Skocz do zawartości

saddam

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1714
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Komentarze pod blogami dodane przez saddam

 1. A takie małe pytanie od "lajkonika"... czy przy zwykłym użytkowaniu (biurówka, gry, filmy, net) opłaca się to uruchamiać?

  Do typowej pracy biurowej nie ma żadnego sensu, bo do większości zadań pradawne core2 stanowi spory overkill. Oczywiście są wymagające symulacje finansowe, duże operacje na bazach danych oraz zaawansowana analiza, ale to zajęcia bardziej specialistyczne lub akademickie.

   

  Gry korzystają z GPU i o tym aż głupio w ogóle wspominać. To tak jak zapytanie czy komputer jest podłączony do prądu.

   

  Filmy i multimedia koszystają ze sprzętowych kodeków, które znajdują sie w każdym współczesnym GPU.

   

  Przeglądarki internetowe również mogą korzystać z akceleracji GPU, ale nie wiem czy to cokolwiek daje. Może na bardzo starych komputerach, ale wystarczy sobie wejść do opcji i sprawdzić, czy jest włączone.

  • Popieram 1
 2. Niestety ten model napędu SSD jest po prostu stary i nieopłacalny. Obecnie kupno SSD na starych kontrolerach SandForce jest całkowicie pozbawione sensu.

  Synchroniczne pamięci oraz pojemność 240GB bardzo pozytywnie wpływają na realną wydajność i w sporym stopniu niwelują spadki wydajności w przypadku niekompresowalnych danych, ale to jest pierwsza generaja kontrolerów SSD pod SATA3.

  Akurat ostatnio wymieniłem z jednym laptopie już prawie 3-letniego Corsair Force3gt 240GB, który jest bliźniakiem tego Kingstona, właśnie na MX100 256GB i wydajność jest wyraźnie wyższa.

  >1000pkt vs ~700pkt w AS SSD mówi samo za siebie, ale najbardziej daje się odczuć wyższa responsywność, wynikająca z dużo niższych czasów dostępu oraz znacznie wyższa wydajność operacji na tym samym napędzie.

  MX100 256GB kosztował 390zł ;)

  http://bit.ly/12emx1g

  • Popieram 1

  Laptopy dla graczy

  Strasznie słaby tekst. Temat można naprawdę fajnie rozbudować, a tymczasem dostaliśmy marną wzmiankę na temat procesorów i lekki zarys marketingu.

   

  @MiK86, biurko? to nie wszystko. Laptop jest mobilny, ale to nie oznacza, że trzeba go ze sobą wszędzie taszczyć. Osobiście, nie znam ludzi, którzy z laptopa korzystaliby w tylko i wyłącznie jednym miejscu. Poza tym, często może być wykorzystywany w celach związanych z telewizorem, do czego zwykły PC się nie nada.

  Jeśli ktoś kupuje laptopa, to ma możliwość chociaż się przesiąść z miejsca na miejsce, to też jest zaleta.

  Może gość miał na myśli takich Januszy co mieszkają jeszcze z rodzicami, a laptok zawsze stoi w pokoiku.

  Laptopy dla graczy

  Śmieszy mnie pisanie jakiegoś pseudo-bloga o laptopach dla graczy przez kogoś, kto nigdy obok takiego nawet nie stał.

  Większość "laptopów dla graczy" to nie laptopy, tylko DTR i praca na baterii, ani mobilność nigdy nie były tutaj priorytetem. Lepiej się najpierw zapoznać z ogólną ideą i przeznaczeniem takiego sprzętu zamiast się kompromitować brakiem znajmości najbardziej podstawowych faktów w obrębie omawianego tematu.

  • Popieram 3
 3. Foldery można przypinać do ikonki Windows Exporera, a do tego do ulubionych. Zaśmiecanie pulpitu folderami i plikami jest niewygodne do codziennego, a nawet tygodniowego back-up jak się trzyma historię na kilka wersji wstecz.

  http://goo.gl/g8u9lY

  http://goo.gl/plsMnT

  Przy każdym komputerze mam 2 monitory, ale mam tez 2 sprawne półkule. ;)

  Tak, do pracy korzystam w wielu aplikacji 'na raz'. Szczególnie jak niektóre zadania wymagają kilkuminutowych obliczeń, w miedzyczasie obrabiasz wyniki poprzedniego, odpowiadasz na serie szybkich emaili i wysyłasz jakieś pliki do publikacji. I to nie jest żadna abstrakcja, tylko realia jakiegokolwiek wieloetapowego procesu. 2 monitory to dużo jak ktoś ma tylko przeglądarkę i gadugadu.

 4. Jak na mój gust pulpit jest do pracy, a minimalizowanie i przywracanie okien raczej wygodne nie jest jak ktoś wykorzystuje komputer do pracy. Oczywiście każdy ma swoje nawyki, a mi nic do tego. ;) System oferuje wiele stylów dostosowania, jednak zawalony pulpit raczej kojrzy mi się z osobami średnio rozgarniętymi w kwestiach organizacji pracy.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...