Skocz do zawartości

maxxam97

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  261
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi na komentarze dodane przez maxxam97

 1. Pobierając 500+ wspierasz i zgadzasz się z polityką pisu. 

  1. maxxam97

   maxxam97

   Popieram. W ogóle, progresywne podatki są według mnie idiotyczne. Dlaczego mamy promować bycie nieudacznikiem zamiast przedsiębiorcze myślenie? Dlaczego mamy karać za to, że ktoś ma łeb na karku? Z resztą, jak mocniej opodatkujesz przedsiębiorcę to zwiększy koszt swoich produktów/usług, a to uderzy w klientów- w tym ludzi z klasy niskiej (wiadomo, zależy jaki produkt).

   Jedyna sytuacja gdy pomoc jest wskazana to gdy ktoś nie ma możliwości na normalną pracę czyt. niepełnosprawne dziecko wymagające stałej opieki, całkowita niezdolność do pracy itd. 

   @Tiamina, myślałem, że trolujesz, ale po tym poście widzę, że tak na poważnie :D 

  2. (Zobacz 32 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 2. Pobierając 500+ wspierasz i zgadzasz się z polityką pisu. 

  1. maxxam97

   maxxam97

   Narzekam na rząd bo uważam, że jakiekolwiek socjale nie powinny mieć miejsca w takiej formie jakiej są teraz, nawet 500+. Mogę głosować na partie, które chcą to znieść, ale jeżeli miałbym dziecko to brałbym 500+, żeby chociażby odzyskać trochę z tych pieniędzy dla siebie. 

   "Chętnie skorzystam" - czas przyszły. Jeżeli będę miał możliwość na jakąś ulgę/ dofinansowanie to bardzo chętnie je wezmę. 

   Dlaczego mam nie korzystać z czegoś co sam współfinansuję? 

   Ergo, wolałbym nie musieć robić żadnych optymalizacji podatkowych i szukać możliwości żeby coś zaoszczędzić. 

  2. (Zobacz 32 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 3. Pobierając 500+ wspierasz i zgadzasz się z polityką pisu. 

  1. maxxam97

   maxxam97

   To może wytłumaczę. 

   Wnioskuję, że jesteś przeciwnikiem pobierania ulg. Nikt nie zmusza Cię do tego, żebyś je brał. 
   Ja jestem natomiast zdania, że jeżeli jest możliwość to dlaczego z niej nie skorzystać skoro i tak się na nią składam.

   Więc Ty płacisz podatki na zapewnienie ulg wszystkim, w tym również moich.

   Ja płacę podatki na zapewnienie ulg wszystkim oprócz Ciebie, skoro ich nie chcesz.

   Więc ponawiam- bardzo miło z Twojej strony, że chcesz się dokładać do ulg dla wszystkich, jednocześnie z nich nie korzystając. 

   Wyjaśniłem wystarczająco jasno? ;)

  2. (Zobacz 32 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 4. Pobierając 500+ wspierasz i zgadzasz się z polityką pisu. 

  1. maxxam97

   maxxam97

    

   @TiaminaBardzo chętnie skorzystam z ulg i "optymalizacji podatkowych" (wiadomo, legalnych) jeżeli w ogóle będę miał taką możliwość. 

   Jeżeli jesteś innego zdania- cóż, Twoje pieniądze. Nie będę Cię do niczego zmuszał.

   Bardzo mi miło, że będziesz się składał również na moje ulgi, a może nawet dzieci w przyszłości jednocześnie nie oczekując tego samego z moich podatków ;)

  2. (Zobacz 32 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 5. Pobierając 500+ wspierasz i zgadzasz się z polityką pisu. 

  1. maxxam97

   maxxam97

   Ale ja też uważam, że jeżeli jest opcja/ulga to się bierze. Ja również na to płacę w podatkach więc chociaż część wróci do mnie. Pomimo tego, że znacznie bardziej wolałbym nie otrzymywać żadnych ulg i innych tego typu kiełbas wyborczych, a płacić niższe podatki.

  2. (Zobacz 32 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 6. Pobierając 500+ wspierasz i zgadzasz się z polityką pisu. 

  1. maxxam97

   maxxam97

   @Karisterto lepszy przykład. Można to porównać do korzystania ze zniżek i ulg podatkowych. Rozumiem, że jeżeli wprowadziła je np. partia, z którą się nie zgadzasz plus powodują zwiększenie inflacji to z nich nie korzystasz (lub potencjalnie byś z nich nie korzystał gdybyś miał do nich prawo?)

  2. (Zobacz 32 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 7. Pobierając 500+ wspierasz i zgadzasz się z polityką pisu. 

  1. maxxam97

   maxxam97

   Dobrze wiesz co miałem na myśli.

   Ale z drugiej strony nawet nie spodziewałem się odpowiedzi. Przynajmniej się nie zawiodłem ;) 

  2. (Zobacz 32 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 8. Pobierając 500+ wspierasz i zgadzasz się z polityką pisu. 

  1. maxxam97

   maxxam97

   Rozumiem, że jeżeli zostaną obniżone stopy procentowe to Ty nadal ochoczo będziesz spłacał kredyt z wyższymi stopami żeby przeciwdziałać inflacji?

   Rozumiem też, że po obniżeniu VATu na jedzenie do 0% chodziłeś po sklepach i dyskutowałeś z kierownikami sklepów, żeby kupić drożej? (co również ma wpływ na inflację)

  2. (Zobacz 32 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 9. Nie idźcie do kina na Thor Love and Thunder

  1. maxxam97

   maxxam97

   Ogólnie film był fajny. Czy obejrzałbym ponownie? Wątpię. Czy się dobrze bawiłem? Owszem. 

   Czasami zastanawiałem się czy nie oglądam jakiejś parodii. Jeżeli ktoś ma oczekiwania, że to będzie kolejny film jak poprzednie- o twardym, umięśnionym Thorze to raczej się zawiedzie. Jeżeli ktoś nie oglądał poprzednich albo nie ma takich oczekiwań- to powinien się spodobać.

   W skrócie, większy nacisk jest na Love niż Thunder. 

  2. (Zobacz 14 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 10. Dostałem telefon z Amazona. Kupowałem używany ale miało jedynie brakować folii na ekranie (inne egzemplarze miały jasno zaznaczone, że np. jest rysa z ekranie etc). Dostałem z kolorową rysą na około 1mm- 1.5mm w centralnej części ekranu. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Dodam, że za Norda 2 zapłaciłem 1150 zł chyba więc cena zacna i nie chciałbym go po prostu zwracać. Myślicie, że będzie opcja wymiany z zachowaniem ceny?

  1. maxxam97

   maxxam97

   @raiders miałeś jakiś dowód na swoje słowa (nagranie unboxingu paczki etc) czy jedynie słowo przeciwko słowu? 

  2. (Zobacz 9 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 11. Dostałem telefon z Amazona. Kupowałem używany ale miało jedynie brakować folii na ekranie (inne egzemplarze miały jasno zaznaczone, że np. jest rysa z ekranie etc). Dostałem z kolorową rysą na około 1mm- 1.5mm w centralnej części ekranu. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Dodam, że za Norda 2 zapłaciłem 1150 zł chyba więc cena zacna i nie chciałbym go po prostu zwracać. Myślicie, że będzie opcja wymiany z zachowaniem ceny?

  1. maxxam97

   maxxam97

   Na to wygląda. Dzięki za pomoc! Porobię przy okazji jeszcze parę testów czy w ogóle telefon mi leży

    

  2. (Zobacz 9 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 12. Dostałem telefon z Amazona. Kupowałem używany ale miało jedynie brakować folii na ekranie (inne egzemplarze miały jasno zaznaczone, że np. jest rysa z ekranie etc). Dostałem z kolorową rysą na około 1mm- 1.5mm w centralnej części ekranu. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Dodam, że za Norda 2 zapłaciłem 1150 zł chyba więc cena zacna i nie chciałbym go po prostu zwracać. Myślicie, że będzie opcja wymiany z zachowaniem ceny?

  1. maxxam97

   maxxam97

   Dostałem odpowiedź. Jest jedynie opcja zwrotu lub zachowania przedmiotu. Trochę lipa, przyznaję. W szczególności, jeżeli zobaczyli tę rysę wcześniej. Tak czy tak, kwalifikowałby się do stanu "bardzo dobrego" więc nie byłoby żadnej różnicy w cenie (niektóre w tej cenie według opisu miały "liczne ryski na plecach telefonu" czy "brak ładowarki") , ale przynajmniej bym go nie brał. 

    

   @raiders, po przejściu przez podobną sytuację nauczyłem się zawsze robić "unboxing". Nagrałem jak wyciągam z paczki oraz od razu po wyciągnięciu z pudełka zaznaczyłem, że widzę rysę na górze ekranu. 

  2. (Zobacz 9 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 13. Dostałem telefon z Amazona. Kupowałem używany ale miało jedynie brakować folii na ekranie (inne egzemplarze miały jasno zaznaczone, że np. jest rysa z ekranie etc). Dostałem z kolorową rysą na około 1mm- 1.5mm w centralnej części ekranu. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Dodam, że za Norda 2 zapłaciłem 1150 zł chyba więc cena zacna i nie chciałbym go po prostu zwracać. Myślicie, że będzie opcja wymiany z zachowaniem ceny?

  1. maxxam97

   maxxam97

   Myślę, że skoro one są ze zwrotów, a w opisie konkretnego urządzenia było "brakuje jedynie folii ochronnej na wyświetlaczu" to oczekiwałbym właśnie takiego stanu. Łącznie było kilkadziesiąt różnych opisów w tym również "kosmetyczna wada na ekranie" czy "brak ładowarki", których NIE wziąłem. Więc chyba to nie jest nic dziwnego, że oczekuję przedmiotu w stanie jaki zamówiłem.

  2. (Zobacz 9 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 14. Ile maksymalnie dalibyście za telefon, który ma Wam służyć do "codziennych" czynności? Zadzwonienie, wysłanie smsa, spotify, zrobienie zdjęcia na wakacjach. Nie widzę sensu kupowania flagowców do takich rzeczy, nieważne jak bardzo jest się bogatym.

  1. maxxam97

   maxxam97

   @Andrewno właśnie myślałem o tym telefonie- podobno robi bardzo fajne zdjęcia. Porównując do np. do A52 to naprawdę mega. 

   Kojarzę też, że istniała kiedyś stronka gdzie można było porównywać zdjęcia wykonane z różnych telefonów. Strona była nastawiona typowo na zdjęcia, a nie bebechy. Kojarzycie może?

  2. (Zobacz 30 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 15. A pamiętam jak na modemie 56k grę się ściągało partiami ... przez tydzień. Grę, która ważyła 650 MB.

  image.thumb.png.aa83a6bc203ed1dcd41ab2787efcdd8c.png

  1. maxxam97

   maxxam97

   Masz na myśli "kopię zapasową" ;) A właściwie to: "legalną kopię, legalnej kopii, legalnej kopii..." :D

  2. (Zobacz 5 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 16. Ile maksymalnie dalibyście za telefon, który ma Wam służyć do "codziennych" czynności? Zadzwonienie, wysłanie smsa, spotify, zrobienie zdjęcia na wakacjach. Nie widzę sensu kupowania flagowców do takich rzeczy, nieważne jak bardzo jest się bogatym.

  1. maxxam97

   maxxam97

   @Drivebyno właśnie myślałem, że lepszym wyborem są nowe telefony, ze średniej półki niż coś co już ma na przykład 2 lata.

  2. (Zobacz 30 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 17. Ile maksymalnie dalibyście za telefon, który ma Wam służyć do "codziennych" czynności? Zadzwonienie, wysłanie smsa, spotify, zrobienie zdjęcia na wakacjach. Nie widzę sensu kupowania flagowców do takich rzeczy, nieważne jak bardzo jest się bogatym.

  1. maxxam97

   maxxam97

   Ten S20FE podobno wciąż daje rade pomimo tego, że wypuszczony w 2020 roku.

  2. (Zobacz 30 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 18. Ile maksymalnie dalibyście za telefon, który ma Wam służyć do "codziennych" czynności? Zadzwonienie, wysłanie smsa, spotify, zrobienie zdjęcia na wakacjach. Nie widzę sensu kupowania flagowców do takich rzeczy, nieważne jak bardzo jest się bogatym.

  1. maxxam97

   maxxam97

   @R4DZ1K- właśnie patrzyłem na A52, A52s i A53. Podobno całkiem fajne zdjęcia robią i w sumie spoko, że są wodoodporne. 

   @coco01, 3 miesiące temu Nord2 kosztował 1300zł? Teraz z tego co widzę to jest 1600-1700 najtaniej. 

  2. (Zobacz 30 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 19. Ile maksymalnie dalibyście za telefon, który ma Wam służyć do "codziennych" czynności? Zadzwonienie, wysłanie smsa, spotify, zrobienie zdjęcia na wakacjach. Nie widzę sensu kupowania flagowców do takich rzeczy, nieważne jak bardzo jest się bogatym.

  1. maxxam97

   maxxam97

   Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Będę pewnie celował w te 1000-1500 zł za telefon. Myślałem o droższych, ale z drugiej strony "po co?". Juz chyba wolałbym sobie kupić tani aparat niż drogi telefon.

   Fajnie by było jakby jeszcze złapać wodoodporność w tej cenie.  

  2. (Zobacz 30 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 20. Ile maksymalnie dalibyście za telefon, który ma Wam służyć do "codziennych" czynności? Zadzwonienie, wysłanie smsa, spotify, zrobienie zdjęcia na wakacjach. Nie widzę sensu kupowania flagowców do takich rzeczy, nieważne jak bardzo jest się bogatym.

  1. maxxam97

   maxxam97

   Aktualnie mam Motorolę One Vision, która robi super zdjęcia i ogólnie jestem z niej zadowolony, ale ma skopaną baterię. od 20 % do 0% potrafi się rozładować w ciągu dosłownie 2 minut, w kieszeni, z wyłączonym ekranem. Myślałem o wymianie, ale to koszt 200 zł do telefonu, który teraz można kupić za 300zł. Warto czy nowy?

  2. (Zobacz 30 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 21. Ile maksymalnie dalibyście za telefon, który ma Wam służyć do "codziennych" czynności? Zadzwonienie, wysłanie smsa, spotify, zrobienie zdjęcia na wakacjach. Nie widzę sensu kupowania flagowców do takich rzeczy, nieważne jak bardzo jest się bogatym.

  1. maxxam97

   maxxam97

   Ja do tej pory celowałem właśnie w ~700-800 zł. Ostatnio koleżanka zrobiła mi zdjęcie tym telefonem z jabłkiem z tyłu i niesamowicie mi się spodobało. Z drugiej strony- nosić coś wartego 2000-3000 zł w kieszeni? Jakoś średnio to widzę.

  2. (Zobacz 30 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 22. Warto? https://allegro.pl/oferta/blender-reczny-wielofunkcyjny-kerch-quick-1200w-7922552350 

  Nada się do pomieszania ciasta czy blender będzie zbyt szybki?

  1. maxxam97

   maxxam97

   @Bastazar Dzięki za odpowiedź! Czyli spełni rolę takiego prostego miksera do standardowych zastosowań :D 

  2. (Zobacz 6 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 23. Warto? https://allegro.pl/oferta/blender-reczny-wielofunkcyjny-kerch-quick-1200w-7922552350 

  Nada się do pomieszania ciasta czy blender będzie zbyt szybki?

  1. maxxam97

   maxxam97

   Przede wszystkim myślałem o takim cieście jak na babeczki czy masie do kremówki / 3bita. Takie masy typu budyniowe itd. Myślicie, że będzie okay? Czy lepiej tani blender i mikser są 40zl?

    

  2. (Zobacz 6 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 24. Smaczne orzechy i inne bakalie nie za miliony monet to... ? Polecicie jakiegoś sprzedawcę? Szukam przede wszystkim orzechów nerkowca i pistacji.

  1. maxxam97

   maxxam97

   @slo1qWłaśnie widziałem tę firmę i zastanawiałem się czy od nich nie wziąć ale skoro polecasz to może się skuszę ... :D 

  2. (Zobacz 8 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

 25. Smaczne orzechy i inne bakalie nie za miliony monet to... ? Polecicie jakiegoś sprzedawcę? Szukam przede wszystkim orzechów nerkowca i pistacji.

  1. maxxam97

   maxxam97

   Akurat zdaje sobie sprawę, że za kg pistacji mniej niż 40zł ciężko znaleźć. Spróbowalem tych biedronkowych na wagę i nawet nie są złe, ale to podobno jak sie trafi. Czasami są okay, a czasami niezbyt. Stąd pytanie o jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę/ firmę

  2. (Zobacz 8 inne odpowiedzi na tę aktualizację statusu)

×
×
 • Dodaj nową pozycję...