Skocz do zawartości

Shepard3

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Shepard3

  1. Cześć. Mam następujący problem. W większości gier po dłuższym lub krótszym czasie obraz gaśnie, monitor traci sygnał, a wentylatory cały czas chodzą z maksymalną prędkością. Jedyne co można zrobić to ręcznie zresetować. Nie ma znaczenia czy gra jest mało wymagająca czy bardzo (np w Cyberpunka grałem godzinę i nic się nie dzieje, a potrafi się to stać w Gwincie po 3 minutach). 

     

    Wszystkie części są nowe:

    Ryzen 5 1600 AF + Mugen 5

    MSI B450M Mortar Max 

    Patriot 2x8gb 3200 mhz

    RX 5700 Gigabyte Gaming OC

    Supremo 550W Gold 

    Crucial BX500 

     

    Co próbowałem zrobić:

    - świeży Windows z najnowszymi aktualizacjami

    - różne sterowniki chipsetu, gpu oraz najnowszy bios

    - wszelkie ustawienia zasilania 

    - na początku miałem stary zasilacz XFX Core 550W Bronze, wymieniłem go na Supremo i nic to nie zmienilo

    - temperatury każdego podzespołu są w porządku, nic się nie grzeje 

    - przełożenie Ramu w różne sloty i karty w inny slot

    - każdy benchmark, stress test, mem test PC przechodzi bez problemu 

    - sprawdziłem wszystkie podłączenia kabli, wszystko wygląda ok

     

    Odesłałem również kartę na gwarancję, to rzekomo zaktualizowali Bios. Oczywiście nic to nie dało. Za drugim razem stwierdzili "mechaniczne uszkodzenie złącza PCIe" i już nie przysługuje mi żadna gwarancja oraz rękojmia. Wtyczka wchodzi normalnie, a samą kartę odłączałem może z 3 razy, zawsze ostrożnie. 

     

    Pomóżcie, bo już pomysły mi się kończą. 

     

     

  2. Wracam z problemem, którego nie udało mi się nadal rozwiązać.  Na sterownikach Adrenaline 2020 po kilku sekundach po włączeniu gry następuje reset. Monitor traci sygnał, wentylatory wchodzą na wyższe obroty i kręcą się dopóki ręcznie nie zresetuje PC'ta. Próbowałem na monitorze przez display port, jak i na telewizorze przez hdmi. Wszelkie testy: OCCT, benchmarki, memtest bez problemu przechodzą, temperatury w porządku. W podglądzie zdarzeń jest tylko błąd Kernel 41. Sterowniki zawsze usuwam DDU. Wszystko najnowsze - Windows, chipset, bios. Żadnego OC nie ma. Próbowałem innego slotu PCI-e, świeży Windows, bez skutku. Nawet jeszcze raz wszystko rozebrałem i złożyłem jeszcze raz. Pomysły mi się kończą. Co ciekawe na sterownikach 19.8.1 jest wszystko w porządku, żadnego resetu. Myślę nad zwrotem karty. Niby działa na tych jednych sterach, ale nie po to płacę duże dla mnie pieniądze, żeby takie cyrki się działy. Może ktoś miał podobny problem? 
    Specyfikacja PC:
    R5 1600 AF + Mugen 5, MSI B450M Mortar Max, Viper 2x8gb 3200, RX 5700 Gigabyte Gaming OC, Supremo M2 550W Gold.

  3. Dzisiaj będę testował. Co zrobiłem:
    - sterowniki pobrałem 20.4.2 WHQL ze strony Gigabyte, wcześniej DDU w trybie awaryjnym

    - sterowniki do chipsetu najnowsze, BIOS też

    - Windows najnowszy (2004)

    - DirectX najnowszy

    - Framework najnowszy

    Jeszcze raz sprawdziłem czy wszystko jest dobrze podłączone, przy okazji wyciągnąłem baterię z Biosu. Karta od początku stock, bez UV. Ram sprawdzony Memtestem, Power Supply w OCCT bez problemu, Furmarki czy inne benchmarki również.

    @MariuszB35PL też miałeś podobny problem? 

  4. Dzięki za zainteresowanie tematem. Sam bym winił zasilacz, gdyby nie to, że na tych jednych konkretnych sterownikach GPU problemu nie ma. Ograłem na nich 3/4 Wiedźmina 3, splatynowałem Resident Evil 3 Remake i sprawdziłem dużo innych gier. A wszystkie inne późniejsze sprawiają problem. Jak złożyłem komputer jakoś w kwietniu, to na początku potrafił gasnąć monitor, brak sygnału, myszka i klawiatura jakby nie były podłączone i to wszystko podczas przeglądania internetu czy po prostu gdy nic nie było robione.

     

    Wczoraj z ciekawości przełożyłem kartę w inny slot PCIe i jedyna różnica była taka, że pierwszy reset nie spowodował braku sygnału, tylko normalnie był obrazem i nie musiałem ręcznie resetować.

  5. Ryzen 5 1600AF + Scythe Mugen 5
    RX 5700 Gigabyte Gaming OC
    MSI B450M Mortar Max
    Patriot Viper 2x8Gb 3200
    Supremo M2 550W
    BX500 480gb

    Mam następujący problem, komputer resetuje się tylko podczas gry. Najczęściej następuje to po paru sekundach. Nie ma przy tym żadnego błędu, monitor traci sygnał, wentylatory wchodzą na wyższe obroty i pomaga tylko reset. W dzienniku zdarzeń jest tylko "kernel 41". Części są nowe, jedynie dysk ma pół roku. Brak jakiegokolwiek OC, system świeży, sterowniki wszystkie najnowsze, razem z biosem i chipsetem. Komputer sprawdzany Memtestem, Funmarkiem, OCCT oraz różnymi benchmarkami i jest wszystko w porządku. Temperatury również.  Wcześniej miałem starego XFX 550W, profilaktycznie wymieniłem go na Supremo M2 550W i problem nadal występuje, więc to raczej nie zasilacz. Co najlepsze na sterownikach 19.8.1 z bodajże sierpnia problem nie występuje, tzn zdarzył się raz w Wiedźminie 3, zawsze w tym samym miejscu, poza tym ograne dziesiątki gier bez problemu. Ale granie na starych sterownikach nie jest zadowalającym rozwiązaniem problemu. Sterowniki zawsze usuwane w trybie awaryjnym DDU. Naprawdę to wszystko spowodowane byłoby sterownikami?
    Liczę na Waszą pomoc

  6. Posiada ktoś AC Origins? Na R5 1600 AF, RX 5700 i 16GB 3200 mhz gra w miastach/wioskach nie jest w stanie utrzymać 60 fpsów, przedział to 40-50 parę. Niezależnie od ustawień, a gram w 1080p. Poza miastami jest ok. Naprawdę Ubi dał tak ciała z optymalizacją czy coś jest nie tak? Pochwalcie się jak to u Was wygląda. 

  7. Obecny zasilacz XFX CORE 550W ma już jakieś 7/8 lat i wypadałoby go wymienić. Poszukuję zasilacza 550W/600W do 300 zł, koniecznie pół lub w całości modularny. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego od Vero M3 600W lub Supremo M2 550W? Jeżeli nie to który z tych dwóch będzie lepszy?
    MSI B450M Mortar Max
    R5 1600 AF
    RX 5700
    16 GB Ram

  8. Ostatnio testowałem 19.12.2 Adrenalin 2020 i było wszystko okej przez parę dni, a wczoraj BS i reset. Tak z dnia na dzień, nic nie ruszane w ustawieniach, brak OC czy innych takich, ręce opadają  :D

    W wersji Adrenalin 2020 coś musi być nie tak, bo na każdych mam BS, a na 2019 chodzi elegancko 

  9. Spróbuj zrobić tak:

    Na sam początek w Biosie ustaw PCIE na Gen3 - zostawiając PCIE na Auto wielu osobom wywalało czarny ekran. Jeśli to nie pomoże to spróbuj tego:

    Uruchom normalnie MSI Afterburner, później uruchom Radeon Software i w zakładce "wydajność" -> "dostrajanie" użyj opcji "podnapięcie GPU" po czym naciśnij "zastosuj zmiany".

    Po tych czynnościach uruchom grę i sprawdź czy jest ok.

    Nic to nie daje. Zostaje na (w moim przypadku) w pełni stabilnych sterownikach 19.8.1 i czekam na jakieś nowe WHQL 

  10. Mam bardzo dziwny problem. Niedawno złożyłem nowy zestaw:

     

    R5 1600 AF + Scythe Mugen 5

    16 GB 3200

    RX 5700 Gigabye Gaming OC

    XFX 550W

    MSI B450M Mortar Max

    SSD BX500

    Monitor Dell u2312hm podłączony przez display port.

     

    Wszystko postawione na czystym W10, zaktualizowany do najnowszej wersji, bios, chipset AMD też. Na najnowszych sterownikach graficznych po paru minutach grania występuje black screen, po chwili monitor traci sygnał i komputer się resetuje. Obrazu nie zobaczę póki własnoręcznie nie wcisnę reset. Co najlepsze, na starych sterownikach zero problemów, wszystko działa idealnie, wszelkie stress testy/benchmarki przechodzi. Po parogodzinnym graniu w różne tytuły, również bez problemu. Z wydajności, kultury pracy i temperatur jestem jak najbardziej zadowolony. Wszystko wskazuje na sterowniki, ale istnieje szansa, że uwalona jest karta?

    Próbowałem DDU, jeszcze jednego formata dla pewności i bez zmian. Na próbę podłączyłem do telewizora za pomocą HDMI i jedyna różnica jest taka, że zamiast black screena jest green screen xD

    Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i co najważniejsze znalazł rozwiązanie?

  11. @Telpher
    Pewnie natknąłeś się też na moje posty. Nie skreślałbym tej karty, co prawda siedzę na sterownikach z bodajże września, ale jest wszystko w porządku - wydajność, kultura pracy, temperatura, brak black scrennów czy czegokolwiek. Później jeszcze popróbuje wgrać stery te przed najnowszymi.

    U Was też jest tak niskie fabryczne napięcie? U mnie przy zegarze w booście 1750mhz jest 938 mV. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...