Skocz do zawartości

saddam

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1714
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez saddam

  1. MBP do takiej pracy jest dość bezsensownym wyborem. W grafice 3d korzysta się z wielu pobocznych narzędzie, a pod OSX'em jest bieda z softem w tej dziedzinie. Do takiej pracy kupuje się mobilne stacje robocze więc: Dell Precision, HP Elitebook w, thinkpad W i to na tyle z poważnych opcji. Porównywanie projektowania 3d do gier jest poważnie nietrafione. Do viewportów nie potrzeba tysięcy shaderów, a Quadro są dedykowane typowo do takiej pracy i maksymalnej stabilności, której nie zapewnią żadne gejmerskiej karty. Do tego dochodzą certyfikowane sterownika ISV, dodatkowe funkcje w graficzne i sp
  2. Ludzie po studiach, a rozum pierwotniaka. To się nazywa selekcja naturalna i powini zostać nagrodzeni adekwatną nagrodą za swoje wyczyny. Chytry traci dwa razy, a głupi zawsze.
  3. Dym? To jest tak skrajnie proste, że aż dziwnie się czuje ze swoją chęcią odpowiedzenia na to pytanie. Rzuć okiem na dym i się zastanów kilka sekund i wszystko jasne. Dym zaczyna się jako mała, gęsta chmurka, która się zmienia w dużą i corac bardziej przezroczystą. Robisz jeden movie clip z jedną chmurką, kopiujesz kilka razy na oddzielne warstwy, które można lekko poprzesówać w osiach x, y, a przede wszystkim w czasie, tak by z jednego movie clip złożyć zapentloną animację. Te koncepcje i sposoby na ich wykonanie są bardzo intuicyjne. Wystarczy chwilkę się zastanówić i rozbić animację na elem
  4. Rival jest moim zdaniem jedynie efekciarski, a do tego zbyt mocno zwężony po bokach i długi jak dla szympansa. Szybko męczy się od niego ręka. Do Zowie FK1 aż szkoda go porównywać. Myszka ma być na pierwszych miejscach konfortowa przy długim uzytkowaniu, poręczna i precyzyjna.
  5. Niezłe są też myszki Zowie i szczerze mówiąć, bardzo pozytywnie zaskakują. Warto zapoznać się z ofertą tej firmy. SS Rival raczej odradzam. Dałem się na to kiedyś naciągnąć i moim zdaniej nie jest warta więcej niż 80zł.
  6. Każdy ThinkPad W ma opcję matrycy do grafiki i wbudowany kalibrator. W550s to lekka(stop tytanu + kompozyt węglowy), mobilna stacja robocza na niskonapięciowym procku. Tam nawet matryca TN 1080p pokrywa grubo ponad 90% sRGB. Aż trudno uwierzyć, że to nie jest IPS sądząć po kolorach i kątach widzenia. Jak procek pokroju i7 5600U nie przeszkadza, to zamawiałbym W550s. Możesz zamówić prosto konfigurację na zamówienie bezpośrednio od producenta: http://shop.lenovo.com/de/de/laptops/thinkpad/w-series/w550s/ Jeśli jednak potrzeba 4 rdzeni i 8 wątków, to z ThinkPad'ów pozostaje W541, 14" T440p, 14"
  7. Przy podobnych założeniach i nieco wyższym budżecie zazwyczaj wybieram thinkpady serii W. Za 12k kupisz W541 w high-endowej konfiguracji, z matrycą 3k IPS, kalibratorem, 32GB RAM. Bardzo dobry sprzęt na lata, z metalową ramą i poszyciem z kompozytu węglowego. Do tego ma szerokie możliwości rozbudwy, 2 zatoki 2,5" SATA3 w tym jedna hot-swap, kilka slotów M.2, konfiguracja baterii do 21 ogniw i ~230Wh. Oczywiście do pracy biurowej też są stacje dokujące. Dell M4xxx jest dużo grubszy i waży ~1kg więcej, a HP elitebook zawsze ma skopane chłodzenie nawet w topowych modelach 15". Elitebooka można w
  8. Tego z i5 nie ma co brać. Długo na nim nie pograsz.
  9. Najlepsza opcja to ThinkPad W520, T520, T530. W510 to technologiczny niewypał ze względu na słaby i zatykający się procesor. Do pracy można to kupić najwyżej dla kogoś za karę.
  10. Ale co to za problem samodzielnie wymienić? Fabryczne SSD zazwyczaj są słabe i drogie. Szkoda marnować na to czas i pieniądze.
  11. Znowu jakieś farmazony. Jeszcze na win XP korzystałem ze skalowania DPI działało w miarę dobrze, a w kolejnych systemach zostało usprawnione. Na dodatek mowa jest o skalowaniu 200%, a win10 jest projektowany z myślą o ekranach z wysokim zagęszczeniu pikseli.
  12. Z tym 4k zależy jak często będziesz korzystał z laptopowego ekranu. Wersja FHD jest bardzo słaba jakościowo wiec 4k to dobra alternatywa. Tym bardziej, że dopłata nie jest jakaś duża. Lepiej wybrać 4k, a do grania ustawić sobie FHD i po problemie. y50 niestety mieści tylko jeden dysk 2,5" więc albo pozostaniesz na fabrycznej hybrydzie 1TB HDD z 8GB SSD cache albo zamontujsz prawdziwy SSD. Dobry model 256GB to kwestia 400zł.
  13. :facepalm: Schodzisz z 4k na 1080p i masz idealne skalowanie pikseli 4:1. Granie na 15" 4k w natywnej rozdziałce to głównie ciekawostka. To identyczna konfiguracja, co w tym wcześniejszym y50. Różnica ogranicza się do matrycy 4k. Warto jednak ją rozważyć ze względu na to, że matryca 1080p w y50 jest bardzo słaba delikatnie mówiąc. y50 też się grzeje i cierpi na throttling, ale można to ogarnąć przez ustawienie stałego mnożnika podczas grania. Np. x25. W przeciwnym wypadku będzie skakał z x35 na x14, co powoduje relatywnie duże spadki wydajności. Ogónie ten lapek jest ok i trudno o leps
  14. Relflow jest do symulacji cieczy, a taki workflow to tortura. W pracy każdy stara się korzystać z natywnych narzędzi, bo wszelkie plug-in'y to zło, którego unika się jak tyko można. Każdy sensowny pakiet DCC posiada dodatkowe narzędzia do symulacji fizycznych. Do brył sztywnych wystarcza Havok3 lub physx zintegrowany z 3dsMAX, Maya też ma Physx'a, a w Blenderze jest chyba Bullet, który ostatnio przeportowano do OpenCL. Symulacje w physx i havok są bardzo proste. Przygotowujemy scenę i obiektami, nadajemy im właściwości fizyczne i można symulować. Jednak takie rozwiązanie nie pozwala na fragm
  15. Po prostu robisz zapętlony movie clip dla każdego z elementów i więcej nie potrzeba. Wystarczy żeby animacja składała się z jednej pętli. Robisz kręcące się kółka np. przy pomocy motion tween. Zaznaczasz sobie jedno całe koło, konwetujesz do "graphic", sprawdzasz czy pivot jest wycentrowany, robisz keyframe na początku animacji i kolejny na końcu, np. 50 klatek dalej, przechodzisz do ostatniej keyframe, robisz obrót o 360°, ustawiasz motion tween pomiędzy tymi klatkami i przedostatnią zmieniasz w keyframe, a następnie pozbywasz się ostatniej. Tym sposobem masz idealną pętlę kręcącego się kółk
  16. Jeszcze do tego dochodzi bardzo przeciętna matryca z zimnym i nienaturalnym podświetlaniem. Zobacz sobie lepiej ten telefon na własne oczy i sam oceń.
  17. Na lenovo y50 z i7 oraz GTX860m 4GB GTA5 chodzi bardzo płynnie na maksach w 1080p bez AA, a takie laptopy można kupić w granicy 3,5k zł.
  18. Nie mam 14 lat żeby chodzić po sklepach z zabawkami i się bawić przy regale. Kupiłem tego złomka do testowania mobilnych aplikacji i zalega mi w szufladzie. Okazał się bardzo rozczarowujący więc nikomu go nie polecam.
  19. Nie wiem jak jest z Z3, ale Z3 compact to straszna lipa. Blady wyświetlacz z zimnym podświetlaniem, kamerka 20Mpx, która robi gorsze fotki niż samsungowe 8Mpx, latareczka ledwo się świeci, nakładka na androida jest zamulająca i nieintuicyjna. Do pozytywów należy tylko mocny procek, dobry dźwiek i solidna bateria, ale ostatecznie oceniam ten telefon jako zwykły gniot.
  20. Z tym budżecie można już pomyśleć o zestawie kilku komputerów. Za 30k możesz mieć 6-7 gotowych stacji HP Z800, a każda ma 12 rdzeni na pokładzie. 84 rdzenie / 168 wątków @~3GHz. Taki zestaw ma ok. 100pkt wydajności w cinebench r11. Wszystko zależy też od zastosowania i bardziej konkretnych typów projektów. W przypadku pracy w większej ekipie można bardzo wygodnie dzielić się mocą obliczeniową.
  21. i7 4790k to jak renderowanie na laptopie, a DDR3 1866 - zbędny wydatek. Sam kupiłem zestaw 32GB DDR3 2400 CL10 pod quad-channel do S2011 i nawet przy bardzo rozległych scenach z teksturami 32k x 16k nie było praktycznie żadnej różnicy w stosunku do DDR3-1600. Wysokie takty pamięci i niskie CL są potrzebne tylko dla 3d czasu rzeczywistego i aplikacji czasu rzeczywistego o wysokim I/O. Wszystkie inne polegają na głównie na przepustowości, a w przypadku S2011 i S2011-3 ten aspek rozwiązuje zastosowanie 4 kanałów pamięci. 5820k po OC będzie conajmniej 50% wydajniejszy od quada 4790k. Obecnie dob
  22. Wybacz zepsucie wątku, ale procesor nie jest w tym wypadku czynnikiem definiującym wydajność karty. Np. na intelowskiej integrze mogę wycieniować ponad 4M wierzchołków z AAx4 w 1080p, a dokładnie to samo i te same shadery mogą działać przy 2fps, jeśli zatkam API graficzne. Wszystko zależy od logiki/architektury danego silnika gry i samego API graficznego. DX12, Mantle i to coś nowego od Khronos'a wyrócą ten aktualny cyrk, z technologicznej epoki brązu, do góry nogami więc przyszłościowo warto mieć na względzie zarówno wydajność rdzenia, jak i liczbę wątków/rdzeni.
  23. Nie. Ty najlepiej przestań pisać skoro się nie znasz, a autor wątku zrobi jak mu odpowiada. Na tym polega idea forum, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a nie na tym być kogokolwiek przekonywać.
  24. Kupno haswell'a w obecnej chwili nie ma większego sensu. Jak Ci się spieszy, to i tak musisz coś kupić, a jak nie, to lepiej poczekać na Skylake, który może przynieść większe zmiany. Ivy, Haswell i Broadwell są jedynie ewolucjami Sandy Bridge. WOW, farmazony à la mr obvoious. Weź już lepiej nic nie pisz.
  25. Procesor ma największy wpływ na komfort pracy z geometrią. W szczególności jak pracujesz z dużym stack'iem. Warto wybrać oblokowany model CPU ze względu na to, że zegar bezpośrednio definiuje wydajność rdzenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...