Skocz do zawartości

Lukasz237

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Lukasz237

  1. Testy testami.

    Jeżeli uzywasz 2 ekranów np monitor i TV podłączony do karty, to taktowanie pamięci będzie mieć wartość maksymalna np 300/1500. Z pojedynczym monitorem powinno być np 300/150 w pulpicie. Oczywiście temperatury 35st są wtedy łatwiejsze do uzyskania.

    Używam jednego monitora i na pulpicie przy taktowaniu 300/150 temperatury nie spadają poniżej 50C°.

    http://zapodaj.net/images/4897e166be998.png

  2. Może 80C° to nie tragedia, lecz przed kupnem przeglądałem wiele testów i recenzji w internecie. W każdym z tych testów, karta miała około 65C° pod obciążeniem i była chwalona za cichą pracę. Tymczasem po kupnie tej karty zderzyłem się z brutalną rzeczywistością w postaci 80C° i bardzo głośnej pracy. Testy wskazują także, około 35C° w spoczynku, tymczasem moja karta w spoczynku trzyma stałe 50C°. Może, w procesie produkcji została źle nałożona pasta termoprzewodząca, lub jest inna usterka układu chłodzenia. Ale też nie chcę wysyłać jej na naprawę gwarancyjną, nie mając pewności, że to jest usterka, bo nie chcę aby mi odesłali kartę twierdząc, że wszystko jest w porządku. Najlepiej byłoby gdyby na forum był ktoś, kto posiada tę kartę, niekoniecznie z tym samym chłodzeniem, i podzielił się ze mną swoimi temperaturami.

  3. Kilka dni temu zakupiłem kartę graficzną Sapphire R9 380 OC 4GB. Na wszystkich Polskich jak i zagranicznych portalach w testach tej karty graficznej widniały informacje, że pod obciążeniem osiągają temperatury około 65 C°. Tymczasem moja karta podczas pracy w obudowie SilentiumPC Brutus M25 (standardowo dwa wentylatory, jeden przód jeden tył) po około 30 min obciążenia (granie w jakąkolwiek grę) osiąga temperaturę 80C°. Wtedy też prędkość wentylatorów sięga ponad 60% tworząc bardzo głośny szum. Czy w takim wypadku powinienem zgłosić kartę do naprawy gwarancyjnej? 

       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...