 jest w miarę ok, podobny w parametrach do IPSów, to nie ma problemu. Tylko właśnie jak z tym zakrzywieniem, bo jedni znowu piszą że świetne to jest(oko lepiej sobie radzi), a drudzy piszą że tamte 1000R to o wiele za duże jak na 27 cali i nie ma sensu taki monitor ;)

    OLEDy fajne, mam w telefonie i jest różnica względem tego monitora, ale podobno nie nadaje się do dłuższego czytania/pisania i jest o wiele poza budżet(maks 2k jak coś naprawdę dobrego), a do tego podobno szkodzi bardziej oczom. Tylko że do filmów z kolei nie ma lepszych niż OLEDy i są bardziej uniwersalne.

     

    20 minut temu, Genghis Khan napisał:

    Lepiej lekko podswietlic pokoj i wtedy ewentualne wady monitorow znikaja.  W ciemnym pomieszczeniu wzrok bardziej sie meczy i niszczy.

     

    Z reguły daję jakąś słabą lampkę gdzieś w tle w nocy, tylko że zdarza się właśnie coś robić bez oświetlenia(bez rozpraszania uwagi i domowników), a do tego filmy u mnie to tylko w ciemności (takie przyzwyczajenie i próbowałem z lekkim oświetleniem, ale to już nie to).

  2. No to teraz jak nie ogarniałem zbytnio róźnicy między VA i IPS, to mam jeszcze większy dylemat. :)
    Niby przez większość czasu korzystam za dnia, ale w nocy też się zdarza i to w miarę często. 
    Chyba pozostaje tylko pójść do marketu i sprawdzić na żywo.(ale tam to mają pewnie podrasowane kolory i oświetlenie, żeby wypchnąć klientom i nie ma jak za bardzo sprawdzić jak się zachowują w nocy...)

  3. No ten Dell fajnie wygląda i zbliżony jest do tego g6.
    Nie wiem czy tylko u mnie na tym monitorze, ale na tym rtings te zdjęcie kontrastu z g6 wg mnie wygląda gorzej niż w dellu, a ocena odwrotnie. Jakby prześwietlone.
    https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/samsung-odyssey-g6-s32bg65-vs-dell-g2724d/35782/41041?usage=3623&threshold=0.10#test_1383
     

    Chyba  jednak wezmę właśnie tego della. Trochę się obawiam tego kontrastu i tej zbytniej jasności w nocy, ale tak poza tym to wygląda na porządny monitor. No i tańszy ;)
     

  4. Cześć,
     

    Przymierzam się do wymiany obecnego monitora (Samsung SyncMaster T22A300) i zastanawiam się jaki wybrać.
    Głównie będzie on służył do przeglądania internetu/pisania i oglądania filmów, sporadycznie(bardzo sporadycznie) jakieś gry typu CS lub wyścigi, ew jakiś zaległy tytuł.
    Rozmiar do 27/28 cali, bo na większy nie ma miejsca na biurku.
    Dobrze, żeby miał przynajmniej 2x hdmi lub DP + hdmi, bo jest jeszcze dekoder TV. Dobrze, żeby miał też wbudowane głośniki, bo będzie też służył jako telewizor.
     

    I mam dylemat co wybrać: IPS czy VA.
    Z IPS myślałem nad takimi, bo często się tutaj pojawiają: Dell 27" G2724D lub  LG UltraGear 27GP850P 27" albo IIYAMA G-Master GB2770QSU-B5 27"
    Z kolei z VA widzę, że jest taki w miare fajny AOC CQ27G2 lub Samsung Odyssey G6 27". Tylko ten Samsung to jest zakrzywiony i nie wiem jak będzie się na nim ogladało filmy albo pracowało. Czy nie będzie zajmował więcej miejsca na biurku przez te zakrzywienie i czy z tych 27" przy zakrzywieniu nie będzie że o te 2 lub 3 cale realnie mniejsza przekątna.
    Na rtings jest jeszcze taki np. Dell U2723QE.
     

    Nie wiem który będzie lepszy do moich zastosowań, IPS czy VA. 
    Dobrze, żeby kolory były przyzwoicie odwzorowane na filmach i żeby nie raziło w oczy przy długim czytaniu/pisaniu(też w nocy).
    Czy do filmów warto mieć te odświeżanie ponad 60hz czy to tylko do gier?
    Czy czerń w tych IPSa jest naprawdę taka słaba przy oglądaniu filmów i przegladaniu internetu, że wygląda jak po 45 praniach proszkiem za 1,25zł/kg czy to kwestia przyzwyczajenia i nie jest tak tragicznie?
    Czy z kolei te VA będą nadawały się do oglądania także w dzień i będą dobrze odwzorowywały kolory czy trzeba będzie przy wiekszym słońcu zasłaniać rolety, żaluzje i parawany żeby cokolwiek normalnie zobaczyć?
    I jeśli chodzi o te inne bajery/technologie/dodatki, to czy któreś z tych dodatkowych opcji można spokojnie wyłączyć czy warto jednak je mieć włączone, bo poprawią jakość obrazu nie tylko w grach ale też w takich normalniejszych zastosowaniach?

  5. W dniu 22.07.2022 o 17:13, kokosnh napisał:

    starczy sobie alert na pepper.pl ustawić dla kategorii SSD 
    https://www.pepper.pl/search?q=MX500

     

    Dzięki za stronę. Widzę, że fajne okazje tam są, nie tylko te SSD. Przyda się.

     

    7 godzin temu, lukasz272015 napisał:

    Ale to tylko jak się coś na niego kopiuje a tak to raczej nie, bierz z tego co podaliśmy ci, będziesz zadowolony, ja preferuje samsunga, ale sam poluje na cruciala 2 tb w dobrej cenie ale jak na razie nie ma dobrych ofert.

    ? Nie za bardzo rozumiem kontekst.

     

     

    Faktycznie poczekam na promocje i wezmę tego MX500 (albo Samsunga jak będzie tańszy na tym pepper). Dzięki za pomoc.

    • Popieram 1
  6. 2 godziny temu, wodego napisał:

     

    Tutaj głos na GoodRama. - od kolegi, który lubi bajki pisać...

     

    Samsung ma autorski kontroler i własne kości pamięci. Nie ma złych modeli i nie miał, czego nie można powiedzieć o innych firmach.

     

    No szczerze mówiąc, to z tym GoodRamem nie mam zbyt dobrych wspomnień (padnięte pendrive-y, 2 razy RAMy oddane na gwarancje), ale myślałem że w temacie dysków są dobrzy, no i przecież technologia poszła naprzód.

    Z Samsunga zawsze byłem zadowolony i wcześniej tak się przymierzałem, żeby dokupić tego 860 pro 1tb, bo na MLC więc trochę bardziej wytrzymałe, ale miałem w międzyczasie inne tematy i mnie jakoś ominęło wycofanie ich ze sklepów (chyba, że gdzieś są jeszcz jakieś nówki).

    Ale jeśli Samsungi evo są nieznacznie lepsze od mx500, to może nie ma sensu przepłacać i faktycznie te cruciale sprawdzić.

     

    Godzinę temu, kokosnh napisał:

    Są duże różnice między SSD SATA AHCI 2.5", jeśli rzeczywiście używasz SSD. 
    Jeśli ci się nie śpieszy, to radzę przynajmniej na jakąś promocje na 1TB MX500 poczekać.   Regularnie jest na promocji w podobnych i niższych cenach od tych goodram-ów.         
     

    Jeszcze nie mam, dlatego chcę dokupić. Bo mam teraz 500tkę 960 pro i jest już w ponad połowie zapełniona, więc chciałbym poszerzyć. Jakbym miał dwa gniazda m2 wolne (jedno jest chyba pod kartą graficzną i nie wcisnę tam dysku z radiatorem), to bym wział  jakiegoś na m2, może nawet takiego drugiego samsunga, a tak zostaje mi sata i stąd ten temat. 
    Myślałem też nad ssd pod system + hdd na pliki, ale tutaj większość jednak doradza ssd-ka, może przez to szyfrowanie dysku, żeby dało sie jakoś normalnie pracować.

    A ten MX500, to na promocjach w typowych sklepach z rtv agd/it czy gdzieś jakieś konkretne sklepy robią te przeceny i trzeba po prostu szukać codziennie?
    I masz na myśli czarny piątek czy w międzyczasie są jakieś promocje?

  7. Dzięki za informacje.
    Ok, czyli z tego co piszecie, to najbardziej chwalone są Samsungi, Cruciale i GoodRamy. Czyli nic się za bardzo nie zmieniło od czasu tamtego przypiętego poradnika z 2019.

    W dniu 19.07.2022 o 15:48, lukasz272015 napisał:

    Mam samsunga 870 jak i 860 evo tylko 500gb zrobione w raid0 i wszystko śmiga, cruciala nie miałem ale chwalą, z tego co wiem samsung 1tb ma chyba 600 tb zapisu danych a crucial 300 tb zapisu danych na wersji 1tb, goodrama miałem 1 padł mi po 3 miesiącach użytkowania i nic się nie dało z nim zrobić, nie polecam, ale że mit został juz obalony że ssd zdechnie cały po zapisaniu tych 600 czy 300 tb zależy ile ma też dysk to pomnóż sobie to 10 lub 12 razy tyle :) bo tyle dysk powinien wytrzymać, bierz cruciala lub samsunga, ewentualnie kinstona a2000 ale obecnie nie widzę go w sklepach na m2, ja kupuje tylko w sklepach w swoim mieście, bo jak się coś stanie zanosisz i po sprawie, szukaj na komputronik rtv euro agb media expert lub kup online gdzieś, nie wiem co mam ci polecić ze slepów, bo nie wiem co tam masz w mieście swoim.

    Nie no, nie proszę o rekomendację sklepu, bo to każdy sobie ogarnia, tylko dysku. Te 600tb/300tb zapisu, to na tyle ma gwarancji? Jeśli tak, to wychodzi na to, że samsung jednak trochę pewniejszy jak ma te 600tb zapisu od cruciala.

     

    W dniu 19.07.2022 o 19:54, wodego napisał:

    @up, fajnie, że coś napisałeś, ale aż się prosi o nową klawiaturę, bo obecna nie wyrabia. Przede wszystkim, shift nie działa oraz wiele innych problemów. Możesz też dawać swoje posty do tłumaczenia.

     

    Komputronik, Media Expert i inne polecasz, bo mają tam specjalne dyski selekcjonowane pod względem bezawaryjności? Być może sami sprzedawcy testują je przed sprzedażą.

     

    Co do polecenia dysku, czytając różne internety, to czasy Goodrama minęły, a najmniej problemów ze swoimi SSD na przestrzeni lat zgłaszali użytkownicy Samsungów - takie są moje wieloletnie odczucia.

     

    Ok, kolejny głos w stonę Samsunga.

     

    20 godzin temu, Chomik Tomek napisał:

     

    Pojemność nie ma znaczenia jeśli chodzi o parametry jakiegokolwiek dysku, każdy SSD zwalnia po zapełnieniu powyżej 80%. Dysk potrafi się zepsuć gdy jest zbyt zapełniony, więc nie należy ,,zapychać na full" tzn. bezpieczny limit zapełnienia to 80% i trzeba zostawić trochę miejsca systemowi do jego swobodnej pracy i aktualizacji.

     

    To czy lepiej wybrać pamięć 1 TB / 2 TB to zależy od tego co trzymasz na dysku i jakie masz potrzeby co do jego pojemności (zdalnie tego nie określę).

    Jeśli 1 TB wystarczy to aby się opłacało pewnie dobre będą GoodRam CL100 gen.3 960GB lub GoodRam CX400 Gen.2 1TB te 2 dyski ludzie chwalą sobie.

     

    Na dodatek w dyskach 2 TB wielkiego wyboru nie ma, chyba lepiej kupić wersję 1 TB pod kątem dostępności

    Tutaj głos na GoodRama.

    Z tego co piszecie, to nie ma róźnicy między ssd-kami na sata, więc po prostu wybiorę, co jest najbardziej atrakcyjne cenowo.

     

    Ok, dzięki Wszystkim za pomoc.

    • Popieram 1
  8. Dzięki za odpowiedzi.

    W dniu 17.07.2022 o 10:44, lukasz272015 napisał:

    crucial mx500 1tb lub 2 tb, ewentualnie samsung evo 870 lub 860.

     

    W dniu 17.07.2022 o 13:22, Chomik Tomek napisał:

    Lepiej jako 2 dysk było by kupić SSD z dobrej marki i będzie dobrze.

    Dobre będą Goodram, Adata, Crucial, Samsung.

     

    Ja mam SSD Sata od Goodramu i jestem zadowolony; też mam dysk zewnętrzny od Adaty, z którego też jestem zadowolony.

    Hmm, czyli ssd + hdd jednak odpada i polecacie SSD + SSD. Tylko teraz jaki będzie najlepszy pod względem bezawaryjności: mx500, 870 evo, 860 evo, goodram, adata, crucial?
    I jaka pojemność: 1tb czy 2tb czy pojemność nie ma znaczenia jeśli chodzi o parametry ssd tlc i nie zwalniają one zbytnio przy przekroczeniu pewnego stopnia zapełnienia?

    • Lubię to 1
  9. Cześć,

    Mam ostatnio taki dylemat. Posiadam ssd Samsunga 970 pro na którym jest system i pliki + jakiś stary hdd wd blue 1tb z poprzednim systemem i danymi, który włączam jak potrzebuje jakiś plik z poprzedniego okresu. Ten samsung powoli się zapełnia (500gb), więc szukam rozszerzenia miejsca i dania odpoczynku temu ssd, żeby miał tlko system i jakieś programy, a resztę na nowym dysku. Zastanawiam się teraz nad konfiguracją ssd + hdd lub ssd + ssd sata. Tylko nie wiem co byłoby lepsze. 
     

    Jeśli ssd + hdd, to potrzebowałbym nowego hdd 1tb/2tb. Tylko jaki jest najmniej awaryjny, szybki w zapisie i w miarę cichy w codziennym użytkowaniu? 
    Myślałem nad WD Blue, bo miałem do tej pory tylko WD i jestem zadowolony albo nad jakimś innym WD, tylko nie ogarniam do końca czym one się różnią i do czego się najlpiej nadają. 
    A może są jakieś inne które się tu sprawdzą? Wiele jest tutaj rekomendacji tego Seagate Ironwolf CMR, tylko jak z awaryjnością, bo pamiętam, że seagate były "ponadprzeciętnie" awaryjne.
     

    Jeśli ssd + ssd sata, to jaki dysk polecacie. Pamiętam, że porządne były 860 pro jako te ostatnie z mlc (dlatego też kupiłem 970 pro nvme), które dawały wydajność i niezawodność, tylko ostatnio jakoś przespałem ten moment wycofania ze sprzedaży 860 pro 1tb i tylko widziałem gdzieś ostatnie 256gb (za małe) i 4tb (za duże i za droogie). Z wątku o "ssd na tlc" jest polecany mx500 i też myślałem nad nim. Tylko jak z tymi kościami tlc jeśli chodzi o awaryjność i wydajność przy coraz większym zapisie. Czy lepiej kupić tego mx500 1tb do czy 2tb, żeby zapełnić tylko 50% i nie podchodzić z wykorzystaniem do 90-100%, żeby nie odbiło się to na awaryjności i spadku wydajności? A może znacie jakieś miejsce gdzie można kupić jeszcze nieużywane 860 pro za te 1000-1200?
     

    Osobiście wolałbym ssd + ssd, bo szybki i cichy. Tylko jak jest lepiej z żywotnością i bezawaryjnością: nadal lepsze są hdd czy ssd już je przegoniły (mx500), a może nie ma to już znaczenia, bo ważny jest backup? Jakby co to mam dwa dyski 1tb (też wd blue) 2,5" do backupu. 
    Ale jeśli ssd + hdd nie będzie jakoś zbyt ociężały przy odczycie plików i niezbyt głośny, bo system na ssd będzie odpowiadał za większość wydajności, to nawet lepiej, bo wtedy bym zaoszczędził i byłoby na kolejny hdd, jakby ten się za jakiś czas wysypał. No i nie musiałbym jeść chrustu ze szczawiem i mirabelkami:)
     

    Dodam, że mam szyfrowanie na 970 pro i nie odczuwam tego zbytnio, ssd pewnie będzie niewiele gorszy, a czy hdd zaszyfrowany będzie w miarę używalny czy już całkiem się go zajedzie i będzie żółwiem przy uruchamianiu i otwieraniu/zapisie plików? Bo powolność zapisu z hdd na hdd backupa już mógłbym jakoś przeżyć.


    Mój pc:
    - MB ASRock Gaming K4 Z170
    - CPU i5 6600K
    - RAM Patriot Viper Elite DDR4 2x8GB
    - GPU Palit GeForce GTX 1060 JetStream
    - SSD Samsung 970 Pro 500GB
    - Obudowa SilentiumPC Gladius M35W Pure Black Midi-Tower
    - OS Fedora Linux

    • Lubię to 1
  10. Super, Wielkie Dzięki za pomoc i porządną merytorykę przy wyborze myszki.

    Zdecydowałem się zamówić obie do porównania. Zaciekawiła mnie ta Glorious, bo podobno ma jakiś system wentylacji. Ale może okazać się że to jest tylko taki bajer niezbyt dobrze działający w praktyce, więc poużywam i posprawdzam, która będzie lepiej pasowała (oczywiście ostrożnie i dbając o nie), a tą mniej dopasowaną zawsze mogę zwrócić w ciągu 14 dni płacąc tylko za przesyłkę, bo dostawa podczas kupna jest darmowa.

     

    Dziękuję raz jeszcze.

    Pozdrawiam.

  11. Dzięki za kolejną porządną odpowiedź.

     

    W dniu 24.03.2021 o 22:12, Leminairre napisał:

    Logitech przoduje w awaryjności swoich produktów, a paradoksem w jego ofercie, jest znacznie przewyższająca żywotnością ilość produktów niskobudżetowych nad tymi, aspirującymi do klasy premium.

    Czyli da się znaleźć jakieś tańsze myszki pod uchwyt i wymiary mojej dłoni? Jeżeli tak, to chętnie spojrzę na podane przez Ciebie propozycje :)

     

    W dniu 24.03.2021 o 22:12, Leminairre napisał:

    Niełatwo nakreślić ogólną żywotność, lecz konstrukcje bliźniacze pod względem elektroniki: Glorious, Xtrfy powinny zapewnić kilka lat bezproblemowej pracy, jeżeli w pierwszych tygodniach nie odnotujesz nieprawidłowości.

    Mechaniczne enkodery, jak ALPS (Roccat), TTC (Endgame Gear, Roccat) oraz Kailh (Corsair), są znacznie bardziej awaryjne od optycznych, gdyż nierzadko przejawiają nieprawidłową pracę już po kilkunastu miesiącach.

    Odnośnie sensorów, od kilku lat można zaobserwować coraz rzadsze przypadki ich awarii, od czasów PMW3310 czyli premiery bardzo popularnych myszy Zowie; ZA, FK, EC nie odnotowałem żadnego przypadku uszkodzenia układu bez ingerencji użytkownika.

    Jeśli miałbyś wybierać, to na postawie Twojej wiedzy i doświadczenia, która mysz z tej dwójki (Glorious czy Xtrfy) jest jednak lepsza, choćby odrobinę?
    I jeszcze odnośnie tej Glorious'a to są dwie wersje kolorystyczne i materiałowe (matowa i błyszcząca). Który wariant jest lepiej wybrać pod względem użytkowania przez dłuższy czas i utrzymania dobrego stanu wizualnego? Chodzi mi o to, że nie chcę żeby się okazało, że akurat jeden wariant po dłuższym czasie w miarę jako tako wygląda, a ten drugi pod tym samym okresie staje się obskurny jak najtańsze no-name'y.

     

     

    W dniu 24.03.2021 o 22:12, Leminairre napisał:

    Niska waga sprzyja korzystaniu z myszy, jak nigdy nie jest to marketingowy zabieg, również niższa waga, to zdrowsza dłoń.

    Nie odczuwałem dyskomfortu, dopóki nie stosujesz naprawdę wymyślnego chwytu, będzie odpowiednio.

    A co myślisz o tych "przechylonych" myszach, które przez to że są tak zrobione, to podobno lepiej dopasowują się do kształtu dłoni i jest ona w bardziej naturalnej pozycji niż w przypadku klasycznych, a przez to ręka się nie męczy i nie powstają żadne zwyrodnienia.

     

    W dniu 24.03.2021 o 22:12, Leminairre napisał:

    By otrzymać mysz z najmniej awaryjnymi komponentami, wybrzydzać nie można.

    Konstrukcjom ultra-lekkim, zarzucić można odlewy o bardzo przeciętnej sztywności, co nie zdumiewa - mysz w końcu jest odchudzona.

    Modele które nie mają dziur, a są atrakcyjne dla wielu osób, to:

    Razer Viper - niska kompatybilność z Twoim chwytem, mechaniczny enkoder, "Tactile" pod rolką oraz "no-name" mikro-przełączniki dla bocznych.

    Roccat Kone Pure Ultra - bardzo dobre wykonanie, lecz mikro-przełączniki Omron z mechanicznym enkoderem = no-go.

    Roccat Burst - cena modelu "Core" zachęca, lecz musiałbyś niestety zaakceptować niegiętki przewód, mechaniczny enkoder który nie należy do żywotnych.

    Corsair Katar Pro/Pro XT - mechaniczny enkoder oraz mikro-przełączniki Omron = no-go.

    Logitech G Pro Wireless - jak niełatwo się domyślić, Logitech nie sprezentuje Ci wytrzymałego modelu - mechaniczny enkoder, "Tactile" oraz mikro-przełączniki Omron. 

    Endgame Gear XM1R - mechaniczny enkoder oraz "Tactile" pod rolką.

    Faktycznie, przekonałeś mnie do przypatrzenia się tym porządnym, a nie tym najbardziej reklamowanym modelom. Dzięki :)

  12. Cześć,

     

    Dzięki bardzo za odpowiedzi. Przepraszam, że trochę długo nie odpowiadałem, ale akurat trochę się u mnie działo.

     

    W dniu 20.03.2021 o 18:47, Leminairre napisał:

    Zainteresować powinny Cię konstrukcje z mikro-przełącznikami Huano tudzież tymi pracującymi optycznie, mechaniczne mikro-przełączniki Omron niosą ze sobą awaryjność, myszy z tymi mikro-przełącznikami, są najczęściej zwracane.

    Ponadto, praca rolki powinna opierać się na optycznych enkoderach jak F-Switch, bądź bardziej konwencjonalnych jak zastosowany w Intellimouse Pro bądź klasycznej MX518, a wspierać jego pracę powinien pełnowymiarowy mikro-przełącznik.

    Ta MX518 jeśli jest propozycją, to niezbyt mi odpowiada na pierwszy rzut oka. Wygląda jak takie zwykłe noname'y, które miałem. A co do logitech to nie mam dobrych opinii, bo wielu znajomych, którzy mieli inne produkty tej firmy, m.in. kierownicę G29, pady;  mówili nigdy więcej logitecha.

    W dniu 20.03.2021 o 18:47, Leminairre napisał:

    Xtrfy M4

    https://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/xtrfy-m42/

    Zastosowane Omrony nie powinny martwić, nie wszystkie modele borykają się z ich naturą - konstrukcja wpływa również na ich żywotność.

    Niewiele myszy ma optyczne enkodery, wraz z optycznymi mikro-przełącznikami bądź innymi, niż Omron.

    Z tego co zrozumiałem,to lepiej unikać tych przełączników Omron i lepiej skłaniać się ku Huano? Jednak zaproponowałeś tę mysz z przełącznikami Omron. Czy to jest wyjątek i w tym akurat modelu będzie żywotna dłuższy czas (coś jak polecane u was SSD na TLC - tzw. "mniejsze zło")? Jeśli tak, to czy mógłbyś wymienić te wyjątki myszek z Omron'ami, które można rozważyć w tym akurat przypadku czy to już są wszystkie?
    I mam takie pytanie - jaki średnio okres te myszki z tymi przełącznikami mają bezawaryjnej pracy, tzn. na ile wytrzymują zanim nie zaczną się problem m. in. z tymi dwuklikami i padniętą rolką albo szwankującym czujnikiem optycznym/laserowym?

     

    W dniu 20.03.2021 o 18:47, Leminairre napisał:

    MM720

    https://www.techpowerup.com/review/cooler-master-mm720/

    Ryzykowna propozycja, kształt 1+2+1+1 jest niespotykany. Optyczne mikro-przełączniki oraz enkoder, a dodatkowo żywotne mikro-przełączniki Huano dla pozostałych przycisków.

    Wybacz, ale jednak ta myszka niezbyt mi się podoba i wątpię czy byłbym z niej zadowolony pod względem komfortu używania myszki w moim przypadku (chociaż mogę się mylić jak każdy). Chyba, że wyróżnia się naprawdę dużą solidnością i bezwaryjnością to wezmę ją pod uwagę.

     

    W dniu 20.03.2021 o 18:47, Leminairre napisał:

    Jeżeli wyprofilowany kształt XL-747H bardzo Ci się spodobał, rozważyć możesz Glorious Model D-.

    Czy chodzi o tę myszkę Glorious PC Gaming Race Model D  ?

    Ta mi się podoba, podobnie jak ta Xtrfy M4. Tutaj też ze specyfikacji wynika, że są Omrony. Czy to taka sama sytuacja jak w pierwszej propozycji?

     

    I takie moje spostrzeżenie. Te myszki wyglądają na à la perforowane (a może rzeczywiście takie są) i krzykliwe z tymi RGB.
    Jak to się ma do użytkowania pod dłuższym czasie?Tzn. czy nic in tam nie szkodzi ew. kurz, pot, inne drobiny itp. ?
     

    Jeśli można to wolałbym takie "full body"(coś typu Deathader ), bo się do takich przyzwyczaiłem.
    Chyba, że są one "top of the top" ze wszystkich myszek w podanym przypadku, jeśli chodzi o dużą wytrzymałość i bezawaryjność.

  13. Cześć,

     

    potrzebuję Waszej pomocy co do wyboru nowej myszki. Poprzednie jakie miałem to były noname-y i jedna A4 XL-747H, ale wszystkie dosyć szybko(kilka miesięcy) padały. Dlatego postanowiłem wybrać teraz tylko taką porządną, żeby te 2-3 lata wytrzymała, bo już męczy mnie (mój portfel też) te ciągłe kupowanie nowych myszek. Mysz ma być do zastosowań codziennych, ewentualnie sporadyczne jakieś FPS-y. Obojętnie czy przewodowa czy bezprzewodowa. Dzięki.

     

    PS: Szukałem w innych tematach i nie znalazłem podobnego, ale jakby jednak był to proszę dajcie linka, żeby nie powtarzać.

     

    §  Budżet: 300 zł ( ale może być za mniej ;) )

    §  Jakiej myszki obecnie używasz: noname ( wcześniej A4 XL-747H)

    §  Jaką masz obecnie podkładkę: zwykłą, chociaż mógłbym zmienić na jakąś fajną z poduszką pod nadgarstek

    §  Z jakich wartości DPI korzystasz: różnie w zależności od myszki 800/1400/2200 itp

    §  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 10-15 cm

    §  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): ogólnie praca i inne zastosowania domowe, czasami CS:GO albo jakiś inny FPS

    §  Ile przycisków używasz w myszce: 3/4 plus rolka :) 

    §  Chwyt: Fingertip

    §  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

    §  Wielkość dłoni (cała dłoń i od czubka palca środkowego do kciuka): 9 cm szerokość i 19 cm długość  (tak naprawdę to 29 cm, ale nie chcę żeby ktoś popadł w depresję :)  IYKWIM )

    §  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Chcę w końcu jakąś trwałą i porządną mysz (i w miarę cichą), żeby ciągle nie kupować nowych i nie tracić czasu

    §  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy):

×
×
  • Dodaj nową pozycję...