Skocz do zawartości

roman106

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  850
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez roman106

 1. Widzę, że to Ty nie wiesz, dlatego proponujesz niepotrzebne wydawanie kasy. Obróbka wideo, to nie gry, gdzie liczy się mocna karta. Najszybszy eksport w Vegasie Pro jest przez Quicksync - czyli z użyciem intelowskiej integry. - to po co dodatkowa karta? Coś nielogiczne te wypowiedzi. Być może pomagacz @roman106, "oświeci" nas wszystkich jak wygląda PC do obróbki wideo 4K w SV i PR - tak, oświecę jutro z racji późnej godziny. A jaki udział w obróbce video ma pamięć karty graficznej?
 2. Producent coś zaprojektował, ale użytkownik nie musi mieć do tego dostępu. Dlatego trzeba kombinować.
 3. Po co? Żeby na 20 minutach eksportowania zyskać minutę przy dobrych wiatrach? Od ilości nałożonych efektów, ilości warstw i innych bajerów ingerujących w końcowy obraz. Ale można zejść z jakości podglądu i rozdzielczości.
 4. Popularne płyty dla ludu mają 4 banki i dwukanałową obsługę pamięci. Platforma HEDT (High-End Desktop) ma 8 banków i czterokanałową obsługę. Na stronie programów, które będziesz używał, nie ma żadnych kosmicznych wymagań sprzętowych. Skąd wziąłeś taki zestaw z 1080 Ti?
 5. W jaki sposób zamontujesz 8 banków pamięci do płyty, która ma 4 sloty?
 6. Jeśli ktoś na komputerze używa tylko przeglądarki, to może się dziwić po co. Najwyżej skopiuje sobie tylko ulubione strony. Niektórzy jednak instalują programy, wprowadzają własne ustawiania, nawet modyfikują rejestr i zmienne środowiskowe. Takim ludziom właśnie przydaje się klonowanie systemu.
 7. Nie, nie ma. Sprawdź tylko TBW.
 8. Bierz tego Cruciala: http://forum.benchmark.pl/topic/257513-polecane-nap%C4%99dy-p%C3%B3%C5%82przewodnikowe-ang-ssd-2018/
 9. Podstawki pod głośniki droższe od samych głośników?
 10. To i tak czekaj. Wyjdą nowe procesory, to jest szansa, że obecne zawyżone ceny spadną.
 11. Nie potrzebujesz komputer na teraz, to czekaj na nowe procesory Intela.
 12. A dlaczego koniecznie allegro? Przecież jest wiele sklepów internetowych, które składają zestawy z wybranych komponentów.
 13. Takie gotowe zestawy często mają słabe komponenty, a w opisach jest wiele kłamstw. Za 2500zł sprzedawca będzie zachwalał jako niesamowita maszyna do gier, najnowsza technologia... tylko że sprzed paru lat... itp.
 14. Masz rację. Bezpośrednio na stronie samsunga 860 Evo: NAND Type Samsung V-NAND 3bit MLC
 15. Żadnej instrukcji nie trzeba sprawdzać. Ładujesz ładowarką jaką masz.
 16. Na początku cena było sporo wyższa w stosunku do 8700k. Intel się zdziwił, że nie schodzi i cena się wyrównała.
 17. Ja bym tą aukcję dał jako licytację od 1400zł. Może znajdzie się ktoś, kto podbije do 1800? Przecież są ludzie, którzy lubią kupować w dobrej cenie
 18. Evo od zawsze były na TLC. Błąd na Amazonie.
 19. Warto odblokować sobie google: https://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i78086k_pierwsze_wyniki_wydajnosci_procesora
 20. Do montażu filmów nie potrzeba wydajnej karty.
 21. To chyba już nieaktualne. Była taka sprawa, że chyba nawet sam Samsung w swoich pierwszych dyskach m.2 (oznaczenie początkowe PM lub SM) potwierdził, że wyższa temperatura komórek pamięci wpływa korzystnie na ich żywotność. Ale później wyszły kolejne modele, w których temperatura już nie zwiększała żywotności. Tak mi się kojarzy, że coś takiego czytałem.
 22. Sprawdź w instrukcji swojej płyty (jak nie masz, to ściągnij) pod które porty możesz podłączać inne napędy jak masz NVMe. Nie musisz wtedy robić doświadczeń, tylko od razu podłączyć pod właściwe.
 23. Podłączając dysk NVMe wyłączyłeś dwa aktywne porty sata. Sprawdź w manualu do płyty które porty się wyłączają, a które zostają aktywne. I podłącz DVD pod aktywny port.
 24. Mam coś podobnego do chłodzenia dysku m.2 na adapterze PCI-E. Tylko ja sam dorabiałem uchwyt na śledziu, bo parę lat temu nie było takiego zestawiku w rozsądnej cenie. Jako chłodzenie dysku sprawdza się bardzo dobrze, na żadnym radiatorze do m.2 nie uzyskałbym takich niskich temperatur. Jako, że adapter do dysku jest niski, chłodzenie to dmucha także na kartę graficzną. Jednak nie zwróciłem uwagi jakie temperatury były na karcie przed instalacją tego chłodzenia. Ten zestawik z linka wygląda bardzo dobrze, ma regulację obrotów, cena też jest dobra... (poniżej znacznie drożej): https://www.
 25. Dysk m.2 jako systemowy (szybsze operacje I/O - cache, tempy programów itd.), a do przechowywania mp3, filmów czy dokumentów, to nawet talerzowy się dobrze sprawdzi. Tak więc m.2 na dane, to przerost formy nad treścią.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...