Skocz do zawartości

wolfen93

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez wolfen93

 1. Gdy coś nie działa podstawą jest przywrócenie ustawień fabrycznych bios by wykluczyć wpływ OC na stabilność platformy. Potem test ram i diagnostyka dysków twardych. Następnie szukamy szkodliwego oprogramowania w systemie.  

  Do wcześniej wymienionych testów doszedł prime 95 (ponad 8 godzin i wszystko poszło gładko), tutaj wybrałem opcję zapychającą procesor i RAM właśnie i nic : ( Dysk systemowy zbadałem oprogramowaniem od GoodRAM i stan igła pokazuje. Co do OC się zgadzam, ale czy OCCT i Prime95 nie powinny wykazać niestabilności? Krótkie testy nie były, robiłem wszystkie jak leci i dopiero przy "power supply'' Program się wyłączył, ale nie komputer, co tez jest innym objawem niźli zazwyczaj. I odnośnie zasilacza, czy testy obciążeniowe tez nie powinny wykryć nieprawidłowości w PSU? Wtedy pobór jest dość mocny. Dodatkowo sprawdziłem, czy słuchawki mogą robić spięcie (kabel coś się naderwał), przełączyłem się testowo na głośnik bluetooth i dalej wywala losowo. @jarrino @BlackCoffe - gdzie ewentualnie poprzeglądać sprzęt? Gdzie owe spuchnięcia mogą wystąpić?

 2. Dzień dobry!
   
  Z racji panującej sytuacji, nie chce się szlajać ze sprzętem po mieście i próbuje rozwiązać problem samemu. Otóż, w losowych momentach komputer potrafi się wysypać. Raz wygląda to tak, że ekran znika paskami aby pojawił się BSOD, raz zamraża się zarówno ekran, jak i zapętlony ostatni dźwięk, no kombinacji jest mnóstwo, a ostatnio po restarcie nie mogło znaleźć dysku z windowsem, co rozwiązało się poprzez odłączenie i podłączenie dysku jeszcze raz.
  Specyfikacja:
  • I5 6600k, 1.35V, 4,4 Ghz
  • GTX 980 EVGA SC
  • 16 GB RAM Corsair 2400 Mhz
  • WD Blue 1 TB
  • SSD GoodRam IRDM PRO MLC 240 GB (system)
  • SSD Plextor 512 GB M.2 M8PeG
  • Thermaltake Smart SE 630W
  • Asus Xonar DG
  • MSI Z170a Gaming M3
  Uff, to chyba tyle ze sprzętu, jeśli zaś chodzi o testy, to w OCCT sprawdziłem procesor przez 12h, w LINPACK 8h, grafikę w 3D przez 6h i pamięć grafiki przez 8. Przy ostatnim teście komputer przy pierwszym podejściu się wysypał, pytanie, czy to faktycznie to, czy po prostu trafiło na zły moment. Komputer sypie się niezależnie od tego co robię, może być to pulpit, jak i pełne obciążenie w grach. Dzisiaj zrobię jeszcze test zasilacza, ale tez nie wydaje się być wadliwy. Miałem podobny problem w przeszłości, za poradą wyłączyłem w UEFI, w ustawienaich procesora jedną z opcji, bodaj jakiś Thermal Control i pomogło (dokładną nazwę zawsze mogę sprawdzić). Problem w tym, że opcja nadal jest nieaktywna, a problem po roku-półtora powrócił. Temperatury CPU nie przekraczały 75 stopni podczas testów, GPU ok 67. Cóż dalej czynić? Może wirus? Kaspersky chroni i nic nie widzi. Z góry dziękuję za porady!

   

  Przeprowadziłem jeszcze test zasilania w OCCT i program się wyłączył, ale nie komputer! Załączam raport: System.ArgumentOutOfRangeException: Indeks był spoza zakresu. Musi mieć wartość nieujemną i mniejszą niż rozmiar kolekcji.
  Nazwa parametru: index
  w System.ThrowHelper.ThrowArgumentOutOfRangeException(ExceptionArgument argument, E
  xceptionResource resource)
  w LiveCharts.Helpers.NoisyCollection`1.System.Collections.IList.get_Item(Int32 index)
  w .get_CurrentValue()
  w .(Double , Double , Double )
  w .()
  w System.Windows.Threading.Dispatcher.Invoke(Action callback, DispatcherPriority priority, CancellationToken cancellationToken, TimeSpan timeout)
  w System.Windows.Threading.Dispatcher.Invoke(Action callback)
  w .()
  w .(Object )
  w LiveCharts.Wpf.Charts.Base.Chart.ChartUpdated()
  w LiveCharts.Wpf.Components.ChartUpdater.UpdaterTick(Boolean restartView, Boolean force)
  w System.Windows.Threading.DispatcherTimer.FireTick(Object unused)
  w System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.InternalRealCall(Delegate callback, Object args, Int32 numArgs)
  w System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.TryCatchWhen(Object source, Delegate callback, Object args, Int32 numArgs, Delegate catchHandler)
  w System.Windows.Threading.DispatcherOperation.InvokeImpl()
  w MS.Internal.CulturePreservingExecutionContext.CallbackWrapper(Object obj)
  w System.Threading.ExecutionContext.RunInternal(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolean preserveSyncCtx)
  w System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolean preserveSyncCtx)
  w System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
  w MS.Internal.CulturePreservingExecutionContext.Run(CulturePreservingExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
  w System.Windows.Threading.DispatcherOperation.Invoke()
  w System.Windows.Threading.Dispatcher.ProcessQueue()
  w System.Windows.Threading.Dispatcher.WndProcHook(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
  w MS.Win32.HwndWrapper.WndProc(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
  w MS.Win32.HwndSubclass.DispatcherCallbackOperation(Object o)
  w System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.InternalRealCall(Delegate callback, Object args, Int32 numArgs)
  w System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.TryCatchWhen(Object source, Delegate callback, Object args, Int32 numArgs, Delegate catchHandler)
  w System.Windows.Threading.Dispatcher.LegacyInvokeImpl(DispatcherPriority priority, TimeSpan timeout, Delegate method, Object args, Int32 numArgs)
  w MS.Win32.HwndSubclass.SubclassWndProc(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam)
  w MS.Win32.UnsafeNativeMethods.DispatchMessage(MSG& msg)
  w System.Windows.Threading.Dispatcher.PushFrameImpl(DispatcherFrame frame)
  w System.Windows.Application.RunDispatcher(Object ignore)
  w System.Windows.Application.RunInternal(Window window)
  w .(Container )

 3. Witam!

  W ostatnich dniach pojawił się u mnie nieoczekiwany problem. Mianowicie komputer po wyłączeniu... sam się uruchamia! : D Stało się to niedługo po aktualizacjach oprogramowania (w tym bios za pomocą programu MSI live update 6) więc przywróciłem system do ustawień sprzed kilku dni i nie pomogło. Jako, że mam podkręcony procesor i uruchomione XMP to w biosie wróciłem do ustawień początkowych i komputer nagle daje się wyłączyć. I tutaj pojawia sie pytanie o co chodzi? Sprawdziłem też czy płyta fizycznie przejawia jakieś znaki uszkodzeń i nic.
  Moje ustawienia OC wyglądają tak:
  -XMP- włączone
  -CPU Ratio- 4200
  -CPU Ratio mode- Fixed
  -CPU Core/GT Voltage Mode- override mode
  -CPU Core Voltage- 1.270
   
  Jeśli chodzi o sprzęt to prezentuje się on tak:
  -płyta- MSI Z170 Gaming M3
  -grafika- Geforce GTX 980 Evga SC
  -procesor- i5 6600K
  -zasilacz- Thermaltake Smart 630W
  -Windows 8.1
  - RAM DDR4 Corsair 2400mhz

  Wszystko by tłumaczyły złe ustawienia OC ale po pierwsze nie są one jakieś wyszukane a po drugie problem wystąpił dobry miesiąc po OC gdzie pecet zachowywał się względnie. Piszę względnie bo aktualizacje, o których wspominałem zrobiłem przez irytujące zwieszanie w war thunder i company of heroes 2. Tylko sprawą jest, czy wywalanie w tych grach jest ich winą czy sprzętu/oprogramowania, gdyż inne tytuły jak Starcraft 2 czy gry z serii Total War śmigały aż miło. Dodatkowo już w innym poście zaznaczałem problemy z testem w OCCT gdzie program nie wyłąpywał pełnych ustawień po podkręceniu co widać na załączonym zdjęciu. I teraz nie wiem czy zerować system i BIOS czy coś innego da się zaradzić? Wersja BIOS to e7978IMS A.20. Niecierpliwie czekam na odpowiedź : )

  Zdjęcie: http://techlipton.pl/forum/attachment.php?aid=46 Warto zaznaczyć, że wtedy próbowałem na 4300 i ustawienia sie różniły, ale jako, że nie mogłem złapac stabilności procesora wróciłem do sprawdzonego 4200.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...