Skocz do zawartości

kasia05x

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez kasia05x

  1. Może 5GHz to po prostu zbyt dużo na Twoją sztukę procesora. Spróbuj na 4.8 z wyłączonym llc albo po prostu na niższym poziomie (nie wiem jakie masz tam opcje ustawienia) bo to prawdopodobnie przyczyna podbijania. Zrób OC takie zeby nie przekraczać 1.35V bo takie napięcie uznaje się za bezpieczne jeśli temperatury nie sa przeszkodą.

     

    Ale ja nie mogę wyłączyć LLC....mam takie opcje "auto, standard, high oraz turbo"

     

    I te 1.35V to max nawet jeśli chodzi o te chwilowe wahania, tak?

  2. Witam kolegów i koleżanki:)

    Sprawiłam sobie nowy komputer na procku I7-8700K z chłodzeniem wodnym AIO marki NZXT Kraken x62. Całość dopełnia płyta główna marki Gigabyte w wersji z370 Ultra Gaming. Obudowa to Nzxt Elite S340 Midi-Tower. Pasta jaką użyłam Artic MX-4

    A dobra, czas przejść do meritum sprawy....czyli OC

    Na starcie chce zaznaczyć że zdaje sobie sprawę że moja płyta główna to był trafiony zakup ale czasu nie cofnę:/ Moją przygodę z OC zaczęłam na podstawie tego poradnika ( https://overclocking.guide/gigabyte-z370-overclocking-coffee-lake/ ) Wszystko ustawione jak w ww poradniku( mnożnik główny x50 a cache x45 oraz cała reszta) ale nie jestem w stanie utrzymać stałych napiec na Vcore. Np. ustawiam Vcore na 1.320mV a napięcie skacze od 1.300 do aż prawie 1.400mV (CPUID HWMonitor oraz HWiNFO64) aha LLC musi być na turbo bo inaczej całe OC szlag trafia. Boje sie o procek czy te wahania napięć są bezpieczne, bo 1.4 to chyba za dużo na "kawę"? Czy jest gdzieś jakaś opcja żeby ustabilizować to napięcie? Czy może robię coś źle, w sensie w tym poradniku jest jakiś błąd....BIOS mam najnowszy, wersję F6.

    Wcześniej miałam AsRocka Z87 Pro 4 z Haswellem i tam nie miałam takich problemów.

    Z góry dziękuje za wszystkie cenne rady:)

    Pozdrawiam,
    Kasia

  3. To wygląda jakbyś miał włączoną synchronizację pionową, ale nie powinno być aż takich spadków klatek. Jeżeli wyłączenie jej nie pomoże, to sprawdź inny zasilacz.

     

    Zgadza się że pionowa synchronizacja była wtedy włączona ale chce zaznaczyć że była ona włączona od początku gry i wtedy nie było żadnych problemów.

     

    Wczoraj właśnie sprawdziłam inny zasilacz ale efektów brak.

     

     

    Pełna specyfikacja komputera?

    Na wszystkich grach się tak dzieje?

    Zanim zaczęły się problemy, to pamiętasz może, co wcześniej się instalowało lub aktualizowało na kompie?

    Sprawdź sobie, czy deinstalacja sterowników "na czysto" przy użyciu Display Driver Uninstaller w trybie awaryjnym pomoże.

     

    Płyta głowna - Asrock Z87 Pro4

    Procesor - Intel i5 4670K 3.4Ghz

    Pamięć - 2x4GB DDR3 Crusial

    Karta Graficzna - Gigabyte Geforce GTX 980Ti G1 Gaming

    Dysk Twardy SSD 128GB Kingston

    Zasilacz Chieftec GPS-600A8

    System Windows 10 x64

     

    Na wszystkich grach oraz np. przy obciązaniu PC programem FurMark

     

    Oczywiście że pierwsze co zrobiłam do reinstalka sterowników, directX'a, sprawdzenie czy w tym dniu windows jakieś aktualizacji nie pobierał itd. Ba, nawet cały system zainstalowałam od nowa.....

     

     

    Jak dla mnie za wysoka temperatura i takty zbija

    Temp max to 65C więc to nie problem ciepła

     

    Ta zielona linia na wykresie wyjasnia ze nie ma wystarczajaco mocy do trzymania taktow. Cos sie dzieje z zasilaczem lub sekcja zasilania. Sa spadki napiecia i takty sa zbijane. Sprawdz karte w innym kompie lub podlacz inny zasilacz.

    Tylko że na tym zasilaczu są spadki napięcia na lini 12V. Przy obciążeniu kompa, program HWiNFO64 pokazuje wahania między 11.5V a 12.1V. A wczoraj podpięłam inny zasilacz, co prawda program HWiNFO64 nie pokazywał takich wahań napięc ale karta nadal działała na pół gwizdka:/

    Zainstaluj oprogramowanie Gigabyte z płyty do Overlockingu. 

    Może masz przypadkowo jakiś tryb oszczędny ustawiony, albo omyłkowo wadliwy bios jest wgrany przez Gigabyte.

    Spróbuj w MSI AfterBurnerze ustawić sztywną wartość dla rdzenia i pamięci (ale nie podkręconą, możesz zmniejszyć niż są domyślnie) oraz ustaw swoją krzywą wentylatorów.

     

    Nie rozumiem, to przed parę lat ten wadliwy Bios nie sprawiał problemów aż do ubiegłego piątku...

     

    Mam już tą aplikację zainstalowaną.I tak, próbowałam zmieniać taktowania na niższe, krzywą wentylatorów również się bawiłam ale nic to nie dało.

  4. Witam wszystkich kolegów oraz wszystkie koleżanki

    Powiedźcie mi proszę czy na podstawie niżej zamieszczonej fotki można pokusić się o stwierdzenie że właśnie czeka mnie kosztowana wymiana karty graficznej? Czy to może problem z płytą główną? Przed chwilą wykluczyłam zasilacz, bo na innym jest też to samo, czyli podczas obciążania komputera np. grą liczba FPS-ów skacze pomiędzy 15-50kl/s bez większej przyczyny. Nie muszę wspominać ze wcześniej wszystko działało jak należy. Karta to Gigabyte Geforce GTX 980Ti

    http://s6.ifotos.pl/mini/Beztytulu_aqnwqah.png

    Z góry dziękuje za każdą pomoc:)

    Pozdrawiam
    Kasia

×
×
  • Dodaj nową pozycję...