Skocz do zawartości

bimbrownik03

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    232
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez bimbrownik03

  1. Z440 moim zdaniem wypada lepiej. Programy CADowskie są jednowątkowe, dlatego do nich nie powinna Cię interesować w ogóle liczba rdzeni, tylko wydajność pojedynczego rdzenia. 2.8 vs 3.8 GHz to w tym przypadku przepaść. W MESie faktycznie dobrze jest mieć więcej rdzeni, ale w tym przypadku, ze względu na różnicę w wydajności per core, E5-1650V3 też da radę, szczególnie jeżeli chodzi tylko o naukę MES. 

     

    W kwestii karty graficznej nigdy nie używałem FirePro, na co dzień używam Quadro K2000 i sprawdza się świetnie. Kiedyś eksperymentowałem z GeForce, ale nie polecam, wymaga dużo zachodu, żeby w ogóle zmusić je do działania (przynajmniej w NX i SolidWorksie, bo w nich pracuję), a korzyści nie są wielkie. Nawet słaba profesjonalna karta wypada lepiej. 

  2. Pakowanie się w ITX w obudowie pokroju Prodigy jest moim zdaniem bez sensu. Ta buda nie zajmuje wcale mniej miejsca od obudowy pod ATX. Przykładowo MasterBox Lite 3.1 ma pojemność praktycznie taką samą, a mieści microATX, co jest dużo wygodniejszym i bardziej uniwersalnym standardem niż ITX. Mniejszy format płyty ma sens dopiero, jeżeli chcesz naprawdę zejść z rozmiarem.

     

    Osobiście obecnie korzystam z Cougar QBX i mogę ją polecić, ponieważ jest w stanie pomieścić pełnowymiarową kartę graficzną i chłodzenie lepsze niż box, ale takie zejście z rozmiarem wymaga pójścia na kilka kompromisów.

  3. Widzę to tak:

    a) Jeżeli da rade zdjąć tą obudowę i zostawić sam radiator, to możesz po prostu tak zrobić i przyczepić do niego zwykłe wentylatory.

    b) Możesz kupić chłodzenie pokroju Arctic Accelero Xtreme

    c) możesz założyć jakieś AiO na sam rdzeń i jakieś radiatorki na pamięci i sekcję (najlepiej też jakiś wentylator)

     

    Pierwsza opcja wychodzi zdecydowanie najtaniej, ale nigdy nie sprawdzałem, czy da się zdjąć tą obudowę, a zdążyłem już sprzedać tą kartę. Wiem, że z innymi kartami ludzie tak robili i temperatury były niższe, niż z fabrycznymi wentylatorami.

    • Popieram 1
  4. Jesteś pewny, że chcesz tam zrobić takie pomieszanie stylów? Jeżeli nawet uda Ci się zrobić z tego dobrze wyglądający rez, co nie będzie takie łatwe, to zupełnie nie będzie to pasowało do dość prostej i nowoczesnej stylistycznie DB900.

  5. Skalp zawsze ma sens, szczególnie z tak starym procesorem, bo pasta tam jest pewnie już kompletnie skamieniała. Ciekły metal nie traci swoich właściwości i jeżeli skalp będzie dobrze wykonany, to później już nie masz się czym martwić.

     

    Osobiście polecam napisać do PatrykT tu z forum. Od dłuższego czasu się tym zajmuje i ma już spore doświadczenie. Kiedyś sam powierzyłem mu dwa procesory, swój i kolegi, i jestem jak najbardziej zadowolony.

  6. Napięcie w zasadzie Cię nie ogranicza, bo możesz dać nawet 1.45V i z procesorem nic się nie stanie, ale musisz pilnować temperatury sekcji zasilania. Jeżeli będzie się przegrzewać, to procesor nie będzie pracował stabilnie, a do tego możesz uszkodzić płytę główną. 

    Na swoim 4670k w pewnym momencie miałem stabilne 4,9GHz przy napięciu 1,4V, ale sekcja i procesor były chłodzone wodą, także nie trzeba było przesadnie martwić się o temperatury.

  7. Uważaj na ten płyn, bo u niektórych sprawuje się bez problemów przez miesiąc albo dłużej, a u innych po tygodniu zapycha układ. Jak na razie chyba nie wiadomo od czego to zależy. Na pewno staraj się, żeby nie było w układzie martwych punktów, gdzie te cząsteczki mogłyby się zbierać.

    • Popieram 1
  8. Przy zakupie używanych chłodnic pamiętaj, żeby je dobrze przepłukać. Wystarczy do tego woda demineralizowana, do kupienia na stacji benzynowej 5zł za 5l. Jeżeli tego nie zrobisz, to bloki mogą się zapchać, a płyn zmienić kolor.

    Co do wentyli, to najlepsze byłyby NB Eloop, ale jeżeli planujesz dość budżetowy build, to pewnie będą za drogie. Mimo wszystko lepszych wentyli na chłodnice po prostu nie ma.

     

    Nie cytuj postów, które są bezpośrednio nad Twoim. Ciągłość rozmowy jest zachowana, także nie ma takiej potrzeby.

    • Popieram 1
  9. Wypełnij regulaminowy formularz.

     

    Musisz dorzucić jakiś cooler, bo 8700k nie ma boxa.

     

    Zdecyduj się na jakiś format. Weź mniejszą obudowę tylko pod mini ITX, żeby oszczędzić miejsce, albo większą płytę, żeby mieć więcej portów, mocniejszą sekcję itp. Obecne połączenie nie daje ani jednego ani drugiego, także jest bez sensu.

     

    Do tego zestawu bez osobnej grafiki nie jest potrzebny taki zasilacz. Lepiej wziąć 350W, ale lepszej jakości.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...