Skocz do zawartości

Radziej

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  2
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Radziej

 1. Kompletuje części do mojego mini projektu moddingowego, chciałem wykonać własne oploty na kable i tu pojawia się pytanie, jaka jest konstrukcja wtyczki  w tych zasilaczach 18+10 -> 24? Co sieje się z pozostałymi kablami? Zakładałem że każdy kabelek będzie miał osobny oplot, ale obawiam się, że ta konstrukcja może mi namieszać. 

  Każdy przewód ma oddzielny oplot, tu masz racje.

  Nie wiem jaki masz zasilacz. W zależności od firmy różnie wchodzą przewody do wtyczek 10 i 18 pin z wtyczki 24.

  Najlepiej zrobić przewód od podstaw, Jeżeli masz po dwa przewody w jedym otworze we wtyczce to po pierwsze ciężko później upchnąć dwa przewody w jeden otwór (wręcz jest to niewykonalne, mało kto potrafi to zrobić żeby miało to sens). Innym sposobem jest jak ktoś wcześniej wspomniał lutowanie przewodów (moim zdaniem strata czasu i szkodzi estetyce a w końcu o to w tym chodzi).

   

  Ja robiłem sobie kabel od podstaw i wcale nie musisz upychać dwóch przewodów w jeden otwór.

  Kup porządny przewód (najlepiej 16AWG). weź go w oplot włóż wszystkie potrzebne przewody do wtyczki 24pin (powinno być 23 przewody, jeden otwór zostaje wolny). Później zobacz jak idą w oryginalnym kablu przewody z wtyczki 24pin do wtyczek 10 i 18pin i tak je powkładaj. Tam gdzie wchodzą 2 przewody (we wtyczce 24pin), jeden olej a drugi włóż do wtyczek 10 lub 18pin w zależności jak jest w schemacie. W ten sposób będziesz miał 8 przewodów we wtyczce 10pin, 15 przewodów we wtyczce 18pin i 23 przewody we wtyczce 24pin :)

   

  Nie wiem czy zrozumiesz bo sam się trochę zamieszałem, w każdym bądź razie nie jest to skomplikowane :)

×
×
 • Dodaj nową pozycję...