Skocz do zawartości

berni2905

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez berni2905

 1. Na kondensatorach raczej nie ma zauważalnych wybrzuszeń. Płyta jest jeszcze na gwarancji, więc odlutowanie kondensatorów raczej nie wchodzi w gręc, dlatego chciałbym się upewnić, co jest winą i móc to ewentualnie zareklamować. Jeśli chodzi o sam restart to praktycznie za każdym razem przy włączaniu jest czarny ekran w chwili, kiedy powinien włączać się Windows i zawsze pomaga jeden restart.
 2. Minęło trochę czasu, zasilacz mam nowy z gwarancji i w zasadzie główny problem zniknął. ALE konieczność restartu przy włączaniu (problem 2. z głównego posta), freezy (problem 3.) i zawieszanie się gier oraz systemu (problem 4.) w dalszym ciągu nie daje mi spokoju. W 9/10 przypadków komputer trzeba restartować przy włączaniu (ale teraz już zawsze 1 raz wystarcza), czasami włącza się od razu. Jeśli chodzi o zawieszanie się niektórych elementów (syt. 4.) to być może pomocny będzie fakt, że w dzienniku zdarzeń systemowych pojawia się ostrzeżenie "Wydano polecenie resetowania urządzenia \Device\R
 3. Problem z migoczącymi pikselami sam się naprawił, a zasilacz będę reklamował, bo skoro na innym działa bez problemu to raczej na 100% jest to jego wina.
 4. Właśnie zazwyczaj po takim ponownym włączaniu nie chciał wstawać ale od wczoraj nie miałem już sytuacji, w której się nie włącza. I wiem na pewno, że to zasilacz, bo w piątek udało mi się zdobyć inny na którym za każdym razem odpalał, a na moim ani razu. Teraz mam jeszcze jeden problem, mianowicie takie migotanie różnych krawędzi itp. Miałem już kiedyś taki problem i z tego, co pamiętam to sam przeszedł. Tak to wygląda: Przepraszam za niestabilny obraz, jednak musiałem w tym samym czasie ruszać myszką, ponieważ sytuacja nie występuje gdy obraz jest nieruchomy. Na zintegrowanej grafice ró
 5. Po prostu nie pamiętam, nie mogłem wtedy zrestartować komputera żeby wejść w bios po pierwsze dlatego, że nie chciał się po wyłączeniu włączyć, czego się spodziewałem, a po drugie dlatego, że pod logiem Gigabyte przy włączaniu nie ma - odkąd mam dziesiątkę - wypisanych przycisków do wejścia w setup itd. więc nie wiem jak mam to nawet sprawdzić. A druga sprawa to, że dyski to ostatnia rzecz na jaką mi to wygląda. I nie, nie mam bety.
 6. Mam albo jako pierwszy albo po stacji dysków. Tak jak pisałem wcześniej, zazwyczaj da się włączyć komputer, np dzisiaj rano po nocy odpoczynku odpalił bez problemu (o dziwo nawet za pierwszym razem, ponieważ do tej pory jeżeli nie występowała sytuacja 1. to występowała 2.) Później również odpalił po tym jak był wyłączony przez kilka godzin. Nie włącza się chyba najczęściej wtedy gdy był chwilę wcześniej włączany/włączony. Jeżeli jakiś czas "odpoczywał" to prawie zawsze nie ma problemów z włączaniem. Zaktualizowanie biosu chyba najwidoczniej nie pomogło.
 7. Próbowałem dzisiaj (środa) zaktualizować bios - pobrałem program do aktualizacji od Gigabyte oraz najnowszą wersję biosu. Po zakończeniu pracy programu konieczny był restart, jednak po wyłączeniu wystąpił problem nr 1 i komputer przez kilkanaście godzin nie chce się włączyć. Zauważyłem, że ten problem wygląda dokładnie tak jakbym odłączył kabel zasilający procesor na płycie głównej. Sprawdzałem to również na drugim komputerze i objawy są takie same - wszystko wewnątrz komputera pracuje, ale nie ma "pipnięcia" przy włączaniu i żadne podłączone urządzenie nie reaguje.
 8. Witam, mam pewne problemy z moim komputerem (wydaje mi się, że ich przyczyną jest płyta główna). Pierwsza sytuacja wygląda tak, że po wciśnięciu włącznika komputera żadne urządzenia do niego podłączone nie odpowiadają (tzn. nie świeci się monitor, mysz, klawiatura), choć komputer jest włączony, ponieważ HDD, napęd i wszystkie wentylatory wewnątrz pracują, a power led się świeci. Dodatkowo nie ma żadnego sygnału dźwiękowego "pip" z głośniczka na płycie głównej. Nie pomagają restarty komputera, reset BIOSu. Jedynym rozwiązaniem jest odczekanie trochę czasu. Najczęściej jest tak, że wieczorem ni
×
×
 • Dodaj nową pozycję...