Skocz do zawartości

COD_WAWA

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutralny

O COD_WAWA

 • Tytuł
  Amator

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  Warszawa
 • Zainteresowania:
  Odzyskiwanie danych
 1. Wszystko zależy co chcesz na tym dysku trzymać. Generalnie jeśli masz ważne dane to najlepiej robić kopie zapasowe. Generalnie to nawet jak dysk będzie nowy a będą w jednym miejscu to mocno ryzykujesz ich utratę. Ze skanu widać że coś zaczyna się dziać ( mocny spadek transferu w jednym miejscu - ale nie wiadomo czy to przez system czy faktycznie przez zużycie dysku) Smart dysku nieco by rozjaśnił sprawę, ale i tak nie da wszystkich odpowiedzi.
 2. Jak zależy Ci na danych to podjedź do jakiejś firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych a nie do zwykłego serwisu. POZA TYM NIE PODŁĄCZAJ JUŻ TEGO DYSKU BO NAROBISZ DODATKOWEGO BAŁAGANU .....Uff NIC NIE INICJUJ. TO NIC NIE DA. proszę naprawdę proszę nie robi się nic na dyskach co może zmienić strukturę danych. Wszelkie informacje typu formatowanie czy jak tu inicjowanie nic nie dają a jedynie pogarszają sprawę.
 3. Dyski do NAS teoretycznie są przeznaczone do pracy 24h/d wiec powinny być trwalsze. W realu różnie bywa. Są to świeże modele więc nie wiadomo jak z ich trwałością i odpornością przy takim upakowaniu danych. Ja osobiście kupiłbym 3x4TB i zrobił raid 5 - dla bezpieczeństwa chociaż względnego ( z racji zboczenia zawodowego) + jakiś dysk zewnętrzny na kopię bezpieczeństwa najważniejszych danych.
 4. Ktoś kto umie lutować to polutuje wszystkim, nawet lutownicą do rynien. Kto nie umie i się nie zna jest skazany na porażkę, zamianę biegunów, popalenie laminatu lub inne historie jakie codziennie widzę, nawet jak kupi sobie sprzęt wellera lub pace -a. A co do 100 zł to nie jest to wygórowana cena bo trzeba mieć sporo doświadczenia żeby to gniazdo w całości wymienić. Lekarz bierze 150 do 250 zł za 10 do 15 minut wizyty i ciekawe czy komentujesz że drogo lub wygurowana cena czy płacisz i idziesz do jego kolegi robić badania za kolejne stówki i wracasz na kolejną 10 minutową wizytę - płatną
 5. Wszystko zależy od umiejętności lutowniczych. Generalnie to nie jest skomplikowana robota, ale dla zapewnienia dobrego rozkładu temperatury przydałby się podgrzewacz ( kilka stówek) + dobra lutownica na gorące powietrze ( kilka stówek ) plus lutownica najlepiej jakiś weller z odpowiednim grotem ( kilka stówek) . Poszukaj jakiegoś elektronika w okolicy i jak będziesz miał takie złącze to Ci pewnie za około 100 zł to przylutuje.
 6. Możesz wsadzić tam dowolny dysk 2 TB. Model to już kwestia funduszy. Z racji zawodu w jakim pracuję dopiszę Ci tylko że peany możesz czytać o niemal każdym dysku i aż do awarii będziesz w nie wierzył. Tak więc jeśli są ważne dane trzeba robić kopie bezpieczeństwa i wtedy wszystkie dyski będą dobre. Pozdrawiam i powodzenia w rozbudowie zestawu
 7. A może kupić coś poleasingowego z np xeonem e5-2690 lub 2697 , Grafikę zawsze można wymienić.
 8. Pierwsze pytanie. Jakiej wielkości są pliki Kolejne . Jaka jest jednostka alokacji na dysku na którym masz 205 GB ( zakładam 512 KB) i na tym na którym masz 800 GB ( może 4096 KB) . Taka jednostka jest przeważnie na dużych 3, 4, 8 TB dyskach przenośnych Jak jest dużo małych plików to każdy plik będzie się kończył na niepełnej jednostce alokacji więc puste miejsce będzie się dodawało do każdego pliku. Możesz też mieć jakiś błąd w którymś pliku i zajmuje on po prostu złą ilość miejsca.
 9. kokosnh ma rację co do tych wyników i przyczyn, ale coś wam podpowiem. Dyski SSD powinno się testować na odczyt i na zapis. To że dysk jest ok na odczyt nie oznacza że na zapis jest ok. To trochę inaczej niż w talerzowych. Poza tym dysków nie powinno się testować jeśli uruchomiony jest z nich system, bo wyniki będą zawsze zafałszowane. Można zawsze uruchomić jakiegoś Linuksa z pendrive. Proszę brać tylko pod uwagę, że test na zapis usuwa wszystkie dane więc ......
 10. Ok. Jesli tak podchodzisz do tematu to można zrobić tak DMDE ma możliwość ustawienia żeby po napotkaniu błędu przeskoczyć ileś sektorów. Zalecam ustawić 10000 i wybrać opcję kopii wstecznej po skoku. Wybrać też żeby utworzył się plik log , w którym pozapisuje wszystkie pominięte sektory. Powodzenia zatem i daj znać jak to wyjdzie.
 11. Na przyszłość to wydrukuj sobie motto z mojej stopki. Kopia zapasowa to najlepszy przyjaciel. Co do ratowania tego samemu to naprawdę zalecam przemyśleć ważność tych danych najpierw. Dysk nie jest jeszcze zaorany więc pewnie da się to ogarnąć w rozsądnych cenach. Po samodzielnych działaniach może się to skończyć tysiącami. Oczywiście może się też udać to zrobić, ale i tak będziesz potrzebował licencji na soft za kilka stówek.
 12. Od wibracji głowice jak najbardziej ucierpią jako pierwsze ( o ile nie uszkodzą się talerze od obijania głowic o ich powierzchnię). Pole elektromagnetyczne zależy od odległości jak kolega wyżej napisał. Co prawda magnes w dysku jest odpowiednio dobrany, ale z trafa wzmacniacza pole będzie raczej małe i nie będzie wpływać jeśli to jakiś dobry wzmacniacz. Jak z trafem coś będzie nie tak to prędzej to w głośnikach usłyszy niż uszkodzi nim dysk. Aby pole mogło mieć jakiś wpływ musiałaby przez to trafo przepłynąć masa energii w krótkim czasie. ( Na takiej zasadzie działają właśnie degausery do dysk
 13. To teraz podstawowe pytanie o ważność tych danych Jeśli dane są ważne- raczej zalecam odwiedzić jakąś profesjonalną firmę Jeśli nie są - można powalczyć i spróbować robić kopię po sektorową dysku samemu i zobaczyć co wyjdzie. Po kopii trzeba będzie i tak jakiś soft typu R-Studio lub DMDE użyć minimum. Nie ma co już więcej go męczyć dysk jest uszkodzony ale w jakim stopniu to przez neta nie da się sprawdzić. Używanie jakichkolwiek programów do sprawdzania dysku nie ma sensu bo to Ci tylko pokaże ilość wykrytych BAD SECTORÓW podczas tego przebiegu. Za kolejnym może być gorzej.
 14. dokładnie tak jest w R-Studio. w DMDE można było całe pliki wykopiować ale pojedynczo. W DMDE demo można zrobić kopię po sektorową też. P.S. Możesz kliknąć prawym przyciskiem na ten kwadracik z OF LINE i zrobić zrzut . Nie ma tam przypadkiem jakieś opcji : Importuj dysk dysnamiczny, konwertuj na dysk podstawowy albo coś takiego, konwertuj na dysk .... ? Nie pamiętam dokładnie P.p.s U mnie jak zrobię dysk OFFLINE i klikne prawym przyciskiem to jest opcja do wyboru ONLINE
×
×
 • Dodaj nową pozycję...