Skocz do zawartości

Heluene

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Heluene

  1. Niestety z uwagi na to, że praktycznie wcale nie chciała się rozsmarowywać - musiałem położyć jej nieco więcej, niż poprzedniego Arctica MX-4. Ale wygrzeję ją te kilka dni i zobaczę, czy będą jakieś zmiany. Chociaż i tak spodziewałem się znacznie większej różnicy temperatur po zakupie tego chłodzenia i nowej pasty  :/ Póki co największym plusem jest dużo cichsza praca wentynatora. 

  2. Procesor: i5 4670

    Karta: MSI GTX 970

     

    Przed chwilą wymieniłem chłodzenie na SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 i pastę termoprzewodzącą na Thermal Grizzly Kryonaut. Od 4 lat jechałem na boxowym chłodzeniu i wymienianej 2 lata temu na procku i karcie paście Arctic MX-4. 

     

    CPU przed wymianą miało 73 stopnie w stresie na boxowym chłodzeniu i paście Arctic MX-4.

     

    Po wymianie na Spartana 3 PRO HE1024 i nałożeniu pasty thermal grizzly kryonaut jest 68 stopni. 

     

    Na karcie graficznej temperatury po wymianie pasty na tego kryonauta są praktycznie identyczne jak przed wymianą. 

     

    Szczerze mówiąc spodziewałem się co najmniej 10 stopni mniej na CPU po zmianie całego chłodzenia i wymianie pasty na taką, która ma ponoć topową wydajność... Z dziwnych rzeczy dodam tylko, że miałem spory problem z rozprowadzeniem tej pasty Thermal Grizzly Kryonaut. Była dużo twardsza od Arctica i ledwo dało się ją rozsmarowywać. Łyżeczka do rozsmarowywania pasty, która była dołączona w zestawie prawie na nic się nie zdała, bo pasta przywierała do niej niczym jakaś stara, zeschnięta pasta do butów. Ciężko było ją w ogóle rozprowadzić równomiernie po powierzchni całego procesora. To jest normalne, czy kupiłem jakąś starą pastę? 


    Dodam tylko, że temperatura procesora w totalnym idle (pulpit, zero dodatkowych zasobożernych procesów w tle) to 40 stopni. A temperatura w pokoju to 26 stopni. 

  3. Chciałem ostatnio zainstalować Windowsa 7 64bit na komputerze z 2015 roku i niestety instalacja nie chciała pójść dalej, ponieważ instalator wymagał partycji MBR zamiast GPT. Zmieniłem opcję bootowania w biosie z UEFI na UEFI/Legacy i instalacja ruszyła bez problemów. Partycje zostały sformatowane pod MBR. Pytanie tylko, czy mając dysk SSD 512GB nie obniżam jego prędkości poprzez stosowanie partycji MBR, a nie GPT? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...