Skocz do zawartości

Naruto8

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Naruto8

  1. Możesz teraz zmienić procesor na i5 4460. Ja poszukasz, to spokojnie za 200 PLN dostaniesz. Jak 10 generacja się pojawi na rynku, to zdecydujesz czy wybrać AMD  czy Intela.

     

    To, że w pracy masz Apple i działa super to o niczym nie świadczy. Windows na takim samym hardware działa identycznie i kosztuje 2x mniej niż Apple. Wygrawerowane jabłko na monitorze w żaden magiczny sposób nie przyśpiesza renderowania.

    Doradzono mi taki zestawi i ku niemu się skłaniam:

     

    https://proline.pl/koszyk/aacbc5d9

     

    Jakieś uwagi? Zarówno te przemawiające za, jak i przeciw?

  2. Poczekaj jeszcze trochę na 10 generację Inteli z iGPU.

     

    To jest nieudany zestaw do gier, a nie stacja do obróbki wideo...

    Za 1000zł najtańsza i5 10400 z iGPU, MOBO 700zł, czyli i tak dobrze patrząc ile kosztuje obecnie nowy i7 8700.

    Ale widzisz, ten zestaw mi właśnie polecono - a ja jedynie mogę zapytać Was o opinię. Twoja jest raczej "konkretna", co oczywiście doceniam :).

     

    Wdrażam się ciągle w temat: z tego co widzę AMD rywalizuje z Intelem nowymi liniami procesorów i niedawno Intel miał premierę... Tylko wszędzie czytam, że cenowo ta linia procesorów nie zachwyca (dystrybucja w PL) - przynajmniej kilka modeli konkretnych + płyty są drogie... Więc pytanie od laika: Czym w tym wyścigu Intel wygrywa z AMD? Chodzi oczywiście o dobór pod kątem zastosowań wideo.

    Bardzo Was proszę, dalibyśmy radę "złożyć" jakąś sensowną konfigurację? Nawet z tym i5 10400 z iGPU za 1000zł. Będę wdzięczny za sugestie, mógłbym już zamawiać sprzęt (te procesory chyba od dzisiaj można zamawiać?) albo chociaż mieć konfiguracji której bym się "trzymał"

  3. To jest kwestia kilkunastu/dziesięciu dni, czy raczej jednak kilka miesięcy? Co realnie mógłbym tym ugrać? Chodzi o obniżki "starszych" modeli?


    Da radę ktoś skomentować? Obecnie skłaniam się przy https://www.x-kom.pl/lista/dcku693ux?fbclid=IwAR21DLSL_Dri_3r6byUguB2T7Ver2Jc5eUnxeY8o4Vi1twiBHiWRFvGbg2I

    z podmianą 16 na 32 ram. Dzisiaj mógłbym już podjąć ostateczną decyzję... Jakieś uwagi?

  4. Do AE to na pewno nie Ryzen, już wysłuchiwałem żali że 2700X renderuje tak samo wolno jak 4 rdzeniowa i5 4 generacji.

     

    Z tego co wiem nie chcesz używanego i7 8700, a ceny nowych Inteli zwalają z nóg, 1500zł za i5 6/12 z iGPU to żart, jednak to lepsza opcja niż taki i7 9700 z gołymi rdzeniami.

     

    Pod samego PS"a Ryzen ok, ale pod montaż wideo już nie, nawet jak dorzucisz tam mocne GPU by wspomóc render to i tak będzie to wolniejsza opcja akceleracji niż Quicksync.

    Interesuje mnie zakup nowego zestawu na fakturę. Celuję w zestaw za 4000 PLN (odejmując rzeczy które mam można przyjąć, że całość zamknęła by się w 4500PLN) mając jednocześnie świadomość, że nie poszalejemy. Chciałbym na codzień co bardziej prostsze rzeczy bezstresowo zrobić, przełknę chrupnięcia w nieco bardziej złożonych projektach. 3-D puki co nie tykam. Obecnie uruchamiałem Aftera na Pentium G3250 3.20 GHz i...4 GB RAMu. Karty nawet nie podam. W każdym razie jak trzeba było coś zrobić prostszego zaciskałem, czasami zgrzytałem zębami, ale pracowałem na takim sprzęcie (tylko na home office). W pracy mam Maca, inna bajka, ale ma np. 16 GB RAMu (innych parametrów szczerze mówiąc nie znam) ale też nie jest tak że zawsze śmiga jak ta lala. Sądzę jednak że stacja za te 4000 PLN to będzie jakaś "zmiana" od tego co obecnie mam w domu :)

  5. Jak w tytule: szukam komputera z budżetem do 4200 PLN brutto (po uzasadnieniu jestem w stanie dać więcej)  z myślą o tworzeniu prostych i średnio-zaawansowanych animacji w After Effects. Ogólnie będę pracował w Photoshopie, Illustratorze, Indesign i After Effects właśnie - ten ostatni program ma największe wymagania. Jako że służy do animacji 2-D będę często renderował pliki wideo. Zdaje mi się, że ten komputer powinien mieć też troszkę więcej RAMu od gotowej, typowo "gamingowej" konfiguracji (16 to minimum- sądzę, że 32 to podstawa).

     

    Budżet 4200zł brutto max, można odjąć następujące komponenty (już posiadam):

    • dyski twarde
    • monitor
    • napęd optyczny DVD
    • wszystkie peryferia:klawiatura, myszka, etc.
    • system operacyjny

     

    Może jest wśród osoba pracująca zawodowo w Adobe i mogąca się wypowiedzieć w temacie? P.S. Mac nie przejdzie ;).

     

    Dodam że nie jestem "gadżeciarzem",  stawiam na wygodę więc np. cenię bardziej wygodną, szybciej dającą się rozkręcić obudowę od takiej świecącej we wszystkich kolorach tęczy - ten typ tak ma ;).

     

    Pozdrawiam!

     

    P.S. Kilka osób radzi mi poczekać na nowe procesory AMD - chyba chodzi o zniżki/przeceny starszych modeli... Skomentujecie?

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...