Skocz do zawartości

wazaari

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez wazaari

  1. Już wszystko wiem. Chodzi o to, że Intel dogadał się z Microsoft i już wszystkie sterowniki graficzne będą wychodziły w wersji DCH. Dlatego w najnowszej wersji Windows którą pobrałem ze strony Microsoft (october 2018) już podczas instalacji są te właśnie sterowniki instalowane a nie stare standardowe. Podobno to nic złego. Natomiast zmiana na standardowe jest niezmiernie trudna i może powodować niestabilność czy uszkodzenie systemu. Zatem pora po prostu uznać, że od tej pory to sterowniki DCH są tymi normalnymi standardowymi a dawne standardowe to przeżytek. Szkoda tylko, że suport telefoniczny Microsoft nie ma niestety o tym pojęcia, choć właśnie na ich stronach w wersji angielskiej jest to wyjaśnione

    Temat uważam za zamknięty a problem za rozwiązany. Dziękuję wszystkim

  2. Powiedz że byłeś na stronie nvidi i pobrałeś sterowniki do swojej karty....

    Oczywiście że byłem i pobierałem ręcznie sterowniki. Tak się właśnie dowiedziałem o wersji standard i DCH. Standard nie udało się zainstalować a DCH tak. Natomiast NVIDIA Experience sam wykrywa i instaluje takie jak wykryje że ma zainstalować

    Jeśli chodzi o MS Store to tutaj był błąd.

     

    nie wiem jak u Ciebie z angielskim, ale tutaj jest to fajnie wytłumaczone:

    https://www.techpowerup.com/250415/psa-nvidia-installer-cannot-continue-on-windows-october-2018-update-and-how-to-fix-it?cp=2

    Przeczytałem. Teraz wszystko jest jasne. Ktoś spierdzielił chyba w Microsoft, że wrzucili do instalki Windows sterowniki graficzne DCH a nie standard. Ciekawe czy przy kolejnej poprawce systemu również to zmienią. Tak czy inaczej dochodzę do wniosku, że puki co oprócz psychicznego obciążenia że mam inne niż inni, nie widzę ujemnych stron mania DCH a nie standard. Więc nie będę robił tych opisanych tam kombinacji żeby to zmieniać. No chyba, że Wy znacie jakieś minusy z DCH. W sumie to chciałbym się dowiedzieć jakie są różnice między DCH a standard. Wiecie coś na ten temat?

  3. Cześć!

    Niedawno formatowałem HDD i stawiałem od nowa Windows 10 Home (64 bitowa, wersja 1809, kompilacja 17763.437) z pendriva przygotowanego specjalnym programem pobranym ze strony Microsoft. Wszystko poszło prawie gładko. Jednak po zainstalowaniu i kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pulpicie nie było opcji "Panel sterowania NVIDIA". Musiałem go pobrać ze sklepu. Gdy już go zainstalowałem i uruchomiłem kliknąłem z lewej strony na dole na "Informacje o systemie". Tam po prawej stronie w szczegółach mam napisane: "Typ sterownika: DCH". Porównałem to ze znajomymi i wszyscy mają tutaj "standard". Przy instalacji sterowników ze strony NVIDIA koniecznie trzeba wybrać m.in. "Typ sterownika Windows:". Tutaj jest objaśnienie o treści:

    "Standardowe" pakiety to te, które nie wymagają składowych sterownika w standardzie DCH.

    "DCH" (Declarative, Componentized, Hardware Support Apps) odnosi się do nowych, wstępnie instalowanych pakietów przez producentów OEM i wdrażających wzorzec Microsoft Universal Driver.

    Sterowniki DCH nie mogą byc instalowane w standardowym systemie, a standardowe sterowniki nie mogą być instalowane w systemie DCH.

    W celu potwierdzenia rodzaju wykorzystywanego systemu prosimy o odnalezienie pola Typ sterownika w menu Informacje o systemie w Panelu sterowania NVIDIA.

    W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o odwiedzenie strony What's new in driver development"

     

    Gdy pobrałem standardowe, to nie dały się zainstalować bo wyskakiwała informacja że moja wersja Windows jest niezgodna. Kontaktowałem się z suportem NVIDIA. Powiedzieli mi, że to zależy od tego w jakiej wersji mam Windows. Dzwoniłem więc dwa razy do Microsoft. Niestety konsultanci kompletnie nie wiedzieli co to jest DCH i odsyłali do producenta sprzętu. Przyszło mi do głowy, że może jestem zarejestrowany w niejawnym programie testów systemu Windows i mam zainstalowaną jakąś dziwną wersję. Wszedłem więc w Ustawienia --> Aktualizacja i zabezpieczenia. Tutaj faktycznie *w przeciwieństwie do tego co widziałem w pracy) na końcu z lewej strony mam coś takiego jak "Niejawny program testów systemu Windows". kliknąłem więc w to. Ale wygląda na to, jakbym dopiero mógł pobrać coś bo mam napisane:

    "Pobierz kompilacje Insider Previev

    Dołącz do niejawnego programu testów systemu Windows, aby …"

    A pod spodem jest buton "Rozpocznij"

     

    No to jestem czy nie jestem członkiem tych testów. Dlaczego mam wersję DCH a nie standard i jak mieć tą co wszyscy? Help !!!

  4. urządzernia peryferyjne wykluczam. Robiłem taki test, że moje twarde dyski wsadzałem do innego kompa i podpinałem do niego wszystkie moje peryferia. Nie powodowało to zawieszania i test Power Supply przechodził bez problemu.

     

    Dalej nie mogę znaleźć tego procesu.

    Poniżej zamieściłem jeszcze zrzuty ekranu z obciążenia procesora chwilę po wyjścu z gry. Niby ponad 90% to właśnie gra

    https://imgur.com/a/DUhJT4Y

  5. Mała poprawka. Nie ma odczyto wentylatorow z obudowy bo nie są one podpięte pod płytę główną tylko kontroler obudowy. Moja obudowa to

    Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077)

    Z przodu na górze ma 3 suwaki do sterowania prędkością 3 par (6 szt.) wentylatorów. Oryginalnie były 3 szt. (2 z przodu i 1 z tyłu), ale wymieniłem je na nieco lepsze i dodałem kolejne 3. Wszystkie działają cały czas. Jak gram to ustawiam je wszystkie na high a jak nie gram (np. oglądam filmy), to ręcznie przestawiam na low. Więc obieg powietrza i temperatura w środku nie powinna być problemem

  6. Zaobserwowałeś jakie są w tym czasie obroty wentylatora CPU? OCCT zapisuje dane z testu w formie wykresów więc sprawdź cz w nich nie odnotowały się jakieś anomalie dla poszczególnych parametrów pracy podzespołów.

     

    Nie bardzo wiem na co miałbym zwrócić uwagę nie wiedząc co jest normą a co nie. Tylko ten VID zwrócił moją uwagę bo wydawało mi się, że wszystkie napięcia powinny być stałe a to ma sporą i częstą amplitudę. Dodatkowo dzisiaj na kilku komputerach w pracy sprawdzaliśmy te parametry. Oczywiście tamte kompy mają znacznie gorszą specyfikację, ale jakieś odniesienie jest. Okazało się, że na 3 sprawdzane komputery 1 jeszcze miał podobne skoki VID a pozostałe 2 miały płaskie wykresy. Jednak wszystkie przechodziły pomyślnie test Power Supply.

    Dodatkowo przy okazji zauważyłem, że na tych kompach w pracy na wykresie Voltage jest również linia 12V. U mnie w domu jej nie ma w ogóle.

     

    Co do obrotów wentylatora na procesorze podczas testu wskazywał cały czas obroty w okolicach 2000 i powolutku rosły. Dla porównania w pracy wartość dziwnie skakała - raz 1200 a za chwilę 2500 i po chwili znów 1200

     

    na jednym z wykresów po teście widzę, że podczas testu VID wzrosło do 1,33V i na tym poziomie bez żadnych wahań utrzymywało tą wartość.

     

    Jeżeli uważasz, że któryś z wykresów dałby nam obraz czegoś, to wskaż który

  7. Mierzyłem tanim miernikiem napięcia pod obciążeniem tak, jak to pokazują na youtube - czyli wciskając we wszystkie miejsca obok kabelków podłączonych do płyty. wszystkie wydawały się być stabilnymi i mieścić się w granicach przyjętych tolerancji dla danego koloru.

     

    Chłodzenie faktycznie mam oryginalne - BOXowe. Ale ostatnio dołożyłem wiatraczków do obudowy (już po wystąpieniu objawów). Teraz mam ich 6.

     

    Ten zestaw (oprócz karty graficznej ktorą kupiłem prawie 2 lata temu), został kupiony w styczniu 2014. Czyli ma już ponad 5 lat. I przez te 5 lat było wszystko OK. Dopiero jakieś 2 tygodnie temu zaczeło mi się zawieszać. A skoro taki objaw wystąpił, to jak dla mnie coś się zepsuło a nie od początku było złe. Mam tutaj na myśli chłodzenie procesora. Skoro dawało radę do tej pory i testy CPU przechodzą bez nadmiernego grzania się, to raczej nie jest wina chłodzenia. Poza tym ta temperatura rośnie przy tym teście tak szybko, że obniżenie jej o 10 czy 20 stopni z pewnością nie rozwiąże problemu.

     

    Zastanawiam się czy pomogłoby to podkręcenie. Ten komputer z którym porównywałem wykresy faktycznie był podkręcony. Ale tak czy siak coś musiało się zwalić skoro było dobrze a jest źle. Czy na podstawie obecnych informacji jesteśmy w stanie wykluczyć czy to np. na pewno nie jest zasilacz? Bo w sumie chyba pozostają mi dwie opcje:

    1. jeżeli to zasilacz to wymieniam tylko jego (opcja tańsza)

    2. jeżeli to procesor lub płyta główna, to wymieniam na nowsze procesor, płytę i ramy (opcja droższa).

    tylko chciałbym mieć w miarę pewność którą opcję wybrać i jak będę sprzedawał części używane to co pisać w opisie oferty żeby kogoś w bagno nie wpuścić. Niestety nikt ze znajomych nie ma do pożyczenia zasilacza ani nawet w swoich kompach nie mają zasilaczy półmodularnych (jak mój), żeby bez rozpinania wszystkich ładnie ułożonych kabli w obudowie zrobić test tego elementu

  8. Po tym jak zaczęło mi się zawieszać, to pierwsze co zrobiłem to wyczyściłem całego kompa w środku, włącznie z wymianą pasty na procesorze. Samego procesora nie wyciągałem, więc jego nóżkom nic się nie mogło stać.

    Jak to nie pomogło, to sformatowałem twarde dyski i zainstalowałem czystego Windows i wszystkie sterowniki na nowo. BIOS chyba jest najnowszy (poza jakąś wersją beta).

    Przed chwilą wyjąłem baterię i zgodnie z instrukcją włożyłem ją po ponad minucie.

    Niestety nadal to jedno napięcie VID skacze od 0,78 V do 1,33 V a w teście Power Supply wszystkie 4 CPU Core osiągają szybko temperatuyry 90 stopni.

     

    Jakieś inne pomysły?

  9. Witam!

    Potrzebuję pomocy. Zaczął zawieszać mi się komp w grach i to niekoniecznie przy jakiś nadzwyczajnych stresach. Czasami przy zapisywaniu, czasami przy wczytywaniu, czasami w menu, czasami na mapie a czasami podczas grania. Nie zauważyłem wspólnego mianownika dla tych zawieszeń. Zamieniłem na bliźniaczą kartę graficzną i to samo. Robiłem testy obciążeń karty graficznej i procesora różnymi testami i wszystkie przechodziły. Dopiero jak zainstalowałem program OCCT to zobaczeyłem, że coś jest nie tak. Po pierwsze na wykresie voltage napięcie VID bez obciążenia waha się od 0,8V do 1,33 V. Jak sprawdzałem to na kompie z niemalże takimi samymi podzespołami jak mój, to wszystkie napięcia włącznie z tym były na stałym poziomie i nie skakały w ogóle.

    Po drugie po włączeniu testu POWER SUPPLY po 40 sekundach temperatury Core 0, Core 1, Core 2 i Core 3 wzrosły do maksymalnej wartości 90 stopni i dla bezpieczeństwa test został przerwany.

    Proszę o pomoc co mogę zrobić lub jaki z podzespołów wymienić. Moim zdaniem najbardziej podejrzane to płyta główna lub zasilacz.

    Oto specyfikacja mojego komputera:

    Dysk SSD HyperX 120GB 3K SSD SATA3 2.5'' 85K IOPS MLC (555/510MB/s) (SH103S3/120G)

    Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM nowy model DRW-24F1MT/BLK/B/AS

    Pamięć HyperX HyperX, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9 (KHX1600C9D3X2K2/8GX z gra)

    Płyta główna ASRock Fatal1ty Z87 Killer

    Procesor Intel CORE I7-4770K, 3.5GHz, 8MB, BOX (BX80646I74770K)

    Zasilacz be quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E (BN182)

    Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

    Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1080 GAMING X+ 8G

    System operacyjny: Windows 10 Home wersja 1809 + wszystkie aktualizacje 64 bit

    Najnowszy sterownik NVIDIA 419.67

    Wersja BIOS: P1.70

    Komputer nigdy nie był podkręcany

     

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...