Skocz do zawartości

supervisor

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    134
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez supervisor

  1. System zwykle nie wywala przy awaryjności GPU. Pada obraz ale nie wywala systemu. Zdarzają się przypadki kiedy glitche w sterownikach crashują system, ale hardware z GPU sam w sobie raaaaczej tego nie powoduje. Zwłaszcza że najczęściej padającymi częsciami grafik są vramy i vrmy które objawiają się artefaktami na ekranie.

     

    Szukaj dalej aż nie będziesz miał co do czegoś pewności. Przede wszystkim polecam pożyczyć od kogoś grafikę/ram i sprawdzić czy po zamiance też wywala.

  2. Nie korzystasz z odpowiednich narzędzi. Użyj czegoś stylu HWInfo lub HWMonitor. Jest możliwe że chodzi tylko jeden lub dwa rdzenie a reszta stoi na niskich taktowaniach przez co Windows nie ma jak tego zareportować.

     

    Jak już podajesz wykres z task menadżera, to podziel go na poszczególne rdzenie (prawy klik, zmien grafikę -> procesory logiczne).

  3. 1. Nie wiem jakie odświeżanie obsługuje ekran twojego laptopa. Jeśli 60Hz, to 60fps to maximum ile może twój ekran wyświetlić (nawet jeśli gra pokażę 500fps, to ekran wyświetli tylko 60fps), jeśli masz włączony Vertical Sync (Synchronizacja Pionowa) to gry automatycznie będą się blokowały na 60fps.

    2. "ekran przecięty w połowie" to innymi słowy tearing. Tearing będzie się pojawiał jeśli nie masz laptopa z G-Sync lub Freesync. Vertical Sync potrafi często nasilić te zjawisko.

  4. Sam niedawno wymieniłem 43calową plazmę LG na nowy telewizor więc mam troszkę wglądu. Do sofy jest 4-5 metrów (zaleznie gdzie siedzisz (narożnik)). Czytałem, patrzałem, jeździłem. Ostatecznie miałem wybór pomiędzy 55 i 65 calowymi LCD Sony z 2016 roku za 5500zł i 6000zł.

     

    Ale tutaj dochodził jeszcze jeden "faktor", 55calowy telewizor był lepszej jakości (wyższa półka) od tego 65calowego. Odpowiednik 55-calowego w 65calach kosztował 7500zł.

     

    Ostatecznie, jakimś cudem w sklepie natrafiłem na oba te telewizory obok siebie i mogłem porównać ich obraz... Zdecydowałem się na 55cali - różnica jakości była naprawdę duża jak na moje oko (tutaj dopowiem że pracuje w obróbce grafiki 2d, więc ktoś inny może tak łatwo tej różnicy nie zauważyć).

     

    -------------------

     

    Teraz tak, jak mówiłem, mam 4-5 metrów od telewizora w salonie, do sofy (narożnik). Uważam że mógłby być troszkę większy - idealnie 60cali - ale jest dostatecznie duży nawet jak na mój duży salon. Trzeba jednak pamiętać że w tej samej cenie, więcej cali = gorsza jakość.

     

    -------------------

     

    Mam nadzieje że to coś pomogło (nie mogę dać specjalistycznej porady, bo nie jestem expertem od telewizorów).

    • Popieram 1
  5. Bardzo szeroko idziesz. Premiere i After Effects ma inne wymagania od Photoshopa i Illustratora (ja pracuje w PS/IL). Obróbka filmów to rdzenie, i jeszcze raz rdzenie, a obróbka grafiki to taktowania.

     

    I teraz tak, wypunktuje co jest złe w zestawie. Po pierwsze, ramy Corsair vengeance 3000mhz CL15 nie osiągną swoich deklarowanych taktowań w połączeniu z ryzenem, zwłaszcza z Prime Pro x370. Gwarantuje ci to jako właściciel tego połączenia.

     

    Jeśli chcesz 3,8Ghz na wszystkich rdzeniach w ryzenie, to nie musisz kupować 1800x, wystarczy R7 1700 - też podkręcisz do 3,8GHz albo wyżej. A co do płyty polecam kupić coś trochę lepszego, np. X370 Strix-F . Prime X370 Pro to nie jest solidna płyta.

     

    Dodatkowo, 1800x nie ma boxowego coolera jeśli się na niego zdecydujesz. Co do karty się nie będę wypowiadał bo nie korzystam z programów bazujących (głownie) na mocy obliczeniowej GPU.

  6. Artefakty to problem grafiki, nie ramu. Grafika odpowiada za wyświetlanie wszystkiego, koniec kropka. Mówisz że 1070 tego nie ma, co oznacza że pada ci zintegrowana grafika na procesorze.

     

    PS: Zwykle za artefakty przy użyciu kart graficznych odpowiada VRAM, ale w przypadku integry, gdyby szwankował ram (ktory jest współdzielony przez integrę) to pierwszą rzecza jaką byś zobaczył to byłby BSOD, a nie artefakty.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...