Skocz do zawartości

Neoprene

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    86
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Neoprene

  1. Cześć

    Rok temu zakupiłem ssd 240gb SU650. Od początku miałem z nim problemy. Był bardzo wolny i się zacinał, mimo to smart dysku był idealny, 0 błędów. To co się dziś stało przeszło moje pojęcie. Dostałem BSODA o kodzie memory_managment. Byłem załamany, żeby znowu coś zmieniać w kompie. Wyłączam kompa, próbuje wyjąc ram, nie da się bo blokuje karta, próbuję wyjąć kartę, zacina się w slocie PCI - pól wychodzi, pól zakleszczone. Udaje mi się otworzyć jeden haczyk od ramu, po chwili zamykam go z powrotem i skręcam komputer. Włączam PC, wchodzę w BIOS, nie wykrywa mi SSD. Resetuje kompa - dalej nic. Robię to w kółko i po 6 restarcie jest mój dysk. Ustawiam go na boot i włączam. Po chwili Windows wywala przygotowanie do automatycznej naprawy. Myślałem że mnie coś trafi. Takie rzeczy działy się na moim HDD z 100 bad sectorami ale na SSD? Resetuje kompa, robię to samo, tym razem inaccesable_boot_Device. Bawiłęm się tak z tym 1,5 h, zawsze z tym samym skutkiem. Dziś rano zrobiłem format do zero. Komputer działa i jestem w szoku. Podejrzewam, że czas wywalić tych w kolegów z mojego PC bo robią mi niezły bałagan. Mimo to dziwi mnie bsod memory_managment. Czy może się on też jakoś odnosić do dysku?

     

    Tu mój komp:

    RX 580

    I7 3770

    Ram g.skill 2x8gb 1600mhz

    SSD Adata SU650

    HDD Seagate ST1000DM003-1SB10C wersja 1tb

     

    Tutaj zdjęcia z smartu HDD:

    https://ctrlv.cz/YZf4

    Tu ssd:

    https://ctrlv.cz/YMNO

     

  2. Siema

    Mam I7 3770, i myślałem żeby ją podkręcić tak do 4GHz. Nie wiem czy moja płyta na to pozwoli, i jeżeli tak, to jak podkręcić ten procesor? Jeżeli nie pozwoli, to jaka by na to pozwoliła (przystępna cena), po za tym jakie dobre chłodzenie polecacie do OC.

     

    I7 3770

    Rx 580 8gb

    Ram G.skill 2x8gb 1600mhz

    Acer H61H2-AM3

    Zasilacz be quiet b8 450w

  3. To raczej wpływu na FPS nie ma.

    Przynajmniej ja nigdy takiego zjawiska nie zauważyłem.

    A jednak. Oglądnij cały film, jest duża różnica, ponad 10 fps. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale bardzo wątpię żeby to była karta

    Wiecie co panowie, chyba szukam dziury w całym. Porównałem sobie dokładnie moje specyfikacje kompa, w gta, ustawiłem takie same ustawienia, a miałem nawet o 5-10 fps więcej niż na benchmarku. Chyba po prostu gra jest tak nie zoptymalizowana/sprzętożerna jak na grę z 2013, że szkoda nawet prowadzić dalej ten temat. Myślę, że można go zamknąć, ale poczekam jeszcze chwilę na wasze opinie

  4.  

    Zobacz czy masz w ustawieniach skalowanie rozdzielczości na 100% u mnie na rx470 cod też ustawił domyślnie mniej i obraz był niewyraźny .

     

    Jest na 100%, zresztą mogę nagrać gameplay i wysłać. 

    Niestety aktualizacja do cod'a ma 26 gb więc nagrałem gameplay z gta 5 na 2 sesjach. Z 10 osobami i 24 osobami

    0:30 sekund - sesja z 10 osobami

    4 minuta - sesja z 24 osobami

    Zmiany kolorów na mapie to wina zmian pogody przez cheatera, nie miały wpływu na fps

    Dodam tylko, że poza nagraniami, przy miejscu z dużą ilością drzew - 40fps

    I to tak nagle, jadę sobie na 60 fps, skupisko drzew i 40 fps

  5. Używany rx 580 też może być podejrzany bo niewiadomo czy nie był wcześniej koparką. Ale seria SU jest bardzo awaryjna więc też może być winny dysk.

    Wątpię, żeby on był problemem. To zdarza się tylko w GTA, inne gry chodzą bueno. Cod Warzone na ultra bez problemu, ale muszę przyznać, grafika w nim wygląda jakby "gorzej" niż na innych kompach. Tak jak mówię, podejrzewam dysk, niedoładowywujące się tekstury z daleka, w każdym krokiem doładowywujące się drzewa, cienie itp

    I mówię tutaj o HDD, gry na SSD są kompletnie nie grywalne, ciągle się zacinają, nawet dźwięk podczas grania, dlatego więkoszość gier mam na HDD

  6.  

     

    To jakiś leżak magazynowy lub z rozbiórki komputerów , tych płyt się nie produkuje od ładnych kilku lat i jest to jedna z gorszych płyt  Ale nie o to chodzi .

    Acer raczej nie przewidział sekcji zasilania do procesora i7 3770 i  dlatego o tym wspomniałem . Najmocniejsze co znalazłem współpracującego z tą płytą seryjnie  to i7 3770s który ma tdp mniejsze o 12w .  

    Tak czy inaczej to może być ślepy trop bo gta v rzeczywiście mocno nie obciąża procesora .

     

    Szczerze, mam nadzieję, że to wina dysku

  7. Chodziło mi o sekcję zasilania na płycie , nie o temperaturę procesora . Do sekcji możesz nie mieć czujników . Ale fakt gra jakoś mocno nie zjada procesora . Mojego starego xeona wykorzystuje tak w 50-60 % .

    Co prawda u kolegi 123456789 wykorzystanie proca jest trochę mylące bo ma 2x więcej rdzeni , których gra może po prostu nie zużyć . W sumie mam o oczko gorszy sprzęt i gra śmiga normalnie .

    Płyta jest niedawno kupiona, nowa. Wątpię, żeby o nią chodziło

    Ja bym tutaj szukał problemu. Wielokrotnie się przekonałem na własnej skórze, że wadliwy dysk twardy ma bardzo duży wpływ na wydajność gier.

    Przymierzam się właśnie do kupna nowych dysków. Zależy mi na czymś nie za drogim, ale dobrej wydajności. Co możecie mi polecić?

    Chodzi mi o HDD 1tb, a ssd, około 120gb

  8. Mam pytanie, to gotowiec z allegro?

    Nie, to składany komputer. Wcześniej posiadałem gtx 1050ti i i5 3470. I7 3770 i rx 580 to używane komponenty.

    Tak na pierwszy rzut oka to sekcja zasilania proca może się przegrzewać . Tym bardziej że na synchronizacji Ci gra lepiej działa .

    Zobacz czy w biosie możesz wyłączyć HyperThreading , to zmniejszy apetyt na prąd , ale i spowolni procesor . Sprawdzisz czy wtedy też będą spadki .

    Zaraz to sprawdzę, jeżeli coś się zmieni dam znać. Rozumiem że podejrzewasz problem z chłodzeniem procesora? Tzn za słabe chłodzenie? Mam spartana 3 lt

  9. Cześć

    Od miesiąca jestem posiadaczem nowego komputera. Myślę, że jak na dzisiejsze czasy jest w "miarę" dobrym sprzętem. W najnowszym grach jak Doom Eternal na najwyższych ustawieniach radzi sobie w 80 fps, bez problemu. Lecz problem dotyczy jednej gry, GTA V. W grze, niezależnie od ustawień (nie licząc wygładzania) potrafię mieć 80-70 fps, lecz gdy widzę dużą ulicę, z autami lub co gorsza patrze się w trawę, mam spadki do nawet 45 fpsów. Dzieje się to na fabule i na Online (na online do 5 fps gorzej).

    Gra jest grywalna ,lecz w niektórych momentach to dość irytuje.

    W online w mieście na pełnej sesji około 40-45 fps, Poza miastem 55-60.

     

    Mój sprzęt:

    I7 3770, (w grach osiąga do 73stopni bez synchronizacji pionowej, z synchronizacją około 68)

    RX 580 8GB Strix (około 63 stopni)

    Ram 2x8gb 1600mhz g.skill

    Płyta główna  Acer H61H2-AM3

    Dyski:

    Adata su650 (mam z nim wiele problemów, mimo że to ssd, jest wolniejszy od mojego HDD. Ten dysk nie posiada błędów)

    HDD ST1000dDM003-1SB10C (posiada wiele błędów, w jednym z tematów na moim profilu, jest zdjęcie Smartu dysku)

    Zasilacz be quiet 450w System power B8

     

    Dodam,że na synchronizacji pionowej gra chodzi trochę lepiej, lecz spadki i tak się pojawiają.

    Najnowsze sterowniki windowsa i karty graficznej zainstalowane. W tle działa tylko Discord, i rocsktar.

  10. Cześć

    Mam problem, otóż od zawsze mam problem z ładowaniem się tekstur. Wiem, że to bardzo ogólne pojęcie, ale są one jakby z "plasteliny". Takie coś dzieje się w grach z dużymi mapami, np call of duty warzone lub gta 5 (dokładniej fivem). W warzone jest to bardzo nasilone, trwa to kilka sekund i potem wszystko jest okej, ale jednak to niezwykle irytujące. Podejrzewam mój dysk, gdyż karta graficzna, płyta i procesor były nie dawno wymieniane, a dysk ma sporo błędów

     

    Oto mój sprzęt:

     

    I7 3770

    Rx 580 strix 8gb

    Ram 2x8 1600mgz g.skill

    Acer h61h2 am3

    Psu b8 Be quiet 450w

    Dysk ssd adata 240gb

    Dysk seagate barrucada st1000dm003 1tb (posiadam go około 4-5 lat, i żyje już w 3 komputerze)

     

    Tutaj daję filmik z tymi teksturami:

     

     

    W cod'a gram na najwyższych możliwych ustawieniach w full hd, wyłapuje około 80 fps, czasami zdarzają się też ścinki które bardzo denerwują, szczególnie gdy pojawiają się w kluczowych momentach gry. Co ciekawe cod jest zainstalowany na ssd, a co do jego wydajności też mam wątpliwości. Ścinki na pulpicie, podczas odpalania programów, ładowanie systemu trwa nawet 1,5 minuty w ekstremalnych wypadkach.

  11. No nie w tym momencie. Zauważyłem też że plastikowa osłonka kondensatora jest zerwana i wadać jego środek. Jutro zawiozę komputer do serwisu. Mam nadzieję że wyrobią się do piątku, żebym miał kompa na święta

    No nie w tym momencie. Zauważyłem też że plastikowa osłonka kondensatora jest zerwana i wadać jego środek. Jutro zawiozę komputer do serwisu. Mam nadzieję że wyrobią się do piątku, żebym miał kompa na święta

  12. Witam

    Dzisiaj wymieniałem procesor z I5 3470 na I7 3770. Wszystko ładnie, poszło bez problemu, jednak przy włączaniu komputera, włączał się na chwilę i wyłączał. Podmieniłem procesor z powrotem na I5, lecz działo się to samo. Chcąc oddać już komputer do naprawy, ostatni raz włożyłem i7, lecz tym razem komputer się nie wyłączył. Byłem bardzo szczęśliwy, ale nie długo gdyż zaraz po tym komputer wydał 4 krótkie i szybkie piski. Za każdym restartem komputera działo się to samo. Wyjmowałem kartę, ramy, dyski, lecz to samo. Podejrzewam że to moja płyta główna. Przy moim chłodzeniu znajduje się kondensator który podczas zakładania chłodzenia musiałem lekko odginać gdyż był za blisko zatrzasków w moim chłodzeniu. Zauważyłem że plastikowa warstwa ochronna w tym kondensatorze jest zerwana. Czy dla tego komputera jest jesacze jakaś szansa?

     

    To mój cały zestaw:

     

    GPU: rx 580 Strix 8gb

    Cpu :i7 3770

    Psu: be quiet 450w

    Mobo: ms-7797

    Ram :2x8gb 1600mhz g. Skill

    Chłodzenie : Spartan 3 lt 1012

     

    Dzieki

  13. Dobra, kupiłem dziś procesor. Myślę że w czwartek lub piątek mi przyjdzie. Jedyne czego się boje to mojego chłodzenia bo bardzo trudno je zdjąć. Spartan Lt 1012 jak coś


    Panowie ja już nie mam siły. Procesor dziś przyszedł. Zamontowałem go, komputer się uruchamia i po kilku sekundach wyłącza. Wróciłem do i5 i dzieje się to samo. Masakra. Podejrzewam że to ten kondensator o którym mówiłem, przy zakładaniu chłodzenia musiałem go lekko odsuwać. Mam nadzieję że jakoś mi pomożecie.
    Próbowałem Też odpalać z 1 modułem ram, bez dysków, bez karty. Po włączeniu wszystkie wentyletory się kręcą i po chwili komputer się wyłącza jakby odciąć zasilanie.
    Zmieniałem znowu procesor na I7. Teraz komputer się nie wyłącza tylko po włączeniu wydaje 4 szybkie pikniecia. Nie pokazuje ekranu
    Zmieniałem znowu procesor na I7. Teraz komputer się nie wyłącza tylko po włączeniu wydaje 4 szybkie pikniecia. Nie pokazuje ekranu
  14. Istotnie, 16GB wystarcza bez kłopotu.

    Procesor, może Doom Eternal lepiej się czuje, gdy CPU ma więcej niż 4 wątki. Trzeba by znaleźć w sieci z ciekawości jak lata Doom na słabych procesorach. Ja nie mam jak, ba nawet na najsłabszym w domu mam na ultrakoszmar ponad 100fps.

    Tak jak mówiłem, to się dzieje teraz w każdej bardziej wymagającej grze.

    Jeżeli gram w grę, która jest typowo pod Kartę graficzną, np Rainbow Six Siege lub cuisine royale, fps nie spada poniżej 90

×
×
  • Dodaj nową pozycję...