Skocz do zawartości

SignumPL

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez SignumPL

  1. Zacząłem jednak rozważać procesor i7-11700 zamiast i7-11700k bo po pierwsze kilka fpsów mniej w grach mnie nie zbawi (mało gram) a po drugie ma sporo niższe zużycie energii no i jest trochę tańszy. Przy 11700k pewnie musiałbym też wymienić chłodzenie na lepsze a wolałbym tego uniknąć. W sumie to 11700 ma nawet niższe zużycie energii niż mój obecny i5-6600k więc może by się nawet obeszło bez wymiany zasilacza :D Co myślicie?

  2. Witam. Chciałbym zrobić upgrade swojego PC, którego używam głównie do pracy (programowanie), i bardzo sporadycznie do gier (GTA 5, Wiedźmin 3 i pewnie nadchodzące D2 Resurrected).

    Mój obecny zestaw:

    • płyta główna msi z170-a pro
    • i5 6600k
    • ram 16gb ale tylko 2133mhz
    • ssd crucial mx200 250GB
    • zasilacz corsair cx450m 450W
    • karta graficzna GeForce GTX 1060 6GB - tego nie wymieniam :)

     

    Budżet jaki mam na wymianę podzespołów to około 3 tys. zł. Wstępnie skonfigurowałem coś takiego:

     

    Wychodzi trochę ponad 3 tys. zł ale byłbym w stanie tyle dołożyć. Co o tym myślicie?

  3. Jeśli na przeglądarce potrafi się przekręcić a podczas stress testu nie to przyczyn może być wiele.

     

    Na stress teście się nie wyłącza, bo nie dopuszczam żeby temperatura przekroczyła dopuszczalny poziom - od razu klikam Stop jak tylko temperatura skacze do około 100*C.

     

    Zdążyłem już kupić używane chłodzenie więc dzisiaj spróbuję je zamontować i zobaczę czy cokolwiek to zmieni.

    EDIT: Wymiana chłodzenia pomogła :) laptop działał stabilnie pod max obciążeniem CPU przez pół godziny i temperatura nie przekroczyła 88*C.

  4. Cześć, mam dziwny problem z laptopem Acer. Otóż często wyłącza się już pod niezbyt dużym obciążeniem (np. podczas przeglądania stron internetowych). Pierwsze podejrzenie - trzeba go wyczyścić i wymienić pastę. Tak też zrobiłem, rozkręciłem go, wyczyściłem z kurzu i starej pasty termoprzewodzącej, nałożyłem nową pastę i złożyłem z powrotem. Kompletnie to nie pomogło, nadal się wyłącza co jakiś czas. Wiatrak szumi (niezbyt mocno ale jednak) i czuć wylatujące powietrze które nie jest zbyt gorące, raczej ledwo ciepłe. Sam laptop jest czasami dosyć ciepły, prawie gorący.

    Dla testu odpaliłem HWInfo do monitorowania temperatury i CPUz do obciążenia CPU. Przed stress testem temperatura CPU to około 60*C. Klikam "Stress CPU" i dosłownie w ciągu sekundy temperatura procka skacze do prawie 100*C. Od razu więc klikam "Stop" i natychmiast spada do 60-70*C. Do głowy przychodzą mi 2 możliwe przyczyny:

    1. Chłodzenie jest uszkodzone i nie odprowadza ciepła (nie widać żeby było gdziekolwiek pęknięte, jedynie wentylator trochę słabo się trzyma reszty chłodzenia)
    2. Uszkodzony jest czujnik temperatury (choć w sumie nie wiem czy to możliwe)

    Co o tym myślicie? Wymiana układu chłodzenia może pomóc?

  5. @kajtek Dzięki za odpowiedź. Faktycznie Ryzen5 2600 jest sporo lepszy od i3-8100, dobrze wiedzieć :) podmieniłem też RX 580 na RX 570, i zmieniłem płytę główną. Zaktualizowana konfiguracja: https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=497535

    Komputer jest kupowany na pewno na dłużej, ale nie rozumiem co jest nie tak z monitorem? Posiada matrycę IPS, a 24 cale w zupełności wystarczy.

  6. Cześć, chciałbym złożyć zestaw komputerowy. Poniżej wklejam link do wstępnej konfiguracji. Pytanie czy da się lepiej dobrać poszczególne części? Co byście polecali?

     

     

  7. Nie, tylko te na mini-jacki (analogowe?).

     

    Mógłby mi jeszcze ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym audio na karcie graficznej? Będzie to grało lepiej od Realteka, jeśli podłączę amplituner do karty graficznej kablem HDMI?

    Z tego co właśnie zdążyłem wyczytać, karta graficzna nie rusza w żaden sposób sygnału audio tylko podaje go dalej poprzez HDMI, a dekodowaniem zajmuje się już amplituner (czyli robi jednocześnie za kartę dźwiękową i wzmacniacz). Jakość dźwięku w tym przypadku będzie zależała tylko i wyłącznie od tego jaki amplituner sobie kupię, a karta dźwiękowa w komputerze jest zbędna. Dobrze rozumiem?

  8. Witam. Planuję zakup dwóch kolumn podłogowych i amplitunera, które będą podłączone do komputera. Jeszcze nie mam wybranego konkretnego zestawu, ale wiem że będzie to nowy sprzęt w kwocie do 2000zł za całość, a więc daleko do high-endu. Jeśli chodzi o przeznaczenie, to raczej pełen zakres: muzyka, filmy, gry  :P Mam zintegrowaną kartę dźwiękową na płycie głównej Msi Z170-Pro. Jednak z tego co czytałem, podobno ta płyta ma bardzo kiepskiej jakości dźwięk (Realtek oczywiście). Audiofilem nie jestem, ale mając nawet taki sprzęt ze średniej półki warto byłoby mieć też dobre źródło dźwięku... W związku z tym mam pytanie, czy warto dokupować kartę dźwiękową? Jeśli tak to jaką? Wewnętrzna czy USB? Na płycie głównej mam tylko PCIe, brak zwykłego PCI. Raczej chciałbym się zmieścić w kwocie do 150zł. 

     

    Jeszcze jedna kwestia, co do której nie jestem pewien: mam kartę graficzną Nvidii (GTX 1060) i zauwazyłem że zainstalowały mi się jakieś sterowniki Nvidia HD Audio. Czy to oznacza, że karta graficzna robi też za kartę dźwiękową?  :roll: Przyznam, że nie kumam.

  9. Nie mogę oddać do sklepu bo minęło już kilka miesięcy. Wydaje mi się że na początku nie terkotał, raczej od razu bym na to zwrócił uwagę. Tak jak napisałem w pierwszym poście: chcę kupić nowy zasilacz, inny model\firma. Tamten sprzedam bo mimo wszystko jest sprawny.

     

    XFX Core 450W PRO

    Dzięki widzę że ma dobre opinie, wezmę go pod uwagę. 

  10. Wybierając zasilacz do swojego komputera stacjonarnego naczytałem się w internecie zachwytów o Corsair CX450M i postanowiłem go kupić. Trochę się rozczarowałem, bo o ile sam zasilacz jest ok (w sensie komputer działa stabilnie nawet pod sporym obciążeniem), o tyle wentylator to jakiś koszmar. Ciągle słychać jakiś "terkot", niezależnie od obciążenia. Nie jest to może jakiś bardzo głośny dźwięk, ale jest zdecydowanie najgłośniejszym elementem komputera i najbardziej irytującym. Stwierdziłem że nie ma sensu składać reklamacji w sklepie, bo z tego co czytałem to jest częsta przypadłość tego modelu (szkoda że nie doczytałem tego zanim go kupiłem..). Chcę wymienić na inny. Co polecacie w podobnej kwocie (250zł) lub nawet nieco wyższej? Z bardziej prądożernych podzespołów które mam w komputerze to i5 6600k i Radeon RX 470.

  11. Przymierzam się do kupna komputera stacjonarnego. Kwota jaką jestem w stanie przeznaczyć to około 3800zł. Komputera będę używał głównie do pracy (programowanie). Graczem nie jestem, ale od czasu do czasu pewnie chciałbym pograć w Wiedźmina 3, Battlefielda 1. Przede wszystkim chcę mieć mocny procesor i dużo pamięci RAM. Karta graficzna schodzi na dalszy plan, wystarczy taka żeby można było pograć w wymienione tytuły na średnich ustawieniach detali i FHD. Procesor chciałbym lekko podkręcić, ale bez szaleństwa.


    Póki co zmontowałem taki oto zestaw w morele: https://www.morele.net/inventory/info/kUZsFO/


    Dysk SSD już mam i to całkiem nie najgorszy (Crucial MX200) także nowego nie potrzebuję. Peryferia (monitor, klawiatura i mysz) tak samo.


     


     


    Rzeczy których nie jestem pewien w tym zestawie i prosiłbym o doradzenie:


    - czy zasilacz jest odpowiedni?


    - płyta główna


    - największy dylemat czyli karta graficzna. Nie chciałbym tutaj wydawać więcej niż ~700zł. Czytałem o GTX 1050 i podobno jej zakup jest nieopłacalny. Tylko co innego wybrać w tej cenie? GTX 950 jest z kolei odrobinę słabsza a kosztuje podobnie...


×
×
  • Dodaj nową pozycję...