KamilLBN
Użytkownik-
Liczba zawartości
9 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
0 NeutralnyO KamilLBN
-
Tytuł
Nowicjusz
-
Cześć Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim błędem. System świeżo po instalacji win10 pro, drivery ostatnie MB MSI b450m Mortar Max Na dysku systemowym włączyć/wyłączyć bufor mogę, na każdym innym dodatkowym już nie. Pokazuję się powyższy błąd. Na poprzedniej płycie Z77 działało to bez problemu. Dyski w pełni sprawne, smart ok. Tryb pracy dysku ahci Jakieś pomysły?
-
Musi mieć 6 sata i 4 banki. Zmiana na razie bez sensu. Cóż poczekam zatem, może coś się zmieni w kwestii 4650G, bo propozycja dość fajna.
-
Hmm miało by to sens, ale "Chipsatz-Eignung A520, B550, X570" Być może będzie akualizacja biosu dla b450...
-
To załóżmy że aktywna.
-
Cześć W "serwerze" zmieniłem platformę, Wcześniej była i5 3470 z integrą. Obecnie jest R 3600 na b450. Niestety zapomniałem że Ryzen nie ma integry . Pakować się w R 2400G mija się z celem, bo mniej wydajny. Miałem jakaś w zapasie Hd7770. Teraz pytanie. Jaka karta na dzień dzisiejszy jest nieco bardziej wydajna od w/w, ale pasywna i do 200zł?
-
Wsio jest na default. Proc Ryzen 3600. Bios dodatkowo update'owany do ostatniej wersji. Sprawdzę jeszcze na slocie m2_2 bo on idzie z tego co sprawdziłem przez chipset, a m2_1 bezpośrednio przez cpu. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Sprawdzałem różne iso windy, z winclub i winso.pl. Dogrywałem nawet stery do NVMe podczas instalacji, ale bez sukcesu. Winda nie się zainstalować na tym dysku.
-
To wywala mi błąd ze grafika nie obsługuje GOP. Drugi slot jest pusty. Początkowo chciałem sprawdzić jego działanie na obecnym systemie. Ale go nie wykrywa jak pisałem wcześniej. Odpalam WIn PE i dysk widać, da się założyć partycje GPT MBR itd. Próba instalacji nowego systemu na nim zgłasza błąd "na tym dysku nie można zainstalować systemu..." Bez względu na to jak jest sformatowany. Zmiana ahaci na raid też nic nie daje.
-
Witam Zakupiłem dysk jak w tytule Platforma to MSI B450 Mortar max. Dysk zainstalowany w slocie m2_1, dodatkowo obecnie jest druki dysk ssd sata na który stoi win 10 Problem jest taki że w systemie dysk PNY jest w ogóle niewidoczny, ani w menadżerze urządzeń, ani nigdzie indziej. Bios dysk widzi normalnie pod slotem, natomiast nie widać go w opcji botowania. Koncfguracja biosu to cms + ahci. Po odpaleniu płyty diagnostyczne live win PE 10 dysk jest widziany i można go formatować jako mbr lub GPT. W czym rzecz, że win 10 nie widzi dysku? Czy NVMe działa poprawnie tylko w tryb