Skocz do zawartości

Player-01

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    258
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Player-01

  1. OK. :-)

     

    Kolejne pytanie dotyczy kieszeni. ;-) W trakcie pracy PC wsuwam dysk HDD - tutaj nie mam zastrzeżeń - dysk startuje i jest wykrywany. Martwi mnie natomiast to, że przy jego wysuwaniu (komenda "wysuń", ikonka dysku znika i pojawia się okienko z informacją o możliwości bezpiecznego wysunięcia) dysk cały czas pracuje. Wydawało mi się, że powinien się zatrzymać. Czy to bezpieczne?

  2. Dopiero znalazłem czas na zamontowanie nowych nabytków. Wydaje mi się, że wszystko gra (odczyty/zapisy są OK).

     

    Mam tylko pytanie trochę z innej beczki. Dysk systemowy pokazuje mi ostatecznie jako "Dysk 1" mimo tego, że system instalowałem na jednym podpiętym SSD'ku (był to wówczas "Dysk 0"). Po instalacji i konfiguracji podpiąłem resztę dysków i wówczas cyferka przeskoczyła z 0 na 1.

     

    SCREEN

     

    Czy ma to jakiekolwiek znaczenie?

  3. Nie zrozumiałem do końca. Czyli co mam zrobić? Trzeci slot jest nie do użycia jeśli chodzi o SSD?

    Jeśli grafika pójdzie w drugi slot to też będzie milimetry nad zasilaczem...

     

    Czy jednak zostawić grafikę tam gdzie jest, dźwiękówkę tam gdzie jest, a w drugi slot "wsadzić" SSD? Czy też mimo wszystko karta dźwiękowa będzie ograniczała dysk?

     

    Rozpisz mi to proszę tak na chłopski rozum. ;)

  4. Zajrzałem jeszcze do obudowy (ZDJĘCIE).

     

    Rozumiem, że tylko w tym wejściu mogę zamontować dysk z adapterem (PCIEX16_2)? Nie wpłynie to jakoś negatywnie na pracę karty (Palit GTX 1080 JetStream)? Adapter będzie bezpośrednio pod wentylatorami... :/

    Byłbym skłonny zrezygnować z karty dźwiękowej, jednak napisałeś kilka postów wyżej, że dysk nie może być w ostatnim slocie. Dlaczego?
     

  5.  

     

    Zastanawiam się czy nie lepiej było wziąć zamiast niego Samsunga 970 EVO 512 GB który ma po tysiaku na odczycie i zapisie więcej. Tylko odstrasza mnie lekko TLC, a wykonuję sporo operacji na duuużych plikach video 4k60fps....

     

    Byłem święcie przekonany, że 970 EVO jest na kościach MLC. :cry: Chciałem kupić ten dysk, jednak w tej sytuacji zdecydowanie odpada. Jak wygląda sytuacja z 860 EVO, bo Ceneo pokazuje, że wersje 250/500GB są na TLC, a wersja 1TB na MLC. Prawda to? Jest gdzieś wiarygodna rozpiska ze specyfikacjami poszczególnych dysków?

  6. Aktualnie pracuję na MX200 (win + programy) i dwóch HDD (Toshiba P300). Co do Samsungów to stoję dopiero przed ich zakupem.

     

     

     

    jedno gniazdo M.2 klucz M, 10Gb/s, pójść pójdzie ale tak jakoś max około 850-900MB/s

    Ale to i tak chyba lepiej niż by było w przypadku np. drugiej 860'ki?

     

     

     

    Bo ja bym raczej wolał mieć mocny SSD nvme pod tempy i cache

    Poważnie? :roll: Doszedłem do wniosku, że pliki, na których będę pracował powinny znajdować się na najszybszym dostępnym dysku. Teraz to już w ogóle mam mętlik.

  7. Chcę się pozbyć całkowicie HDD'ków z obudowy komputera - będą służyły jako magazyn danych.

     

    Komputer wykorzystuję do rozrywki i pracy (montaż, obróbka wideo). Na system, programy i gry upatrzyłem sobie Samsung 860 EVO 500GB SATA. Natomiast dyskiem roboczym byłby Samsung 970 EVO 1TB M.2 (tutaj trzymałbym "surówki"). Na trzecim dysku SSD (Crucial MX200 250GB), który już posiadam, znajdować się będą Cache.

     

    Czy takie rozwiązanie będzie optymalne?

    Czy na mojej płycie głównej (ASUS Z97-PRO GAMER) nie będzie problemu z dyskiem M.2 NVMe?

  8. Poszukuję klawiatury z podświetleniem RGB (każdy klawisz podświetlany niezależnie), z przyciskami multimedialnymi, szczególnie pokrętłem głośności.

    Mam swojego faworyta w postaci modelu Logitech G810, jednak obawiam się dwóch rzeczy. Od ostatnich co najmniej 15 lat pracuję tylko na klawiaturach z niskim skokiem klawiszy (m. in. Logitech UltraX Premium) i "boję się" przejścia na "pełnowymiarówkę". To raz. Dwa - nigdy nie miałem do czynienia z mechanikami - to nie będzie zbyt głośne?

    Jest coś sensownego niemechanicznego z niskim skokiem i niezależnym podświetleniem RGB. Kwota to coś w granicach 600 zł. (maksymalnie).

  9. Ten Asus już jest odrobinę za drogi. Skuszę się na tego 8levela. Cenowo jest bardzo zachęcający.

     

    Dzięki wielkie za pomoc. ;-)

     

    +edit


    Właśnie podłączyłem nowy nabytek - 8level WRT-300. To był najlepszy wybór, jestem niesamowicie zadowolony.

     

    Jeśli chodzi o zasięg i siłę sygnału to stary TL-WR543G został zjedzony d**pą. ;-) Na parterze transfery są teraz kilkukrotnie wyższe niż wcześniej. Na laptopie rodziców jak było w salonie średnio 5Mb/s, tak teraz jest w okolicach 30Mb/s. Nigdy wcześniej tak dobrze nie było.

     

    Dzięki wielkie jeszcze raz! :-D

     

    +edit2

     

    Przy okazji zakupu routera, kupiłem również profilaktycznie repeater WRP-300. Tutaj niestety urządzonko poległo.

    Przy łączeniu się z routerem, nawet w najbardziej oddalonym miejscu w domu, prędkość cały czas jest w okolicach 30Mb/s, poza domem (20m) ok. 20Mb/s. Przy łączeniu z repeaterem, który umieściłem na parterze, jest już niestety poniżej 10Mb/s (w domu, 20m od domu już nie łączy). Dopiero, gdy użyje się go w pomieszczeniu, w którym jest router, transfer znowu jest taki jaki być powinien, tak więc używanie go w moim przypadku mija się z celem.

  10. Jak tak patrzę, to chyba najlepiej byłoby wymienić główny router na coś nowocześniejszego w standardzie N, natomiast na dół powinien pójść reapeter / wzmacniacz sygnału.

     

    Jeszcze mam jedno rozwiązanie. Na parterze rodzicie mają dekoder telewizji N, do którego wpięty jest PHICOMM M1 działający w trybie AP (kablem wpięty w dekoder). Może wykorzystałbym go jako repeater? Jako AP poszedłby stary router.

     

    Jako posiadacz TL-WR543G V2 na co mógłbym go wymienić? Moze wspomniany wcześniej przeze mnie TP-LINK ARCHER C60? Jakoś tak się czuję przywiązany do Tp-Linka, jednak jeśli są lepsze urządzenia innych firm, które z powodzeniem mogłyby pełnić rolę głównego routera, to proszę o propozycje. Chyba, że ten level8 wystarczy do tej roli.

  11. Sprecyzuję. Wołałbym żeby to bym router z prawdziwego zdarzenia. Ze standardem G nie powinno być problemu, bo z tego co widzę to większość nowych routerów obsługuje b/g/n.

     

    Nie ukrywam, że wolałbym wymienić router na jakiś mocniejszy niż stawiać kolejne urządzenie, ale czy jest coś na tyle mocnego, aby objąć sygnałem cały dom (dwa poziomy)?

     

    Może TP-LINK ARCHER C60? W ogóle jak działają te pasma 2,4GHz i 5GHz w praktyce? Urządzenia same się "dzielą" na te, które korzystają z 2,4GHz i na te 5GHz? Czy sam muszę ustalić, że np. smartfony i tablety będą używać 2,4GHz, a np. laptopy 5GHz? Może głupie pytanie, ale nigdy się w to nie zagłębiałem.

  12. Posiadam router TL-WR543G V2, który ustawiony mam w domu na piętrze. Pusza sygnał WiFi na cały dom (ok. 200 m2).

     

    Sygnał na parterze jest wyraźnie słabszy przez co niektóre urządzenia mają wyraźny problem z odbiorem internetu.

     

    Zastanawiam się nad ustawieniem w jakimś miejscu z dobrym sygnałem kolejnego routera, który łączyłby się z tym z góry i przekazywał sygnał dalej. Czy takie rozwiązanie zdałoby egzamin?

     

    Kwota do 200 zł.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...