Skocz do zawartości

dzikmajster

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez dzikmajster

  1. Grafika Radeon 7850 2gb
    sterowniki najnowsze
     

    We wszystkich grach mam problem bardziej lub mniej zauważalny z antyaliasingiem. W sandboxach najbardziej to widać i jeszcze te dziwne pixele. np. witcher 3 i gta 5 mam dziwny problem z "pixelami?" W dali widać pixele, gdy się zbliżę do obiektów to doczytuje i jest trochę lepiej. Ogólnie strasznie słaby antyaliasing i te doczytywanie bez różnicy jakich ustawień użyje w AMD CCC i danej grze. Najwyższe z full opcjami renderowania dali itp czy najniższe - bez różnicy.

    najbardziej widoczne na YT full HD, full screen
    film i screeny: 



    Z góry dzięki za odp.
  2. SAPPHIRE HD 7850 OC 2GB GDDR5
    Mam karte już chyba 2 lata, ostatnio zainstalowałem GTA V i zmagam się z problemami z antyaliasingiem. Na początku myślałem, że problem mam tylko w GTA, lecz jak odpaliłem inne gierki i przyjrzałem się to w każdej jest z tym problem mniej lub bardziej zauważalny. Dziwne, że nigdy tego nie zauważyłem grając w te same gry.

    Nie zbyt mi to przeszkadza w innych grach ale w GTA 5 poszarpane są krawędzie kolosalnie nawet przy x8 MSAA.

    Dodam, że nie mogę zmienić próbek antyaliasingu w AMD CCC
    http://i.imgur.com/TfnBqIM.png(klikam na przykład na 8xEQ i nie zatwierdza wyboru, mogę ustawić tam tylko BRAK)

    http://i.imgur.com/6DNDc8o.jpg
    http://i.imgur.com/Mf1cTLX.jpg
    http://i.imgur.com/cNO2P9g.jpg
    http://i.imgur.com/bP2KekO.jpg




     


    up

  3. Mobo: AsRock P67 PRO3 B3,   


    Dziwi mnie właśnie to, że jak już wystaruje to nie ma problemu. Może chodzić pół dnia, grać w gta 5 na wysokich itd. Testy przeszedł intelburntest'em i LinX'em. Temperatura w porządku. I też nie zawsze ma problem z wystartowaniem, narazie zdarzyło mi się to 2-3 razy od czwartku.

  4. Ostatnio podkreciłem i5 2500k do 4Ghz. Zasilacz 630W więc spokojnie wystarcza, zasilanie nie boxowe. Napięcie na procku ok. 1.25V. Temperatury też spoko.
    Ale zdarzają się problemy przy uruchamianiu komputera:
    Nie przy każdym uruchomieniu, lecz czasami zdarza się, że gdy włączam komputer odpala normalnie słychać jak pracuja wentylatory ale monitor nie dostaje obrazu, myszka ani klawiatura też jakby nie były podłączone. Muszę przytrzymać przycisk na przednim panelu od włączania żeby go wyłączyć i włączyć ponownie i wtedy już startuje do systemu.
     

  5. pierwsze podkręcanie :P Poprawki już wprowadzone napięcie aktualnie 1.240. temp dochodzi do 85 na max obciazeniu w benchmarku. Żadna gra na pewno nie obciąży go aż tak pewnie do 70 będzie dochodził max. Sprawdzę jutro na dysku czy mam jakieś wymagające gry to go przetestuje aczkolwiek będę sie starał jeszcze walczyć z tym w biosie. 

    Co do pasty to myślałem czy nie czas już wymienić (prawie 3 lata ma). Ale w sumie gdyby to była wina pasty to nawet w spoczynku procesor by się grzał a 35 do 39 to chyba nie jest dużo.


    Co do poprzedniego napięcia które podałem to myślę, że hwmonitor wprowadza mnie w błąd i zawyża o 100v w porównaniu do cpu-z. Aktualnie offset na -0.100v przy -0.120v już bluescreen wyskoczył wiec raczej to cpu-z podaje właściwą wartość.

  6. A kolega zna podstawowe prawa fizyki?

    Jeśli nie to kolege zaraz nauczę... tak łapotologicznie :D

    Ilość pobieranej energii elektrycznej zależy od napięcia, zatem im wyższe napięcie tym więcej pobranej energii.

    Jeśli układ lub chip pobrał 120W energii elektrycznej to i musi oddać 120W w postaci ciepła, bo jak wiemy z praw fizyki w "przyrodzie nic nie ginie"

    Tak na Twoim przykładzie:

    Stockowe napięcie na i5 2500k intel ustawiał max 1.25v z tego co sie orientuje. Max pobór mocy 110-120W

    Podniosłeś napięcie do ponad 1.35v a więc procesor pobiera znacznie więcej energii elektrycznej ok.160-180W a wiec tyle też ciepła musi oddać.

    Stąd takie różnice temperatur.

    Różnice napięc są normalne, w idle ten procesor pracuje z taktowaniem 1600MHz i średnio przy napięciu 0.950v.

    Poprzez dymnamiczną zmiane mnożnika wzrasta taktowanie i zarazem napięcie które jest potrzebne do stabilnej pracy na wyższym taktowaniu.

     

    Kolejną rzeczą jest to że Intel Burn Test katuje procesor (średnio o 8-10 stopni wiecej) i w grach nie ma szans żeby procesor osiągną aż tak wysoką temperaturę

     

    Przy OC 4GHz większość i5 2500k pracuje na stockowym napięciu, jeśli Ci nie przejdzie testów to podnieś nieco napięcie np. do 1.27v

    Dzięki za odp. :)

    Którym program pokaże mi rzeczywiste napięcie? bo w cpu-z podaje mi ok. 1.260 a w hwmonitor 1.360.

  7. ściągnij IntelBurnTest ustaw 4 rdzenie i wartość na maximum (jeżeli przejdzie test pomyślnie to jestes na dobrej drodze),po 2 pobierz real temp do spr. temp. uruchom cpu-z do kontroli napięć jaki i mnożnika a hw monitor używaj tylko do kontroli.

     

    occt nie obciąży cpu mocno chyba że zaznaczysz opcje linck pack

     

    ale jak nie masz dobrego chłodzenia jak i psu to daruj sobie.

    Pordkrecilem dzisiaj swojego 2500k. W spoczynku 35-40*C, napięcie od 0.941V. Przy maksymalnym obciążeniu intelburntest'em temperatura powoli stopniowo rosła pod koniec testu sięgneła 95*C !!?!czemu aż tyle? prawie 3 razy większa temp. niż w spoczynku. Proc podkręcony tylko do 4Ghz. Dodam, że mam chłodzenie silentiumpc spartan pro he924W obciążeniu napięcie max 1.361V.

    Czy może być taka rozbieżność w napięciu?

    Co z tą temperatura? 

  8. Witam
    Może ktoś ocenić mój pierwszy oc?

     
    w spoczynku 35-40*C napięcie od 0.941V 

    http://i.imgur.com/CzqW0hX.png

    http://i.imgur.com/X4Ij5nt.png

     

    Przy maksymalnym obciążeniu intelburntest'em temperatura powoli stopniowo rosła pod koniec testu sięgneła 95*C !!?! czemu aż tyle? prawie 3 razy większa temp. niż w spoczynku. Proc podkręcony tylko do 4Ghz. Dodam, że mam chłodzenie silentiumpc spartan pro he924. W obciążeniu napięcie max 1.361V.

    Czy może być taka rozbieżność w napięciu?
    Co z tą temperatura? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...