Skocz do zawartości

b92piotrek

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez b92piotrek

  1. Up@

    Czemu niby w nowych Dellach i Lenovo nie da się wpiąć dwóch SSD?

     

    Dwóch SSD przez SATA (nie chodzi nam o M.2). Dlatego się nie da, bo producenci nie montują napędu optycznego (oczywiście nie wszędzie) a laptopy są wychudzone i producent również nie przewiduje miejsca na dodatkowy (drugi) dysk podpinany przez SATA.

     

    Najlepsze rozwiązanie dla mnie by było takie, że kupuję laptopa z dyskiem SSD 256GB pod M.2 z pustym miejscem na dysk przez SATA i do tego napęd optyczny. To byłby strzał w dziesiątkę.

  2. Witam serdecznie. Poszukuje laptopa do pracy/codziennego korzystania. Pracuje w branży związanej z budownictwem i używam programów typu Robot Structural Analysis do obliczania konstrukcji, program przeprowadza masę obliczeń i pracuje na dużych plikach - stąd przydałby się pokaźny zapas RAMu i solidny (ale bez przesady) procesor (pytanie pierwsze: czy programy obliczeniowe bardziej obciążają procesor czy ram? ostatnio usłyszałem od programisty, że teraz większość obliczeń jest przeprowadzana w pamięci ram). Do tej pory (od 7 lat) pracuje na Lenovo y550p i nie mam totalnie żadnych zastrzeżeń do tej firmy, jestem bardzo zadowolony. Pracując na pierwszej generacji procesorów Intel i7, wydaje mi się, że nie jest potrzebny mi aż i7, nigdy nie zaobserwowałem użycia procesora powyżej 30-40% podczas obliczeń/pracy.

     

    Proszę o również o radę. Korzystam z dysku SSD Samsung Evo 850 i chcę włożyć go do nowego laptopa. Zastanawiam się nad opcjami jak to zrobić: 1) kupić laptopa z dyskiem ssd i napędem optycznym, wyrzucić napęd optyczny i włożyć tam drugiego SSD'ka; 2) kupić laptopa bez napędu optycznego z miejscem na drugi dysk z możliwością podpięcia mojego Samsunga (czyli interfejs M.2 odpada) - tutaj szczególnie proszę o konkretne rozwiązania z wytłumaczeniem 

     

    Konkrety:

    kwota: 3500 zł - 4500 zł, nówka

    matryca: minimum 17 cali (potrzebuje dużej przestrzeni roboczej), matowa, IPS, full HD; laptop pracuje zawsze w zestawieniu z ekranem Eizo przez hdmi/display port

    zastosowanie: praca

    Miejsce użytkowania: głównie w domu, wyjazdy w inne miejsca z laptopem

    Preferencje:

    - możliwość użycia obecnego dysku SSD w nowym laptopie (czyli 2x SSD)

    - firma Lenovo (nie upieram się, jeśli jest lepszy sprzęt przyjrzę się propozycjom)

    - RAM, procesor i inne podzespoły dobrane tak, aby nie wydać pieniędzy bez sensu (nie kupić niepotrzebnie zbyt mocnego sprzętu)

    - brak zbędnych bajerów (podświetlana klawiatura, czerwone obwódki dookoła przycisków), które dodatkowo męczą oczy

    System operacyjny: bez systemu / z systemem Win 10 (bez systemu = taniej = lepiej; mam już jednego Win 10 Home)
  3. Witam.

     

    Kupiłem własnie mój pierwszy dysk SSD (Samsung 850 Evo 250GB) i wzwiązku z tym mam kilka pytań.

    Parametry sprzętu:

    Lenovo IdeaPad Y550P, Win10 x64.

     

    1. Samsung ma wejście SATA III, a z tego co wyczytałem mój laptop ma SATA II. Czy mogę spodziewać się jakiś problemów / niezgodności itp? Na co powinienem się przygotować? (Zdaję sobie sprawę, że nie będę mógł wykorzystać w 100% prędkości zapis/odczyt dysku SSD z powodu niższej wersji portu SATA II w laptopie)

     

    2. Planuję zrobić wymianę dysków: wyrzucić HDD i wsadzić SSD -> instalacja Win10 z pendrive'a na czysty wsadzony dysk. O czym powinienem pamiętać przy podpięciu i początkach użytkowania?

     

    3. Czy stworzenie dwóch partycji na dysku SSD jest dobrym pomysłem? (można dzielić SSD'ki?)

     

    4. Czytałem mity i legendy o dyskach SSD i już nie wiem która strona jest bliższa rzeczywistości. Czy używając tych dysków muszę pamiętać o wyłączeniu pliku stronicowania i blokowaniu defragmentacji? (jeszcze chyba były jakieś inne zalecenia, jakie(?))

     

    O czym powinienem jeszcze wiedzieć przy zamontowaniu i użytkowaniu tego typu dysku.

  4. Z Mitsubishi będziesz zadowolony

     

     

    1. Nie podałeś konkretów, tylko nazwę firmy.

    2. Myślę,że wyraziłem się jasno - potrzebuję rady, który z trzech wymienionych wybrać. Nie chciałem nowych, niekonkretnych propozycji.

    3. Przeglądając Twoje posty z poziomu profilu stwierdzam, że jesteś spamerem.

  5. Witam, już od miesiąca planuję kupić monitor. Potrzebuję ostatecznej porady.

     

    • budżet: max ~1400 zł
    • przeznaczenie: głównie praca biurowa (AutoCAD, Robot Structural Analysis) oraz do domowego użytku (multimedia, filmy, przeglądanie internetu) - cel totalnie drugorzędny
    • oczekiwania: ochrona wzrokuniezawodność (brak usterek, które ujawnią się w trakcie użytkowania, brak martwych pixeli) oraz height adjustment
    • warunki w pomieszczeniu: siedząc przed monitorem mam w tle duże okno z widokiem na blok przede mną (na całe okno mam żaluzje); oświetlenie w dzień jest dość dobre, w nocy nie planuje korzystać dużo z monitora, jednakże zdarzają się takie sytuacje
    • sprzęt: 6-cio letni laptop Lenovo y550p - niesamowicie wierny i niezawodny sprzęt, za parę lat (2+ najszybciej) planuję wymianę

    Początkowo wpadłem na pomysł z ultrapanoramicznymi monitorami, potem przeszukiwałem 16:9 (wszystko w okolicach 27 cali - nie wiedziałem jak się siedzi przy takim ogromnym, bo do tej pory pracowałem tylko na laptopie 15', dopóki kumpel nie wymienił monitora na 22'' który wydał mi się wystarczający). Ostatecznie po przeczytaniu artykułów drachenfeles'a wybrałem trzy modele. Proszę o radę, który wybrać etc.

    • Eizo FS2434
    • NEC EA244WMi
    • BenQ BL2411PT
×
×
  • Dodaj nową pozycję...