Skocz do zawartości

Grecicho

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Grecicho

  1. Kurde, szkoda. Czyli już nie wykorzystam tego dysku jako pendrive bez kupowania dodatkowej kieszeni.
  2. Formatowałem go podczas instalacji windowsa 10 Home Premium (wcześniej usuwając poprzednie partycje i tworząc nową), ale to nic nie daje. Dysk przy wyjęciu go z laptopa i włożenia do kieszeni M.2 na USB jest niewidoczny w samym systemie. Nie da się go też zainicjować przez "zarządzanie dyskami", bo pojawia się komunikat "niepoprawna funkcja". Kieszeń M.2 jakiej używam to ORICO M2PV-C3-BK-EP. Nazwa dysku to: SanDisk X400. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie ale tak jak pisałem wcześniej - dysk był prawdopodobnie zaszyfrowany bitlockerem i może to powoduje proble
  3. Ale on normalnie działa jako dysk systemowy bez żadnych problemów o czym przecież napisałem w 1 poście. Po zainstalowaniu na nim systemu można go używać i nic się nie dzieje. Nie mogę go jedynie używać po wpięciu do zewnętrznej kieszeni, bo system go nie widzi, ani nie da się go zainicjować
  4. Kupiłem używanego laptopa, który miał już dysk SSD 256GB. Okazało się że jest to dosyć stary SanDisk X400. Myślałem, że zrobię sobie z tego dysku przenośnego pendrive i wsadzę go do kieszeni na dyski M.2 ale problem polega na tym, że za cholerę nie mogę go w ten sposób używać, bo dysk został najprawdopodobniej zaszyfrowany. Po podłączeniu go do kieszeni M.2 na złącze USB wchodzę w zarządzanie dyskami i próbuję go zainicjować. Niestety nie da się. Nieważne czy wybiorę opcję stylu partycji MBR, czy GPT - pojawia się jedynie okno "NIEPOPRAWNA FUNKCJA" i na tym koniec. Jeśli spróbuję na tym
  5. Dzięki, w końcu wifi działa jak powinno. Na tych sterownikach, które windows 10 pobierał automatycznie rozłączało się co kilka minut.
  6. Mam dokładnie poniższy model laptopa MSI: MSI GF63 Thin 9SC-841PL-BB7975H8GXXDX10MA 9S7-16R312-841 S/N: K1910N0087582 Jest to wersja z procesorem i7 9750H i GeForce GTX 1650. --- chcę do niego ręcznie wyszukać i pobrać sterowniki ze strony MSI. Niestety problem polega na tym, że kompletnie nie wyszukuje mi sterowników do tego konkretnego modelu. Są jedynie do: GF63 Thin 9SCSR-1081XPL i GF63 Thin 9SCSR-1072PL ale mojego modelu, czyli GF63 Thin 9SC-841PL tam nie ma. Jakby nawet nie istniał. Proszę o pomoc (najlepiej bezpośredni link) skąd mogę pobrać odpowiednie sterowniki.
  7. Dzięki. Wezmę samą obudowę, bo wszystkie dyski które wymieniłem wcześniej już posiadam. Po prostu chciałem je wykorzystać jako pendrive'y albo dyski przenośne. Wiem, że Crucial P2 i Lexar NM 620 są słabe pod względem transferów, które szybko spadają, ale taki Kingston KC2500 z pamięcią podręczną już daje radę. I jego właśnie chciałem wykorzystać jako nieco większy "pendrive". A te wolniejsze jako magazyn danych.
  8. Jaki polecacie dobry adapter do dysków M.2 pokroju np. Cruciala P2, Lexara NM620, Kingstona KC2500, albo Samsunga 970 EVO Plus? Bardzo zależy mi na tym, żeby taki adapter z dyskiem dało się podpiąć do laptopów zarówno przez zwykłe, duże USB 3.0, jaki i te małe USB-C. No i żeby podczas przesyłu danych miało to przyzwoitą prędkość.
  9. Ehh, teraz jak porównałem ceny to faktycznie za tyle ile kosztują używki 11700, albo 11900 można kupić 12 generację No nic, rozważę chyba sprzedaż tej płyty.
  10. Czyli olać i7 i brać i5? Gry multi raczej nie będą grane. Sam single.
  11. Asus TUF GAMING B560M-PLUS Waszym zdaniem do powyższej płytki warto pakować jakiegoś i7 albo i9 11 generacji, czy lepiej dać sobie spokój i wziąć po taniości np. i5 11400F? Używki 11700F da się dostać za za +/- 900zł-1000zł. Używki 11400F są zauważalnie tańsze - 450-550zł. Komputer ma być do grania w 1080p/75Hz. Grafika jaka będzie z nim sparowana to prawdopodobnie RTX 3070, albo 4060Ti. Szczerze mówiąć patrzyłem po testach i różnica w grach między i5 a i7 jest raczej znikoma. Chyba że to się jakoś drastycznie zmieni w ciągu najbliższych lat?
  12. Mam dwie ładowarki do akumulatorków AA i AAA. Jedna ma takie oznaczenie: A druga takie: Normalnie uznałbym, że ta pierwsza ładuje akumulatorki AA z mocą 170-200mA, a druga z 300mA, tylko dziwi mnie dlaczego w pierwszej jest podane napięcie 2.8V, a w drugiej 1.5V. To coś zmienia?
  13. Potrzebuję kupić kartę 3060Ti nie dłuższą niż 27cm. Na karcie nie będzie robiony undervolting, więc dobrze żeby nie była jakąś głosną suszarką. Czytałem że 3060Ti Gigabyte Eagle odpada bo jest niesamowicie głośny. A co myślicie o Gainward Ghost, albo Palit Dual? Która z nich lepiej się sprawdzi. W necie jest sporo opinii na morelach albo xkomie tylko że tam często ludzie piszą bzdury. Jeden pisze np. że dana karta ma u niego 60*, a drugi że to jest piekarnik dobijający do 80 więc nie wiadomo co jest prawdą.
  14. Przecież ja napisałem o czymś zupełnie innym. Nie, nie katują niczym telefon podczas ładowania. Po prostu ładując smartfona ładowarką mającą 10W telefon nie robi się wcale ciepły. Ładując go oryginalną 30 watową ładowarką jest on ciepły, mimo że ustawiam w opcjach androida "wolne ładowanie", które ma odpowiadać ładowaniu 10W. Z tego wynika, że obniżenie prędkości ładowania za pomocą softu to ściema, bo i tak bateria nagrzewa się z 3x bardziej niż przy ładowaniu słabszą ładowarką 10W.
  15. Wiele smartfonów wcale nie ma tej opcji. Szczególnie te ze starszą wersją androida. A po drugie to ustawianie softwarowe to w połowie fikcja, a w połowie prawda. Sprawdziłem to już dawno u siebie i telefon ładowany zwykłą ładowarką 10W nigdy nie robi się nawet ciepły. A ustawiając sobie wolne ładowanie w telefonie za pomocą dostarczonego przez producenta softu, który zapewnia że też będzie to 10W telefon jest ciepły szczególnie w momencie 20-70% ładowania.
  16. Dzięki, jutro rozkręcę laptopa na nowo i to sprawdzę. Co do nakładania pasty to standardowo nałożyłem cienką warstwę na sam rdzeń, którą równomiernie rozsmarowałem i cienką warstę na samym miedzianym radiatorze. Chłodzenie dociskałałem powoli i po przekątnych
  17. Pomijając ciekły metal, bo z tym wolę po prostu nie ryzykować - która pasta najlepiej sprawdzi się w laptopie na procesorze i7 9750H? Czytałem że thermal grizzly kryonaut dosyć szybko się degraduje jeśli procesor osiąga temperatury powyżej 80 stopni. Ten i7 niestety takie właśnie osiąga. Dla przykładu powiem jeszcze że miesiąc temu wymieniałem pastę i nałożyłem be quiet! DC1. Wczoraj rozkręcałem układ chłodzenia bo temperatury zauważalnie wzrosły i okazało się że jakimś cudem pasta spłynęła z połowy procesora. Przez co temperatura na Core 1, Core 2 i Core 5 była o 10 stopni wyższa niż na pozos
  18. Pytam teoretycznie - jakie są najczęstsze objawy przegrzewających się kart graficznych? Może być tak, że karta lub jakiś element w niej się przegrzewa i w grze występują nagłe, ale niewielkie spadki fpsów powodujące sekundowe przycinki?
  19. Szukam myszki do podanej w tytule kwoty. Dużo osób poleca Logitecha G102, ale spotykałem się z opiniami, że to przereklamowana myszka, która po roku ma problem z dwu-klikiem. Ile jest w tym prawdy i co byście polecili za taką kasę? I jeszcze jedno pytanie co do myszek bezprzewodowych. Czy mają one zauważalnie wiekszy input lag od przewodowych?
  20. O, to spoko, nie trzeba będzie już nic wymieniać
  21. Witam, szybkie pytanko: składam znajomemu komputer w którym będzie procesor i5 10400F. Kupił do niego chłodzenie SilentiumPC Spartan 4. W środku znajdowała się też pasta w tubce o nazwie PACTUM PT-1. Czy to chłodzenie i ta pasta to nie za mało do tego procesora? Będzie on używany tylko w grach, więc podejrzewam że rzadko kiedy przekroczy 50% zużycia, ale mimo wszystko ma jednak 6 rdzeni i 12 wątków. Na zwrot chłodzenia jest 14 dni, więc jeśli jest ono za słabe to na jakie lepiej je wymienić i jaką pastę kupić?
  22. Jaką płytę polecalibyście do procesora i5 10400F, którego w przyszłości będę może chciał wymienić na i7 10700F lub i9 10900F? Brać coś z chipsetem B490, czy czekać na B560? Jaki ram będzie najlepszy do takich procesorów? 3000-3200MHz wystarczy, czy lepiej zainwestować w 3600 lub szybszy?
  23. Gdzie ja napisalem cokolwiek o tym, że sugeruję się "trzema wentylatorami" i że to zmieniło moje myślenie na temat tej karty? Właśnie przeglądałem testy i o ile ten KFA2 wypada w niektórych recenzjach nawet ciszej od Gigabyte to temperatury ma zauważalnie wyższe. Praktycznie wszędzie podają minimum 73 stopnie pod obciążeniem, a w więszkości 75-78*. Nie znalazłem jeszcze testu, w którym Gigabyte przekroczył komuś 70 stopni.
  24. Dzięki, w takim razie wezmę chyba tego gigabyte z 3 wentylatorami. O firmie KFA2 szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę. Cena dużo nizsza ale skoro karta znacznie cieplejsza od gigabyte to raczej ją sobie daruję.
  25. Chciałbym wymienić sobie kartę na GTX 1660 Super lub Ti. Najbardziej zależy mi na kulturze pracy i niskich temperaturach. No i żeby karta była naprawdę dobrze zbudowana/chłodzona, a nie jakiś bubel. Obecna Gigabyte GTX 670 2GB WindForce x3 wystrzymała aż do dzisiaj od 2012 roku, więc chciałbym coś równie trwałego. Niestety słyszałem, że gigabyte ostatnio robi straszne suszarki o niepochlebnych opiniach. Stąd moje pytanie, czy polecicie coś sprawdzonego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...