Skocz do zawartości

whitefox

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez whitefox

  1. Wpisać oznaczenia układu w Google i szukać po hurtowniach. Przecież to zwykły regulator.

    Bardziej bym obstawiał problem filtracji - kondensatory koło tegoż układu.

     

    Co do mnie wykrywania dysku, to proponuję przestawić go na Hot plug.

    o co chodzi z tym hot plug?

     

    Jeżeli chodzi o LDO to można napisac do asrocka (oni akurat (z tego co czytałem na zagranicznych forach), często odpowiadają na takie pytania.

    Na extreme6 na bank jest inny regulator (tak jakby dwustronny a na extreme4 jest tak jakby jednostronny (nie jestem elektronikiem więc mogę to źle nazywać :D )

  2. A co ma płyta główna do obrotów na karcie graficznej?

    No właśnie też chciałbym to wiedzieć :D wychodzi na to że przez port pci-e przepuszczane jest napięcie/prąd m.in do zasilania wentylatorów, skoro gdzie indziej jest ok a i przez wymianę zasilacza (czyli dodatkowego zasilania) nie ma różnicy. Kontroler w programie (tech-gpu itp.) podaje np. prędkość obrotową 50% ale w rpm jest fluktuacja na 3120-3000-2980-3120-2300-2000-3120 :) przy czym 3120 to jest już max dla tej karty. Bios w najnowszej wersji (zarówno płyta jak i gpu) oraz dobrze chłodzona buda więc to odpada :/

    Dodam jeszcze że jeśli nie zresetuje (CMOS) płyty to po ponowym uruchomieniu po jakimś czasie wyskakuje BSOD i potem jest dysk rozruchowy nie wykrywany. Po resecie biosu płyty jest ok przez 2-3 dni i potem znowu :/ mam dobrą listwe zasilająca (też wymieniałem z tego powodu) a zmiana na drugi bios nic nie daje :/

  3. Witajcie, mam tą płytę rok. Miałem pare razy problem z włączeniem ale wymieniłem baterię CMOS, parę razy coś pstrykało w zasilaczu (corsair rm650), wymieniłem na inny, lepszy (też nic nie dało) i wszystko działa no ale... Po pół roku takiego użytkowania mam wrażenie że LDO nie potrafi dawkować napięcia i w czasie obciążenia zwiększa obroty karty graficznej(!) (to nie wina karty, sprawdzałem) na max (mimo że procentowo w programie jest ok to rpm są na max albo fluktuują) co jeszcze lepsze płyta jeżeli jest w idle (na pulpicie) potrafi po kilku dniach (bez rozładowania napięcia - przytrzymywaniem przez min. 10 sek przycisku reset przy odłączonym prądzie) pokazać BSOD (WIN 8.1) i co ciekawe przestaje być wykrywany dysk rozruchowy :D Moje pytanie czy ktoś z Was miał taki sam przypadek??

×
×
  • Dodaj nową pozycję...