Skocz do zawartości

lukicreed

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez lukicreed

  1. No tak, ale z tego co już wyczytałem owy model niereferencyjny ma ograniczony power target i dlatego nie mogę go wykręcić wyżej, ASIC sprawdzałem 72,2%. Na różnych forach przeczytałem, że muszę zmodyfikować BIOS karty, by pozwolić jej łyknąć więcej prądu. Mógłbyś mi pomóc z tą edycją BIOSU karty, nie chcę niczego zepsuć. I czy to jest prawda, że karta jest ograniczona na poborze mocy?

     

    1650MHz na rdzeniu nie podkrecisz bez flashowania biosu, poza tym to nie jest ustawienie stabilne jedynie pod benchmark. Zreszta nie chce mi sie wierzyc ze ktos osiagnal az 1650 bo powyzej 1600 krecily sie sztuki z ASIC ok 80% i wiecej. Owszem gtx 970 kreca sie dosyc dobrze. Wszystko zalezne od ASIC karty ale jak masz powyzej 70% to powinienes uzyskac 1500MHz lub wyzej. Oczywiscie flashowanie Bios jest najlepsza metoda na krecenie tych kart, daje najlepsze i najbardziej stabilne rezultaty.

    Podkręciłem kartę tak w booście było 1530Mhz i zaakceptowałem, karty nie wywaliło na pulpicie, ale jakbym odpalił jakiegoś benchmarka to na 100% by poszła. Miałem rację, od razu po włączeniu Benchmarka Valley wywaliło kartę. Zobaczyłem tylko ułamek testu.

  2. Cześć,

    Słyszałem, że GTX 970 dosyć dobrze się podkręcają, ten Zotac ma standardowe zegary 1076 MHZ i 1216 Mhz, referencyjny model od NVidii ma niższe te taktowania a podkręca się o wiele lepiej, mi już po 175 Mhz wywala kartę w grach, Valley Benchmark normalnie przelatuje. Dlaczego moja karta tak słabo się kręci, dodam, że nie ruszałem napięć.

    Rdzeń: 175+

    Pamięć: 300+

    I na max suwak z limit power i temperaturą.


    Tutaj ktoś podkręcił kartę aż do 1650 na rdzeniu. Nie chce mi się w to wierzyć, ale jednak.

    https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/599v18/overclocking_a_gtx_970_referencefounders_edition/

  3. Cześć,
    Mam dziwny problem, już kiedyś miałem problem z kartą GTX 970 od Zotaca, gdyż tak jakby szarpało ekranem i nie wiedziałem jak temu zaradzić, podłączyłem monitor po adapterze HDMI na VGA i nie ma czegoś takiego, drugi jest podpięty przez przejściówkę DVI-I na VGA. I właśnie - to szarpanie ekranu występuje na monitorze, który jest podpięty do wejścia DVI-I na karcie, HDMI jest czyste. Sprawdziłem na 3 różnych przejściówkach DVI-I na VGA i to samo. Podpiąłem również ten główny monitor pod DVI-I - efekt ten sam. Dodam jeszcze, że to szarpanie występuje na ekranie tylko wtedy, gdy jest większa ilość generowanych klatek, przynajmniej tak mi się wydaję, nie potrafię inaczej tego określić. Podczas tej większej ilości klatek nasilają się również dźwięki z głośników - takie jakby syczenie.
    Uszkodzona karta, czy to są już po prostu uroki wejścia analogowego?
    Komputer nie jest uziemiony i jest ładunek na obudowie. Może być tak, że RAMDAC robi te zakłócenia?
    Jest jeszcze jedna rzecz, na głównym monitorze leci test obciążeniowy - po HDMI.
    A na drugim pulpit, nadal szarpanie - DVI-I na VGA. Kabel VGA jest ok, monitor również.

    Tutaj jak to wygląda, zwróćcie uwagę na białe tło.


    https://drive.google.com/file/d/1cGcoQq8ROKNhXJwrqwRPDMaDzW9in3JJ/view?usp=sharing

     

    Już wiem kiedy to mrowienie ekranu się potęguje, gdy cewki na karcie zaczynają piszczeć. O co tu chodzi?

    A im więcej FPS tym mocniej piszczą.

    Z głośników wydobywają się podobne dźwięki do tych, które wydobywają się bezpośrednio z karty graficznej. Jest to prawdopodobnie wina nieuziemionej obudowy, przejściówka DVI-I na VGA styka się tą metolową częścią wtyki DVI z obudową, a karta graficzna przenosi tak jakby zakłócenia z cewek na obudowę a obudowa na przejściówkę i do monitora.
    Potwierdzi ktoś moją myśl, czy raczej się mylę. Jestem w tym zielony, ale jak na moją głowę wszystko się składa w całość.

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...