Skocz do zawartości

thigrand

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez thigrand

  1. Gdzie czytałeś recenzje?

    Tak, Corsair szczególnie, gdyż najprawdopodobniej wychodzą z tej samej fabryki co Cooler Master.

    Wpisałem w google nazwe klawiatury i "review" i przeczytalem ich sporo. Posłuchałem też kilka filmów na youtube jak i przejrzałem rankingi. Recenzji szukałem tylko dla tych konkretnych modeli. Wcześniejsze wersje mnie nie interesowały. 

  2. O jakości produktów Razera, chyba każdy zdołał się przekonać.

    Produkt Greetecha mimo wiernej kopii MX, wciąż nią pozostaje.

    Marketówki to przede wszystkim keycapsy z ABSu, dlatego dzierżą takie a nie inne miano, patrząc na PBT w iKBC.

    Nigdy nie miałem produktów Razera, więc się nie zdążyłem przekonać. A recenzje tego modelu(Razer BlackWidow Chroma V2) są bardzo dobre.

    Nie rozumiem co jest marketówką. Mówisz że Chroma v2 i Corsair mają keycapsy z ABSu?

  3. Das Keyboard? Może coś z Ducky? Swego czasu ludzie różne rzeczy pisali o tych switchach Logitecha, na Twoim miejscu bym jednak zainwestował w coś na Cherry MX.

    A już się bałem, że mi nikt nie odpowie. Dzięki za zaangażowanie w temat;)

     

    Czytałem o Das Keyboard. Myślisz, że warto zaczekać na Das Keyboard 5Q? Podobno ma być na koniec roku wydana. A nad Das Keyboard 4 Professional też się zastanawiam. Szkoda, że nie mają ze 4 przycisków pod makro. Tych klawiatur Ducky nie widziałem w żadnych rankingach. Co to za klawiatury? Im więcej czytam o tym wszystkim tym mniej mi przeszkadzają klawiatury z wysokim osadzeniem przycisków jak w Razer. Jakie Twoim zdaniem są topowe modele do grania i pisania(w proporcjach pół na pół)?

    A już się bałem, że mi nikt nie odpowie. Dzięki za zaangażowanie w temat;)

     

    Czytałem o Das Keyboard. Myślisz, że warto zaczekać na Das Keyboard 5Q? Podobno ma być na koniec roku wydana. A nad Das Keyboard 4 Professional też się zastanawiam. Szkoda, że nie mają ze 4 przycisków pod makro. Tych klawiatur Ducky nie widziałem w żadnych rankingach. Co to za klawiatury? Im więcej czytam o tym wszystkim tym mniej mi przeszkadzają klawiatury z wysokim osadzeniem przycisków jak w Razer. Jakie Twoim zdaniem są topowe modele do grania i pisania(w proporcjach pół na pół)?

    Hej, po kilkudniowym researchu i częściowych testach mam dwa typy klawiatur. 

    Pierwszy z nich to Das Keyboard Q5. Niestety, produkcję rozpoczęli dopiero w zeszłym miesiącu, więc nie wiadomo kiedy będzie się dało u nas kupić. W dodatku jest to mało popularna firma w naszym kraju, więc nie mam gdzie przetestować switchy, które mają te klawiatury.

    Drugi z nich to Razer BlackWidow Chroma V2. Najprawdopodobniej na switchach Orange. 

    Testowałem w sklepie switche Cherry i Razera. Niestety nie mieli wszystkich razerowych na miejscu. W każdym razie najlepiej pisało mi się na Cherry MX Red. Jednak Switche Razer yellow były dla mnie zbyt reaktywne. Dlatego założyłem, że razery są odrobinę bardziej reaktywne mimo porównań do typów z Cherry. Więc zakłądam, że Orange będą mi bardziej pasować od Brown, które działały trochę zbyt topornie.

    Ewentualnie Corsair Gaming K95 Platinum RGB z przelacznikami Red.

    Miał ktoś możliwość pracy z tymi klawiaturami( lub starszymi modelami Day Keyboard) i może coś o nich powiedzieć? 

  4. Cześć, 

    Potrzebuję nowej klawiatury i postanowiłem kupić tym razem coś porządnego.

    Budżet: do 1000zł

    Przeznaczenie: Do gier i pisania/programowania

    Wymagania i preferencje: Wolę jak klawiatura ma część numeryczną, podpórka to konieczność. Możliwie nie najgłośniejsza(nie jest to główne wymaganie, ale jakbym miał dwa modele do wyboru, które by mi odpowiadały, to bym wybrał cichszy)

    Nie podoba mi się gdy przyciski całkowicie wystają ponad płytę. Jak w wielu razerach.

    Mile widziane makra i przyciski multimedialne. 

    Podświetlenie jest dla mnie praktycznie obojętne. I tak nie patrzę na klawiaturę podczas pisania.

    Wstępny wybór:
    Trochę poszukałem i zastanawiam się nad tym modelem: https://www.x-kom.pl/p/332987-klawiatura-przewodowa-logitech-g910-orion-spectrum-rgb-gaming.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click
    Podoba mi się ze względów wizualnych i na przełączniki Romer-G. Ogólnie spełnia moje wymagania. Ale wolę się dopytać kogoś bardziej zorientowanego. Może będzie coś podobnego ale lepszego.


    Pomocy! Jest ktoś kto zna się na dobrych klawiaturach?!

  5. Witam, przejrzałem ostatnie parę stron na forum, ale nie znalazłem wyczerpującego tematu.

    Potrzebuję monitora wyłącznie do pisania kodu. Tak więc czarne tło, kolorowy tekst. Odzwierciedlenie kolorów, kontrast itd nie mają większego znaczenia. Mam główny monitor Eizo EV2455 do innych zastosowań, ale brakuje mi przestrzeni roboczej. Dlatego optymalnie byłoby gdyby monitor miał 24" i rozdzielczość full hd. Ważne jest jest dla mnie żeby jak najmniej męczył oczy. Pieniądze nie stanowią problemu, ale nie chcę przepłacać za super monitor tylko do pisania. Gdzie nie musi być ani dobrej bieli ani czerni. 

    Posiadam kartę graficzną MSI GeForce gtx 970 gaming, w której pod displayporta podłączyłem eizo, tak więc zostają wolne porty hdmi i dwa DVI (pod zintegrowaną grafikę intela mam podłączony trzeci monitor).

    Może być używany w dobrym stanie lub nowy
    Podsumowując:
    - 24"(lub zblizony) full hd

    - wyjście HDMI lub DVI

    - nie męczący oczu

    - tylko do programowania, więc bez szaleństw;)

     

    Nic takiego nie ma?

  6. Wszystko fajnie, tylko że ten laptop to 15 cali i z windows 8, ktorego nienawidze. W dodatku wersja home, wiec i tak bede musial kupic system oddzielnie 10 pro. Wytrzymałość ekranu też jest słaba z tego co czytam.
    Za mały budżet dałem na swoje wymagania?


    Cokolwiek sensownego z 17 calowym monitorem?

  7. Przeczytałem ostatnie tematy odnośnie laptopów w podobnych cenach, chcę mieć jednak poczucie, że kupuje sprzęt pod własne potrzeby.


    1) Kwota przeznaczona na zakup: do około 4000 zł

    2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 17" ważna jest dla mnie duża przestrzeń robocza.

    3) Główne zastosowanie (np. gry - podaj tytuły, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program, etc.): Programowanie webowe(edytor tekstu, wirtualny serwer, dwie przeglądarki muszą chodzić równocześnie), komputer głównie do pracy(mam stacjonarkę do gier)
    4) Miejsce użytkowania (np. głównie w domu, głównie w plenerze, etc.): Na biurku w pomieszczeniach.

    5) Wymagania specjalne (np. matowa matryca, obudowa o wzmocnionej odporności, etc.): Solidne wykonanie obudowy. W szczególności zawiasy. Matowa matryca koniecznie.

    6) Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo biały kolor, etc.): Biały kolor tylko w ostateczności;) Raczej stonowane barwy preferuję, np. czerń. 

    7) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): Win 10 Pro lub bez.

    8) Własna propozycja (model wybrany samemu): Na laptopach się nie znam.

    Minimum co potrzebuje to procesor cztero-rdzeniowy, 8GB RAM i dysk SSD.

  8. Z rana po tym formacie włącza się dobrze. Może to być też kwestia fastboota, bo instalowałem wszystko co gigabyte na płytce raczył dać jakoś w czasie podłączania dysku. Więc kto wie. Będę dawał znać czy w najbliższych dniach problem nie wróci. Jeśli nie, to rozdam odpowiednio plusy;)


    Sprawa wygląda tak, że czasowo ten reinstall pomógł. Pare dni miałem spokój. Później dołączyłem trzeci dysk. WD blue. Znów się nie włączało. Znów przywracanie systemu i znów spoko. Teraz jednak znów włącza się za drugim razem. Co prawda podłączałem jeszcze czasem na usb dysk zewnętrzny. Ale próbowałem odpalać zarówno z podłączonym tym dyskiem jak i bez niego. I problem pojawiał się w obu sytuacjach.


    Wyłączenie fastboota nie zadziałało.

  9. Czyli system wgrany był już na nowym zestawie tak ? Małe nieporozumienie tutaj chyba zaszło.  

    System stawiałem na nowym zestawie za wyjątkiem drugiego dysku. Zainstalowałem winde i po dwóch dniach dołożyłem tylko dysk. System na SSD a hdd z danymi tylko, więc nie wiem, czy powinno mieć to jakiś wpływ?

     

    Ale robię reinstalla w razie co.

  10. To formata na nim zrób 

    Zrobię formata na tym HDD, jedno z prostszych i nieinwazyjnych instrukcji, więc spróbuję przed zabawą z biosem.

    Rozumiem, że system był już wgrywany  na nowym sprzęcie ? 

     

    system zainstalowałem z bootowalnego usb. Ściągnięty tuż przed instalacją w najnowszej wersji i zainstalowany bezpośrednio na ssd. Nie kupowałem komputera z systemem operacyjnym

    A przeżuć kość pamięci RAM w pierwszy slot. 

    Przerzuciłem, nic to nie zmieniło.

  11. Witam, komputer mam od niecałego tygodnia (o specyfikacji:)

    • Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/
    • Corsair VS 450W 80+ 120mm
    • Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
    • Kingston 8GB 1600MHz CL9 HyperX Savage
    • MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010)
    • Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)
    • LG GH24NSC0 SATA
    • Zalman R1 black USB3.0

    (specyfikacja polecana przez @kajtek., Więc uważam że wszystko dobre i pasujące:)

    Ze starego kompa przełożyłem dysk HDD

    • Seagate Barracuda 7200.11 750GB ST31000340AS
       

    http://s27.postimg.org/z8jsyqmk3/podlaczenie.jpg

    i następnego dnia pojawił się problem z uruchamianiem. A mianowicie system uruchamia się ale po drugim naciśnięciu przycisku power.
    Zainstalowałem Windows 10. Ale nie powinno mieć to znaczenia, bo komputer za pierwszym razem wyłącza się po pojawieniu się początkowego ekranu BIOSu (czasem nawet i okno ładowania windowsa ale głównie w czasie BIOSu). Wtedy się wyłącza. Przy drugim uruchomieniu zaczyna działać.
    Jak odłączyłem dysk to problem przestał się pojawiać. Czyli albo wina dysku albo wina gniazd na płycie głównej. Albo niedobór mocy na zasilaczu? (to możliwe, przez ten jeden dysk?)
    Poczytałem o tym dysku, że dość awaryjny i w ogóle be. Wolałbym jednak zasięgnąć języka u innych, zanim go wyrzucę. Sytuacja nie zmienia się niezależnie czy dysk jest zworowany na ograniczenie prędkości, czy też podłączany pod sąsiednie gniazdo na płycie.

  12. D-Link DWA-121 /N150, micro USB/
    czy:

    TP-Link Archer T2U
    I w dwóch słowach dlaczego;)

    Chciałbym mieć stabilność w grach on=line i konferencjach. No i żeby nie ścinało bardzo uploadu.
    Mam router na 2,4. Więc nie skorzystam z opcji 5Ghz. A może jeszcze co innego?
    Nie musi być USB ale mam płytę GA-B85M-D3H i grafikę MSI GeForce GTX970, więc jedno PCI jest całe zasłonięte, drugie ma miejsca na szerokość gniazda a trzecie jest PCIEX4, więc nie wiem czy tam karta wejdzie.
     

    Budżet mam do 100zł. Chciałbym coś o najlepszej wydajności. Nawet jak będzie na usb, to będzie nie widoczne, więc design nie ma znaczenia. Tylko stabilność (na pierwszym miejscu) i wydajność na drugim.

    • Zastosowanie komputera:Programowanie webowe(RAM, SSD), Gry(Grafika), Filmiki na youtube(Niski priorytet, może się renderować w nocy)
    • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500zł
    • Których części potrzebujesz?: plyta głowa,karta graficzna, obudowa, zasilacz, procesor wraz z chlodzeniem, ram
    • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie znam się na tym, nigdy tego nie robiłem i nawet nie wiem co to realnie daje oprócz podnoszenia cyferek. Jeśli ktoś mnie przekona że naprawdę warto się na tym poznać, to pewnie bym się skusił, ale póki co nie planuję. Po za tym za rok lub dwa będę kupował lepszy komp.
    • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:   EIZO FlexScan EV2455 (1900x1200). Będę wymieniał na monitor 4k ale pewnie razem z kupnem nowego kompa.
    • Specjalne wymagania: Piorytet to programowanie webowe. Więc minimum 8GB RAM(chciałbym mieć możliwość rozszerzenia na 16GB za parę miesięcy), SSD mile widziany ale nie konieczny. Też sobie najwyżej dokupię. Gry typu FPS, Wiedźmin3, GTA V.
    • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Naped, dysk twardy(z sata) oraz peryferia
    • Własna propozycja zestawu: (jakoś super się nie znam, ale poprzeglądałem trochę wątków i powyciągałem kilka rzeczy)

       

      Zalman R1 black USB3.0 (b/z)

      Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

      Corsair VS 450W 80+ 120mm

      Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

      ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + Batman

      Kingston 8GB 1600MHz CL9 HyperX Savage

       

      Nie Trzeba tutaj żadnych dodatkowych wiatraków? Na SSD się zupełnie nie znam, więc nie wiem czy coś sensownego się uda dobrać.

      Ta powyższa suma wychodzi 3116zł

×
×
  • Dodaj nową pozycję...