Skocz do zawartości

Conamorek

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Conamorek

  1.  

    Zastanów się: czy golf z silnikiem TSI 1,4 pojedzie 2 razy szybciej niż octavia czy leon z takim samym silnikiem? Cokolwiek byś nie kupił (czy to Apple czy coś Ubuntu) wszystko będzie takie samo jak twój Inspirion, ponieważ to jest cienkie, ma słabe chłodzenie, ma słabe procki serii U, procesor po kilku sekundach się przegrzeje i zwolni o 50%. Jeszcze nikomu praw fizyki się nie udało pokonać.

     

    Jak ma być wydajnie to kup PC z Intel Core i7-8700K, dołożysz sobie ramu ile ci będzie trzeba, zapodasz jeden czy dwa dyski M2 NVMe.  Twój procek w Cinebench 15 ma 520 punktów. i7-8700 pewnie 1500.

     

    Wydajny model to Lenovo ThinkPad P70 z CPU: 2.8GHz Intel Xeon E3-1505M v5. Tyle, że kosztuje 10 000 i w Cinebench 15 ma raptem 720 punktów, więc wcale nie tak więcej niż to co masz teraz.

     

     

    Zdaję sobie sprawę, że PC bije na głowę lapka, ale potrzebuje komputera mobilnego.

    Niestety ten Lenovo wykracza trochę poza mój budżet, jednak też nie do końca chce mi się wierzyć, że mocny laptop za 5-6 tysięcy nie będzie w stanie bezproblemowo uciągać takich zasobów, zwłaszcza, że komputer też nie działa 100% czasu pod pełnym obciążeniem.

    W każdym razie dzięki wielkie za fachową pomoc, po prostu kupię jakiegoś laptopa, na którego mnie stać, a lwią część aplikacji/procesów będę opalał na serwerach cloud'owych.

     

     

    Ja pracuję ma MacBooku Pro poprzedniej generacji i podczas pracy właśnie w IntelliJ wraz z Postgresem na Dockerze nie odczuwam dyskomfortu. Oczywiście, budowanie projektu chwilę trwa, ale komputer działa płynnie w tym czasie i nie mam problemu z jednoczesnym używaniem innych aplikacji.

    Mógłbyś podać specyfikację? Tzn. procek + ilość ramu + ewentualnie nazwa seryjna modelu. Byłbym bardzo wdzięczny, bo chyba znalazłem złoty środek jeśli chodzi o MBP.

  2. Jeśli jakiś cudem wykorzystasz 16GB+ RAM do programowania, to jest to jedyny sensowny powód, aby patrzeć na wydajność. Cała reszta, czyli 200MHz wte czy wewte na pamięciach lub CPU i system operacyjny mają marginalny wpływ na wydajność. Chyba, że znajdziesz CPU z większą liczbą rdzeni, nie wiem, czy takowe w laptopach występują. Wtedy wybór jest prosty.

     

    Rodzaj systemu na wydajność procesora  ma wpływ na poziomie błędu statystycznego.  Nie rozumiem twojego założenia. Jak wgrasz Windowsa, to co niby się dzieje? Elektrony wolniej płyną w procesorze? Dysk słabiej się kręci? Gry ogólnie lepiej działają na Win, więc bazy danych pewnie podobnie

    Weź też pod uwagę, że CPU 4-ro rdzeniowy czy 8 w hyperthreadingu w ultra booku będzie zapierniczał przez jakieś 15 sekund. Potem z powodu throttlingu wydajność spadnie o połowę.

     

    Kiedyś znalazłem fajny filmik

    Pewnie proporcja w wydajności między apple a lapkiem z windowsem w tej samej cenie będzie zbliżona. Zwykły PC za 3000 będzie szybszy od tego apple za 7-8 klocków.

     

    Jak ma by do pracy i wydajnie to szukaj jakiejś stacji roboczej z porządnym chłodzeniem, opcją rozbudowy ramu czy dołożenia drugiego dysku SSD.

    Jak dotąd pracuję na takim sprzęcie: https://www.x-kom.pl/p/379460-notebook-laptop-156-dell-inspiron-7570-i5-8250u-16gb-1281000-win10.html

     

    Wnioski są takie, że zarówno na Win10, jak i Ubuntu potrafi się zarzynać przy otwartych 2 projektach w Intellij IDE, jakiejś małej bazie Postgresowej i paru zakładkach na Chromium/Mozzilli, więc nie chciałbym wydać kupy kasy na komputer, który będzie działał tak wydajnie, jak ten wyżej wymieniony.

     

    Co do stacji roboczej, to niestety nie mogę się na nią zdecydować, gdyż komputer muszę mieć mobilny, tj. wrzucić do torby i rozpakować się z nim w biurze kilka razy w tygodniu.

     

    W takim razie Panowie, dziękuję za pomoc, aczkolwiek dojdźmy do jakiejś konkluzji, tzn. czy warto inwestować w Maka Pro za około 8k do wyżej wymienionych zadań czy podrzucicie jakimś modelem/linkiem do laptopa, który na Linuxie będzie działał jeszcze sprawniej niż Mak?

  3. Z jakiej okazji? Tu i tu będzie jakieś i7 podobnej klasy, dysk SSD i podobne pamięci RAM.

     

    Każde? Jest 2k18 i nawet Windows jest stabliny od dekady.

    W tych pieniądzach miałbym mocniejszy i7 i 2x więcej RAMu. Pytanie czy przy Linux Mint/Ubuntu miało by to przełożenie na wydajność w porównaniu do MacOS.

     

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

     

     

  4. Zacząłbym od tego, w czym programowanie i na jak bardzo poważnie. Jeśli .NET, brałbym Windowsa i "normalnego" laptopa, bo to jedna rodzina.Jeśli inna technologia, Windowsa omijałbym bardzo szerokim łukiem. Zwłaszcza, że piszesz o aplikacjach działających na virtualkach - Docker Twoim przyjacielem, a na okienkach nie działa. Z resztą, jak masa innych, świetnych narzędzi. W takim przypadku wybór opierałbym na systemie operacyjnym. Lubisz pracować na OS X - MacBook. Chcesz Linuxa - po co się kopać z kompem, który jest tworzony zmyślą o OS X?Co do bajerów i fancy stuffu - wiadomo, jabłuszko górą. W miejscach typo kancelaria prawna, bank, Starbucks nie umknie niczyjej uwadze. :D Chociaż w nowych Mac'ach już się nie świeci. :(
    Głównie full stackowe aplikacje tj. Back end na JVM, a front Angular 5. To taka baza na ogol, raczej w .net nie zamierzam się przesiadac, Windows totalnie mi nie leży.MacOS jest świetny, jeśli chodzi o stabilność i jest mocno user-friendly. Za to wiem, że komputer z linuxem będzie o wiele mocniejszy. Pytanie, które distro jest na tyle stabilne i potrafiące wykorzystać zasoby.Wszelka dockeryzacja będzie po stronie instancji na awsie, jak już to postawienie kilku kontenerów testowych lokalnie. Po prostu chce czegoś, co przy kilku odpalonych aplikacjach nie będzie mi zamulac przez kilka najbliższych lat. Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Noo wszystko będzie szybsze :P np Dell XPS 13 9360 https://www.x-kom.pl/p/382464-notebook-laptop-133-dell-xps-13-9360-i7-8550u-16gb-512-win10-fhd.html szybki procesor Intel Core i7-8550U, RAM 16 GB, świetny ekran IPS, szybki dysk PCIe
    Troche wolne pamięci RAM, jak za taki pieniądz :) Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
  5. Witam Panowie,
     

    1) Kwota przeznaczona na zakup: 7000-8000 zł

    2) Laptop nowy/używany: nowy

    3) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):  minimum 13,3

    4) Główne zastosowanie (np. gry - podaj tytuły, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program, etc.): programowanie + stawianie wirtualnych maszyn/kilku aplikacji jednocześnie

    5) Miejsce użytkowania (np. głównie w domu, głównie w plenerze, etc.): dom

    6) Wymagania specjalne (np. matowa matryca, obudowa o wzmocnionej odporności, etc.):  Ładny ekran, zbliżony do tego z Macbooka Pro,  jakieś inne ciekawe "bajery" choćby jak touchbar w maku

    7) Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo biały kolor, etc.):  preferowany biały kolor, jednak nie jest to wymóg

    8) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): bez znaczenia

    9) Własna propozycja (model wybrany samemu):

    Szukam laptopa lepszego niż Macbook pro 13,3 z 2017 roku, z i7 na pokładzie i 16 GB Ram.
    Jeśli nie miałby to być MacOS to chciałbym, żeby ilość szybkiego RAMu to było 32 GB oraz i7 mocniejsza niż w maku. Na grafice mi nie zależy, typowo chodzi mi o super płynność systemu.
    Dodatkowo, która wersja Linuxa była by dobra jeśli chodzi o stabilność + wykorzystanie zasobów takiego laptopa stricte pod programowanie.
    Fajnie by było, jakby laptop wyglądał ładnie i miał różne fajne dodatki - jestem gadżeciarzem, aczkolwiek podzespoły bazowe wiadomo są priorytetem.
    Sprzęt chciałbym, żeby posłużył mi kilka lat, więc szukam czegoś bardzo wydajnego.

     

  6. Pozwol, ze podlacze sie do tematu. Jaka drukarka laserowa kolorowa do sporadycznego drukowania i ile kasy trzeba szykowac? Zalezy mi tez na tym by moc drukowac naklejki z tekstem lub malo wymagajacym obrazkiem na papierze samoprzylepnym.

     

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...