Skocz do zawartości

minas_trith

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  196
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez minas_trith

 1. a wyłączyłeś dhcp na 921 ? nie może być w jednej sieci 2xdhcp bo wywrotka jest
 2. najprostszym rozwiązaniem chyba jest założenie konta w Microsoft i trzymanie wszystkiego tam (https://outlook.live.com/calendar/ https://outlook.live.com/mail/0/) jak masz na legalu microsoft outllok - znaczy pakiet office od 2013 w z wyż to musiałeś go aktywować za pomocą założonego konta.
 3. ja bym spróbował tak : B535 rozdaje sieć i DHCP (dajmy na to B535 ma adres:192.168.1.1 - dhcp konfigurujesz mu tak, żeby nie wykorzystywał całej puli czyli ustawiasz zakres np od 10 do 50 ) , Dlink921 - ustawiasz mu np adres 192.168.1.2, wyłączasz dhcp , konfigurujesz wifi i oba urządzenia spinasz np portami lan1-lan1. Wybuchnąć nie wybuchnie, najwyżej nie zadziała nie wiem jak się zachowa Dlink921 (czy udostępni sieć wifi - DIR-655 635 tak mi działały).
 4. proszę bardzo : https://dl.dell.com/topicspdf/latitude-13-7390-laptop_owners-manual4_po-pl.pdf sprawdź czy dasz radę dostać się do tego który masz teraz
 5. to o projektorach też trochę poczytaj odległość, ogniskowa , jasność itd... itd... później to wszystko gdzieś umieść pewnie wyjdzie że z drugiej strony pomieszczenia . Ja osobiście wolę tv niż rzutnik.
 6. Ja to raczej na starym dysku zrobił penika bootowalnego do instalacji WIN, nowy wyczyścił włożył do lapka i nic nie klonował a zainstalował system od nowa.
 7. Odepnij kompa od neta usuń wszystkie zainstalowane sterowniki, restart i od nowa instalacja. Z hp miałem takie problemy że dopiero reinstalacja systemu naprawiała problemy z dźwiękiem chyba taki ich urok.
 8. ściągnij : Sp71886 zainstaluj 7-zip, rozpakuj 7zipem Sp71886 do jakiegoś folderu np : c:\Sp71886 wejdź do managera urządzeń i na tą dźwiękówkę i zrób aktualizuj sterownik podaj sterownik z dysku twardego : c:\Sp71886 >możliwe ze to pomoże o ile to jest dobry sterownik. A jak instalowany windows upgrade z 7 czy od nowa ??
 9. ustalmy jedną rzecz : nie widzisz dysków czy partycji/danych na dysku ? uruchom cmd jako administrator i wpisz tam : diskpart a późnej list disk pokazuje Ci wszystkie dyski ? jeśli tak to dalej : select disk=X i list partition... tak możesz sprawdzić wszystkie dyski/partycje - może po prostu mbr/logika dysku się rozjechała.. ?
 10. a sprawne chociaż? mierniczkiem oproność zmierzyć (z tego co wyczytałem te powinny mieć w okolicach 6 OM : https://www.jamo.com/products/a410 jeśli to ten model...) i dopiero dalej zacząć się zastanawiać... Jamo to nie audiofilia raczej...
 11. słuchawki słuchawkom nie równe impedancja w nich też ważna : https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sluchawki-16-ohm-vs-32-ohm-ktore-lepsze-ktore-graja-glosniej.html
 12. całego dysku nie udostępniaj na folder na nim to po pierwsze po drugie tak jak pisałem wcześniej : w tym kompie gdzie siedzi dysk sprawdź czy firewall nie blokuje udostępniania, po trzecie najlepiej jakbyś sprawdził adres ip serwera - tego kompa z dyskie z ssd i spróbował na niego wejść w sposób : \\ip_serwera - otworzy się coś czy timeout (ip_serwera=192.168.0.13 czy co tam masz w sieci czyli bardziej : \\192.168.0.13 )?
 13. jesteś w stanie postawić na tym kompie z ssd np linux debian ze stałym ip i zainstalować sambę ? - to rozwiązanie nie ma limitu połączeń a do udostępnionego folderu dostajesz się : \\IP_KOMPA_Z_SAMBA\folder_udostępniany, mało tego będziesz mógł zasobami tymi w jakikolwiek sposób zarządzać . A jak tak postawisz czystego debiana bez żadnych firewalli i zabezpieczeń to może się okazać że sieć jest ok wystarczy komendą : ping IP_KOMPA_Z_SAMBA. Odmiany windowsa home są bardzo okrojone pod tym względem (konfigoracja share, firewall - to wszystko trzeba poustawiać żeby komputery się mogły połączyć)
 14. a jakie systemy na tych komputerach? a przede wszystkim na tym w którym jest ten dysk który ma być udostępniony, więcej informacji poproszę, a i router musi być tak ustawiony żeby te sprzęty "siebie widziały".
 15. instalujesz windę jaką miałeś na oryginalnie i z podniesionymi uprawinieniami CMD : wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey wyskoczy klucz oem zaszyty w biosie płyty i aktywujesz na nim
 16. Ściągnij obraz iso win10 :https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Jak-pobrac-czysty-obraz-ISO-Windows-10-May-2019-Update sciągnij program Rufus do zrobienia bootowalnego pena z GPT. W biosie wyłącz secure mode uefi boot - odpal z pena i instaluj.
 17. sprawdź w sterowniku / sofcie od karty muzycznej czy nie jest tam przestawione na odwrót
 18. kilkuletni Sagem jest jak skonfigurowany ? - jako router czy typowo jako repeater i daje adresy z Funbox ?? bo jeśli jako modem i ta sama podsieć to kaszanka w sieci jest ogromna... coś więcej o konfiguracji Sagema ?
 19. najszybsza droga : pod windą : cmd jako administrator; 1. select disk=X (gdzie x to nr dysku do czyszczenia) 2. clean 3. create partition primary 4. assign i wyskoczy okienko z formatem
 20. Lepsza karta dźwiękowa poprawi tylko sygnał analogowy - jakbyś dalej podłączał ten amplituner poprzez jack lub rca. Chodzi o to że sam sygnał cyfrowy jest przekazywany ze źródła do Twojego Onkyo - i wtedy Onkyo jest taką kartą która zamienia sygnał cyfrowy na analogowy.
 21. widzę że to onkyo ma wejście optical, płyta ma wyjście optyczne (jaka to dokładnie płyta ?) ? - jeśli ma spróbuj tylko kabelkiem spiąć to razem wtedy z kompa będzie leciała sama cyfra a resztę ogarnie ONKYO i jeśli to zrobisz koniecznie napisz czy lepisejszy dźwięk
 22. ściagasz jakiegoś linucha live (https://www.system-rescue.org/) wypalasz płytkę albo robisz pena bootowalnego, bootujesz maszynę montujsz dysk i kasujesz...
 23. z reguły to zależy jak jest ustawiony serwer pocztowy ew jakie chody masz u admina
 24. słuchasz tylko z jednego urządzenia ? próbowałeś z innego ?
 25. Linka lince nie równa. Czasami tego samego producenta kable tej samej długości mają różne miękkości. wiem że to trochę strzelanie armatą do wróbla ale za 6 dyszek można kupić pełen zestaw do zaciskania nawet gniazdek : https://allegro.pl/oferta/zaciskarka-wciskacz-tester-sieciowy-lsa-rj45-etui-9896240997?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Inne później najlepiej w jakimś sklepie kupić własnoręcznie sprawdzony kabelek i zacisnąć RJ co do centymetra to nie jest trudne wystarczy standard trzym
×
×
 • Dodaj nową pozycję...