Skocz do zawartości

the.real.nps

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O the.real.nps

  • Tytuł
    Nowicjusz
  1. Okazuje się, że Razer wymaga, aby wszystkie urządzenia (myszki, klawiatury, laptopy itd...) miały dostęp do internetu i były zalogowane, żeby w ogóle działać! W życiu by mi nie przyszło do głowy, że można zrobić coś tak głupiego... Dzięki bogu jest na to obejście - cytat z reddita:
  2. A jeszcze pytanie odnośnie mocy zasilacza. Myślałem, że 650W spokojnie starczy, ale teraz poszukałem sobie, ile naprawdę zużywają CPU i GPU. W idle jest spoko, ale w stresie (i po OC) wychodzi na to, że same CPU+GPU potrzebują ok. 600W... (CPU, GPU) To ile mocy powinien mieć zasilacz, żeby na pewno nigdy mu nie zabrakło? 750? 800? 850?
  3. No ale w tym artykule autor podaje tylko, czym się różnią od siebie SLC/MLC/TLC i jakie mają przez to cechy (SLC>MLC>TLC, pomijając cenę) - nic, czego nie mógłbym przeczytać gdziekolwiek indziej. Nic nie mówi o faktycznej awaryjności czy używalności TLC. A w artykule o 3D, do którego linkuje, wspomina tylko na końcu: "However, because of its better endurance rates, with 3D NAND it is now a realistic proposition to use TLC to replace 2D planar MLC", ale też bez żadnych konkretów/testów/czegokolwiek. Chyba pierwszy artykuł z konkretami, jaki znalazłem (nie licząc testów żywotności dysków
  4. Na razie nie posiadam ani GPU, ani monitorów. Planuję zakup gigabyte 1070 xtreme gaming. Ale jeśli chodzi o wyjścia, to chyba (stety albo niestety) standardem teraz jest, że większość wyjść karty to DP.
  5. Tutaj najwyraźniej niestety też nie, bo rzucasz hasłami bez żadnych konkretów. A czytałem zarówno artykuły na portalach, jak i prywatne opinie użytkowników.
  6. Jeśli GPU nie ma wyjść (albo nie ma wystarczająco dużo wyjść) DVI-D, a monitor będę miał na DVI-D, to przejściówka to jedyna opcja.
  7. A czy jeśli GPU ma wyjście DP, to można użyć jakiejś przejściówki do DVI-D albo HDMI i będzie to dobrze działać?
  8. Planuję zakup monitora 24" w FHD (1920x1080). A nawet 3, ale to chyba nie ma znaczenia. Do wyboru oczywiście mam monitory z wejściami DVI-D, HDMI i DisplayPort (które podobno w tej kolejności idą od najgorszego do najlepszego). Tylko właśnie zastanawiam się, co mi daje HDMI albo DP w stosunku do DVI-D? Bo cenowo niestety te monitory też idą w tej kolejności - DVI-D najtańsze, DP najdroższe. Czy warto dopłacać do HDMI albo DP? Przeczytałem przyklejony wątek na ten temat w tym dziale, ale dalej nie jestem pewny, czemu DP jest lepsze. Ponadto mam pytanie - czy jeśli GPU ma wyjście DP, to możn
  9. To już się robi komiczne. Przecież ja dokładnie to zrobiłem - poszukałem, poczytałem i w miarę swoich możliwości zbadałem temat. Stąd np. zacytowany artykuł o teście SSD i stąd inne informacje, które napisałem. Przecież zaczynając ten wątek nie miałem żadnej wiedzy o SSD. Za to od Ciebie jedyne, co widzę, to "TLC jest be i już". Dobra, widzę, że ewidentnie się na mnie obraziłeś, bo nie zgadzałem się z Twoimi opiniami. Przykro mi, bo wcale nie chciałem się pokłócić, tylko podysktuować i ustalić pewne fakty dotyczące SSD.
  10. Czy ja dobrze rozumiem, masz pretensje do mnie o to, że mi się taka czy inna obudowa nie podoba? A jeśli chodzi o SSD - mówię, zacytuj jakieś źródła/materiały, bo cały czas powtarzasz, że TLC są do du*y, ale niczym tego nie podpierasz.
  11. Imo 18% wzrostu wydajności przy 50% wzrostu ceny jest bardzo złe. Oczywiście jak komuś nie zależy na pieniądzach, a jedynie na najlepszej możliwej wydajności, to nie tylko bierze 1080, ale nawet bierze 2 (lub więcej) w SLI. Ale ja do tych osób nie należę. W 850 EVO jest 3D V-NAND TLC, a nie zwykle TLC, i powinno być wytrzymalsze. Zresztą Samsung daje gwarancję na 150 TBW, a więc porównywalnie do np. Cruciala MX200 (160 TBW) na MLC. Przy rozłożeniu na 5 lat to daje ok. 84 GB zapisanych/odczytanych danych dziennie. A wg np. tego testu http://www.dobreprogramy.pl/Martwisz-sie-o-wytrzy
  12. Nie, bo 1070 ma lepszy stosunek wydajności do ceny. A co do obudowy, to jak napisałem - budżet nie jest sztywny i nie muszę rezygnować z innych komponentów. A co do Define R5 to to jest właśnie przykład beznamiętnych pudeł, które mi się nie podobają. Jeśli chodzi o M6Pro, to za tę cenę już wolę 850 Pro. A co do MX200 - nie wiem, mam za mało informacji. Jak często się w ogóle zdarza, że SSD padają?
  13. 3ndurek, przepraszam, oczywiście się pomyliłem - myślałem o czym innym, a napisałem co innego (jeśli chodzi o TLC vs MLC). Z tego, co udało mi się wygooglować, to MLC jest bardziej niezawodne od TLC, aczkolwiek podobno nie do końca to jest takie proste, bo większa pojemność TLC daje możliwość zastąpienia większej liczby zużytych komórek. Czyli w praktyce i tak trzeba patrzyć na testy. Natomiast w moim przypadku wybór jest chyba tylko pomiędzy MX200, 850 EVO i 850 PRO. MX200 może mieć MLC, ale ma 3 lata gwarancji (EVO ma 5), więc raczej wolę Samsunga. PRO ma 10 lat, ale czy to jest warte d
  14. kajtek, dzięki za opinię. Budżet nie jest sztywny - jeśli np. jakieś inne SSD jest warte dopłaty, to mogę dopłacić i na szczęście nie muszę tego robić kosztem innych podzespołów. A obudowę mogę wziąć inną niezależnie, sam jeszcze nie wiem. Możesz napisać coś więcej o wyborze SSD (dlaczego np. polecasz 950 Pro)? Jeśli przez TLC masz na myśli to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Multi_Level_Cell to z tego wynika, że przy podobnej cenie i pojemności powinno się właśnie brać TLC. A jeśli chodzi o np. 950 Pro, to to chyba jest na PCI-E, nie? Które, z tego, co słyszałem, jest znacznie droższe i ch
  15. Jasne, ale biorąc pod uwagę, że gra się tylko na jednym, a dwa pozostałe są do "biurowych" rzeczy, to chyba powinno starczyć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...