Skocz do zawartości

Muchol

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Muchol

  1. Najwięcej czasu poświęcam na jakieś tytuły multiplayer, przede wszystkim PUBG w którego młócę namiętnie, jednak przyjdzie czas gdy zagram w gta 5, najnowsze far cry'e, czy też wiedzmin 3, rdr 2, na pewno będę chciał sprawdzić też cyberbuga.

    Moja rozdzielczość to 1920 x 1080 144Hz

     

    Przeglądałem polecane zestawy jak i testy poszczególnych podzespołów i myślę o czymś takim:

     

    AMD Ryzen 7 5700X / RYZEN 5 5600X / intel i5-12400F ?

    Chłodzenie Endorfy Fortis 5 ARGB

    GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC 8GB GDDR6X

    Endorfy Ventum 200 Air argb

    Dysk SSD LEXAR NM620 1TB NVMe M.2 2280 3300/3000MB/s

    Płyta główna ?

    Pamięci ?

    Zasilacz ?

     

    I teraz tak w wypadku procesora zastanawiam się czy dopłacając 108zł do ryzena 7 uzyskam jakąś lepszą wydajność w PUBG który większy nacisk kładzie jak czytałem jednak na CPU. Poza tym w każdej gierce mam odpalona nakładkę nvidia geforce experience dzięki której zapisuje sobie na dysku ostatnie 1m gry, to też zdaje się trochę poci procesor. Co do obróbki wideo to robię coś takiego raz na może pół roku więc nie ma za bardzo o czym mówić :D

     

    Gigabyte w wypadku 3060Ti chyba będzie najlepszym wyborem?

     

    Liczę na wasze propozycje, z ww. zestawu kupując w różnych sklepach wyszło mi 3.480zł licząc z ryzenem 7, bez niego ta kwota będzie 100zł mniejsza, również chłodzenie wtedy nie musi być tak mocne. Pozostaje więc 1k na zasilacz, płytę i ramy. Może się okazać to za mało, a kosztem słabego chodźby zasilacza nie ma co dziadować stówki czy dwóch więcej. Tak więc budżet będzie można nadwyrężyć ale tylko w wypadku tych 3 podzespołów, wydaje mi się że nie potrzebuję silniejszej jednostki :).

  2. No wiec udało mi się wczoraj zaktualizować system Windows 8.1 do Windows 10 pro. Śmigało to wszystko do momentu w którym chciałem podłączyć nowo zakupiony dysk SSD. Podłączyłem go pod zasilacz oraz wolny slot na płycie jak należy jednak ten nie był nigdzie wykrywany. No wiec kombinowałem dalej, próbując zmienić kabel sata myśląc że to może on jest uszkodzony. Podpiąłem więc ten nowy kabel i mówię zobaczymy teraz. Odpalam komputer a tam ukazuje się piękny czarny ekran z napisem "An operating system wasn’t found. Try disconnecting any drives that don’t contain an operating system. Press Ctrl+Alt+Del to restart".

     

    Tutaj uwaga bo będzie długi dokladny opis jak próbowałem to naprawić z pomocą płyty instalacyjnej win 8.1 co być może w ogole nie jest w ogóle istotnie. Natomiast jeśli jest to zapraszam do lektury :D

     

    Posiadam płytę instalacyjna od win 8.1 więc podłączyłem ja pod naped(zmieniając wcześniej w biosie bootowanie z płyty jako 1) tym razem wyskakuje mi komunikat "prezes aby key to boot from CD od DVD. No wiec klikam ale efektu brak. Czytam w internecie żeby zrestartować  kompa i klikać przycisk backspace no i fajnie odpalił mi się instalator systemu win 8. Wybieram język, godzinę klawiaturę i dalej. W kolejnym kroku do wyboru mam dwie opcje - napraw komputer lub zainstaluj system, wybieram napraw. Tym razem do wyboru mam trzy opcje: kontynuuj - przejdź do systemu Windows 10 pro \ rozwiąż problemy \ wyłącz komputer. Rozsądek każe więc wybrać opcję kontynuowania i przejścia na win10:) tak też robię komputer uruchamia się ponownie a na ekranie mam znów nieszczęsny napis press aby key to boot from cd\dvd.... Jak poprzednio tak i teraz żaden przycisk na mojej klawiaturze nie reaguje. Przechodzę więc jeszcze raz do i instalatora systemu win8, tym razem wybieram opcje odśwież komputer wybieramy system Windows 10pro chwilę czekam by dowiedzieć się że podczas odświeżania wystąpił problem oraz że nie wprowadzono żadnych zmian. Klikam więc anuluj i wybieram teraz z listy opcje zaawansowane naprawa podczas uruchomienia, tym razem wyskakuje komunikat iż program ten nie mógł naprawić komputera. Próbowałem też przywracania systemu odzyskiwania obrazu systemu - oba nie pomagaja, również i w tym miejscu wyskakują jakieś błędy. 

     

    Reasumując robiłem wszystko (prócz uruchamiania wiersza poleceń) co można było zrobić przy pomocy instalki windowsa 8.1 Co mogę próbować zrobić jeszcze - nie mam pojęcia dlatego też jestem tutaj z tym tematem:)

     

     

    ​​​​​​​Szukam dobrej duszy która pomoże mi się z tym uporać bo sam już nie wiem co mam robić. Mógłbym chyba zainstalować system od nowa ale już się na tamtym "urzadzilem" więc szkoda jest mi to robić.

  3. Jako że chcę zmienić umowę, co za tym idzie zabiorą mi router za który przez jakieś 3 lata płaciłem 5 zł muszę kupić jakiś nowy.

     

    Teraz mam modem firmy CISCO EPC3928

     

    Kupić chcę jakiś trochę lepszy, bo słabo było z zasięgiem jeśli wyszedłem na podwórko (mieszkam w domku jednorodzinnym). Zależy mi również na tym, żeby był bezawaryjny i nie zrywał połączenia..

     

    Nie wiem ile kosztuje taki sprzęt który sprosta moim wymaganiom, ale myślałem o kwocie rzędu 150 zł.

     

    Do routera poprzez kabel podłączony będzie jeden komputer (w przyszłości będą dwa) i wiadomo sporadycznie poprzez wifi telefony komórkowe.

     

    Myślałem o http://allegro.pl/router-asus-rt-ac51u-dualband-usb-ac750-fv-24h-i6765976170.html?bi_s=internal&bi_c=wq18orXyxFm&bi_m=elektronika-art-offer-carousel&bi_term=selekcja#thumb/2 będzie spoko?

     

    I jeszcze jedno. Aktualnie internet do mojego modemu dostarczany jest za pomocą zwykłego kabla 1 żyłowego, natomiast jak widzę wejścia na podłączenie internetu na tych routerach to tam jest zupełnie inne wejście i nie wiem jak ja to podłączę? Bo pan z vectry już tego za mnie nie zrobi :P

  4. Tru. Po zmianie zasilacza turbo boost śmiga.

    Można coś jeszcze zrobić z tym uszkodzonym zasilaczem? Mianowicie czy może on komuś jeszcze posłużyć żebym mógł go sprzedać.;> Bo właściwie jak nie odpalałem turbo boost to wszystko inne na nim śmigało. Bynajmniej na jakiejś karcie 512 MB bo swojej bałem się wsadzić :P

  5. Resety zaczęły się po zmianie procesora na taki, który posiada t.boost (poprzedni tego nie posiadał). Ktoś doradził mi abym wyłączył opcję t.b. w biosie i resetów już nie było. Wysłałem więc płytę główną na gwarancję, a w ten czas, na okres gwarancji (1msc..) kupiłem inną płytę, bardzo podobną zresztą. Turbo boost jak i wszystko inne działało na niej bez zarzutu. Gwarancja została rozpatrzona pozytywnie i wysłano mi nową płytę główną. Po zainstalowaniu jej wszystko chodziło git zarówno z turbo boost jak i bez niego. Po pewnym czasie jednak jak dowiedziałem się w serwisie padła mi karta graficzna. Jednak nim komputer oddałem do serwisu próbowałem podłączać monitor pod integre itd. i w ten sposób podłączając go pod integrę z włączonym t.b. znów miejsce miały resety. Nie było ich jedynie jak odpaliłem tryb awaryjny. Jak wyłączyłem t.b to nic takiego się nie działo. Przejdzmy więc do momentu gdzie odebrałem komputer z serwisu i odpalam go na chacie na integrze (bo karta przecież padła). No i jest to samo. Jak załączam turbo boost w biosie to potem wywala mi restarty. Gdy spytałem pana z serwisu czy komputer nadal się resetuje jak robił to wcześniej odpowiedział, że gdy on włożył do kompa inny dysk, z win 10 to nic takiego nie miało miejsca i że jeśli chcę używać komputera na integrze to muszę zrobić formata. Jak pytałem czy z zasilaczem wszystko ok to powiedzieli mi, że do swojej sumarycznej mocy 450W pracuje prawidłowo.

    Zrobiłem więc tego formata (w kilku podejściach bo co jakiś czas resetowało mi kompa) i jest nadal to samo :( Teraz wyłączyłem na stałe t.b. i wszystko działa. Wygląda więc jakby wina leżała po stronie mojego dysku twardego;> Nie wiem może jakoś źle zrobiłem ten format i nie usunąłem wszystkich sterowników do płyty głównej którą zainstalowałem na czas gwarancji właściwej.. Ale z drugiej strony to przecież do czasu kiedy karta gr. nie padła wszystko chodziło ok.

     

    Moje PC:

     

    Płyta AsRock H81M (tymczasowo miałem ASRock H81M VG4)
    Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN
    GPU Radeon R9 270 Gaming (RIP - zamówiłem już 1060 6 GB od Palita)
    Ram 2x GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9
    CPU i7 4770, z chłodzeniem SilentiumPC Grandis 2 XE1436

    Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB

  6. No nic to w takim razie muszę do serwisu oddać ;(

    Dzięki wszystkim za próbę pomocy :)

    Powiedzieli w serwisie że karta graficzna uszkodzona. Czyli kupował będę 1060 6GB od Palita (JetStream). Pytanie czy warto przy tym też wymienić zasilacz, bo zarówno on jak i karta która okazała się być uszkodzona są już po gwarancji więc boję się że taki zasilacz mógłby mi taką kartę uszkodzić. Czy moje obawy są zasadne? Czy raczej nie ma co się bać i nawet jeśli by padł zasilacz to karta będzie cala ;>

    Zasilacz jak mi powiedział pan w serwisie do sumarycznej mocy 450W pracuje prawidłowo. Jednak restarty jakie miały miejsce przed oddaniem do serwisu są dalej. Kiedy spytałem czy zostało to naprawione powiedzieli mi że na ich dysku z win 10 nic takiego nie miało miejsca i że muszę zrobić format jeśli chce korzystać z kompa na integrze. Zrobiłem więc to (na karcie graficznej (512MB) którą zapomnieli mi wyjąć najwidoczniej), jednak i w czasie tych operacji były restarty.

    Ale nic usunąłem co mogłem za pomocą panelu sterowania, potem wszedłem w mój komputer i na dysku d i e kliknąłem formatuje (odznaczając przy tym szybkie formatowanie), wcześniej jeszcze usunalem jakieś rejestry itp CCleanerem i rozpocząłem proces instalacji systemu. Z tej pozycji poklikalem jeszcze na każdym z dysków formatuj. No i tak po poustawianu sobie wielkości partycji zaczęła się instalacja po której nastąpił restart (który był normalny przy instalacji systemu) następnie przebiegał dalszy proces instalacji który został przerwany przez restart (który tym razem nie powinien mieć miejsca) i w ten sposób nawet systemu nie mogłem zainstalować bo po tym restarcie wyskakiwał komunikat, że nie można kontynuować instalacji systemu gdyż komputer został niepoprawnie ponownie uruchomiony czy coś takiego. Wpadłem więc na pomysł żeby wyłączyć turbo boost procesora w biosie (w poprzedniej, uszkodzonej płycie też to podzialalo, dostałem jednak nową, taka sama). I dopiero tak ukończyłem proces instalacji systemu.

    Czego powodem mogą być te restarty jak tylko odpalę turbo boost?;\

    Coś nie tak zrobiłem przy formacie? Może nie usunąłem w ten sposób sterowników od innej płyty głównej którą kupilem zainstalowałem na czas reklamacji płyty która była uszkodzona? Czytalem że przy takiej operacji zmiany płyty konieczny jest reinstall którego ja wtedy nie zrobiłem.

  7. W takiej konfiguracji działa, ale jak się zaloguje to po chwili pc się wyłącza. I włącza od nowa. Odziwo gdy mam włączony tylko ten ekran startowy gdzie wpisuje się hasło to nic takiego nie ma miejsca. Ale gdy tylko wpiszę hasło to "wywala mi pc" po jakiejś niecałej minucie. Tak dzieje się gdy podłącze do płyty głównej stary monitor 17 cali za pomocą d-sub. Natomiast gdy podłącze 24calowy za pomocą HDMI problemu nie ma ale tylko przez dłuższy okres czasu bo gdy chciałem tylko wejść w przeglądarkę też mi wywaliło.:\

    Pomyślałem jednak że to może powtórka z rozrywki i za resety odpowiedzialna jest płyta główna która po załączeniu turbo boost resetuje kompa. Wyłączyłem więc tą opcję w biosie i działa zarówno na integrze jak i R9 270. Pytanie czy poziome paski które wyskoczyły podczas gry to też była jej wina, bo wątpię. Nie wiem jeszcze jak będzie jak odpalę jakąś grę ale póki mam tylko odpalona przeglądarkę to wszystko działa.

    Edit: odpaliłem gierę i nawet się dobrze nie załadowała i pojawiły się paski. Po ponownym uruchomieniu jest to samo co było wcześniej, czyli pojawia się czarny ekran tuż po tym jak na chwilę pojawia się logo windows. Wyjąłem więc kartę gr. i odpaliłem na integrze. I w takim układzie póki co działa. Kolejno włączyłem z powrotem turbo boost i w takim przypadku ponownie są resety. Jutro podłącze inną płytę główną (podobną bo h81m-vg4) i zobaczę czy z nią będzie ok, słyszałem tylko że po takiej zmianie płyty trzeba robić reinstall, jednak jak jakieś 2msc temu wymieniałem ta która mam teraz na tą która podałem w nawiasie, następnie finalnie instalując obecna (która wróciła z gwarancji) to nic się nie stało. Ale powiedzcie co wy o tym myślicie i co mogę ew. jeszcze zrobić?

  8. Tak za 700, bo nie planowałem zakupu karty w najbliższym czasie, ale z tego co piszecie to już wolę skołować kilka stówek i kupić coś spoko i mieć to na kilka dobrych lat..

    Wymiana 270 na 1050Ti to tak jakby mniej więcej wymienić 660 na 960 więc przyrost będzie ale mały.

    Ja osobiście nie polecam 1060-3GB bo ma zbyt mało pamięci w stosunku do mocy, co będzie problematyczne w nowych grach. Już lepiej wypada używany GTX 970 do 800zł spokojnie da radę znaleźć, ewentualnie jakiś RX 470 / 570. Jeśli używki nie wchodzą w grę, to lepiej pomyśleć nad 1060 6GB zamiast 3GB

    Jeśli 1060 6GB to od kogo (Asusa,MSI,zodac?..) Nie zamierzał bym w niej nic grzebać, podkręcać jej.

    I czy do takiej karty musiałbym kupować też nowy zasilacz?

  9. Specyfikacja PC:

    Płyta AsRock H81M

    Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN

    GPU Radeon R9 270 Gaming (uszkodzony :()

    Ram 2x GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9

    CPU i7 4770 z chłodzeniem Grandis 2

    Czy warto jest dopłacać w moim przypadku kilka stów do GTX 1060 czy wystarczy mi jakiś GTX 1050ti za 7 stówek?

    Chciałbym żeby ta karta była od nvidii bo do Radeona jakoś straciłem zaufanie po tym jak moja karta straciła się wraz z datą gwarancji.

    Grywam w GTA 5, pubg to z tych najbardziej wymagajacych. Nie omieszkam oczywiście zagrać w najnowsze tytuły które się ukażą ale czy to będzie możliwe z ta 1050 ką?

    Monitor mam fhd 24 cale.

  10. W trybie awaryjnym odpaliło. I o ile za pomocą menedżera urządzeń udało mi się ten sterownik do karty graficznej usunąć w trybie awaryjnym to potem po odpaleniu systemu normalnie nie miałem takiej opcji w tym menadżerze żeby sterowniki zainstalować(tam opcja napisana była ale "na szaro..") i tak gdy wszedłem w ten menadżer po raz drugi z nadzieją że opcja ta w magiczny sposób się pojawiła wywaliło mi brak sygnalu. Natomiast jeśli znów odpaliłem w trybie awaryjnym i kliknąłem zaktualizuje oprogramowanie sterownika to wyskakuje komunikat iż system Windows ustalił że oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne.

    A system to win8.1

  11. Podczas uruchamiania komputera wszystko jest ok, pokazuje się marka płyty głównej, ładuje się system jednak załadować już nie chce. Nie wyskakuje już nawet okienko żeby wpisać hasło tylko pojawią się komunikat iż jest brak sygnału i ekran po chwili staje się czarny (bez czarnej czy białek myszki bo takich tematów widziałem już dziesiątki:(). Tak samo na 2 monitorze, tylko tam bez tego komunikatu aczkolwiek on nigdy go nie posiadał:P

    Zaczęło się tak dziać po restarcie komputera którego musiałem dokonać,gdyż podczas gry na ekranie wywaliło mi pionowe paski (tym razem koloru zielonego). Piszę tym razem, bo nie jest to pierwszy raz kiedy się pojawiły. Po napisaniu tematu tutaj na forum koledzy powiedzieli żebym odesłał płytę na gwarancję i tak też się stało - dostałem nowa. Aczkolwiek czy problem tych pasków leżał po jej stronie tego nie wiem, bo z nią był jeszcze inny problem mianowicie nie działał w niej tryb turbo boost. Nowa płyta i długo czekać nie trzeba było żeby problem powrócił.. Zazwyczaj pojawiały się podczas gry w bardziej wymagające gry, ale i czasami potrafiły się pojawić podczas oglądania czegoś na internecie nawet. Znalazłem jednak na to rozwiązanie - MSI burberry czy jakoś tak i graja np. w takie GTA 5 ustawiałem prędkość wentylatorów GPU na 70-80%. Wówczas problem się nie pojawiał. Do dziś..

    Jak klikam na obudowie restart komputer się nagle?e wylacza i po chwili odpala. Odpala się albo bios albo system który uruchomić się nie chce do końca bądź też opcja trzecia - komunikat iż system prawdopodobnie został zrealizowany uruchomiony ponownie.

    Specyfikacja PC:

    Płyta AsRock H81M

    Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN

    GPU Radeon R9 270 Gaming

    Ram 2x GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9

    CPU i7 4770

  12. Jeśli podłącze je do monitora to wszystko jest ok, dźwięk działa. Natomiast jeśli podłączam je do płyty głównej z tyłu obudowy, albo pod panel przedni to nie działa nic:/

    Płyta główna jest nowa, dzisiaj ją zainstalowałem.

    Jak podłączam je do płyty to normalnie na ekranie wyskakuje info ze podlączone zostały.

    W menadzerze urząden glosniki tez sa wykrywane.

    Sterowniki do audio pobrane, zainstalowane.

    Gdy wchodzę do Menedżer Realtek HD Audio/konfiguracja głośnika/klikam przycisk Play i odtwarza mi się taka krótka testowa "muzyczka"

     

    System to win 8.1 64

  13. Oddałem do sprawdzenia do serwisu. Płyta główna jest niesprawna. Na innej po podłączeniu moich komponentów działało ponoć ok. Czyli reklamuje płytę główną.

    Pytanie mam takie czy mogę zażądać zwrotu pieniędzy zamiast nowej płyty jeśli okaże się że nie można tego naprawić? Jak uważał pan w serwisie oni tego nie naprawia(nie działa w niej tryb turbo boost, podłączana do niej karta graficzna również). Bo wiadomo ile będę czekał na tą gwarancję, a tak to bym zamówił sobie inną płytę główną której koszta pokrył bym w jakimś stopniu z gwarancji starej płyty.

     

    Powiedzcie mi jeszcze... Z racji tego że komputer składały mi morele to nie wiem nawet co dać do kartonika z częściami do płyty głównej. Czy mają się w nim znaleźć opaski zaciskowe czy je może dostałem z zasilaczem? Tak samo zastanawiają mnie czarne długie śrubki za pomocą których zamontowany jest przedni wiatrak, dysk twardy. Te plastikowe szyny do dysków też należą do płyty? Widzę tu jeszcze (w kartoniku do którego włożyli wszystko włącznie z wylamanymi slotami z tyłu obudowy na kartę graficzną) 3 rodzaje śrubek - te też należą do płyty głównej?

  14. Dzięki za odp.

    Jeśli chodzi o testy to robiłem je jakiś msc temu jak mi kazano, żeby dowiedzieć się co mi resetuje tego kompa po zmianie procesora. I tak robiłem testy benchmarkiem, jakimiś memtestami, również obciążenie CPU było robione, sprawdzanie czy coś z dyskiem nie tak i było w porządku ponoć.

    Jedyne co mi pozostaje to pójść do serwisu żeby sprawdzili mi najlepiej chyba tę karte. Jeśli z nią będzie ok to odeśle na gwarancję płytę co i tak miałem zrobić.

  15. Pojawiły się one po raz pierwszy podczas gry w cs:go. Nastąpiło zacięcie się dźwięku który powtarzał się w kółko i dalej nie działo się już nic. Nawet ctrl alt delete nie działał. Trzeba było więc robić restart. Po jego zrobieniu i ponownym włączeniu gry znowu to samo, tylko ekran teraz cały czarny. Próbowałem odpalic inna gierkę i to samo, tylko już jakoś po minucie gry a nie jak w wypadku cs po ich kilku.

     

    Dotychczas borykałem się tylko czasami z nie włączaniem się podczas rozruchu klawiatury i myszki, ale to tylko czasami. Reset w takim przypadku załatwiał sprawę.

     

    Kolejny problem pojawił się po zmianie procesora, mianowicie komputer zaczął mi się resetować w losowym momencie, jak doszliśmy na forum na 90% jest to wina płyty głównej gdyż wyłączenie w biosie opcji turbo boost załatwiło problem.

    Kolejno miałem problem z siecią lan - system nagle nie wykrywał żadnego kabla i kazał zainstalować sterowniki. Jednak problem rozwiał się sam po kilku resetach.

     

    No i teraz to co pisałem na samym początku.

     

    W chwili obecnej gdy uruchamiam komputer albo nie dzieje się nic a na ekranie widzę tylko coś w stylu że nie wykryto HDMI, albo przez chwilę widzę ikonkę uruchamiającego się windowsa po czym widzę już tylko niebieski ekran.

     

    Co by tu dodać. Do PC podłączone mam dwa monitory jeden to sync master 740N, drugi to LG full HD. Ten pierwszy jest praktycznie cały czas wyłączony. Był również podczas gry w cs gdy wystąpił problem.

     

    Specyfikacja PC:

    Płyta AsRock H81M

    Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN

    GPU Radeon R9 270 Gaming

    Ram 2x GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9

    CPU i7 4770

     

    Co to może być? Nieszczęsna płyta główna czy na 100% karta poszła?:\ jeszcze odpalę kompa jutro może coś załapie lepiej.

  16. Płyta jest jeszcze na gwarancji nawet, więc spróbuje ja odesłać. Ale być może to ja ją uwaliłem jakimś zwarciem. Testy na pamięci ram, dysk twardy, testy programem benchmark robiłem jakieś 2 msc temu żeby dowiedzieć się co mi restartuje ten komputer co chwilę i z tym było wszystko ok ponoć. No nic dzięki za diagnozę :)) jutro idę tą kartę lan ogarnąć

  17. Ale tak wziął i umarł?:D Bo tak jak pisałem wczoraj wieczorem było ok wszystko. :(

    Czyli pozostaje wymienić płytę lub kupić kartę lan? Może być nawet taka podpinana pod usb za 8zl na allegro?

    Płytę jak jest zepsuta to i tak wymienię tym bardziej, że był z nią jeszcze inny problem mianowicie kupiłem nowy procesor z funkcją turo boost i gdy tylko ten boost się odpalał to resetował się komp. Dopiero wyłączenie ten funkcji w nosie załatwiło sprawę. Być może jest to wina nowego procesora ale z tego co mi mówiono to mało możliwe.

  18. Z dnia na dzień nie mogę połączyć się z internetem poprzez kabel prowadzący od routera do PC, bo poprzez wifi na telefonie czy tablecie połączyć się mogę normalnie.

    Nastąpiło to z dnia na dzień. Nic nie grzebałem w kompie fizycznie jak i za pomocą programów.

    Czasami mam jedynie taka sytuacje, że podczas uruchamiania systemu nie chce załapać mi myszka i klawiatura przez co muszę robić restart i po takowym wszystko jest już git, ale z internetem jeszcze takiego problemu nie było.

    Kiedy klikam na pasku zadań sieci/rozwiązywanie problemów informują mnie, że system nie wykrył prawidłowo zainstalowanej karty sieciowej i każe ponownie zainstalować do niej sterownik. Robiłem to kilka razy używając płytki z sterownikami próbując usuwać sterownik, instalować go na nowo, naprawić i tak w kółko.

    Dioda która zawsze świeciła się na płycie głównej kiedy kabel był podłączony teraz nie świeci się w ogóle.

    Co tu jeszcze dodać. Model mojej płyty głównej to AsRock H81M

  19. przeca poprawione 

    Dzięki ;) ogarnąłem, że wziąłeś to stąd http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/K8Upgrade-NF3/?cat=CPU

     

    Ten http://allegro.pl/amd-athlon-64-3200-clawhammer-cache-1024-kb-s-754-i5651308547.htmlwydaje się być dobry, ale mam wątpliwości, mianowicie ja potrzebuje CPU rev. CG, a ten ma Core stepping (zgaduję, że to to samo co CPU rev.)  SH-CG. Oraz na żadnym procesorze nie ma nic o tym "FSB", które ma wynosić 800MHz.

    Powiedzcie tylko czy chociaż jeden z tych dwóch będzie dobry :)

     

    http://allegro.pl/amd-athlon-64-3200-clawhammer-cache-1024-kb-s-754-i5651308547.html

    http://allegro.pl/procesor-amd-athlon-3000-socket-754-gwarancja-i5659928476.html

  20. 754 Athlon 64 3700+ 2400 800MHz 1MB CG All 754 Athlon 64 3400+ 2400 800MHz 512KB CG All 754 Athlon 64 3400+ 2200 800MHz 1MB C0 All 754 Athlon 64 3400+ 2200 800MHz 1MB CG All 754 Athlon 64 3200+ 2200 800MHz 512KB E P1.50 754 Athlon 64 3200+ 2200 800MHz 1MB CG All 754 Athlon 64 3200+ 2000 800MHz 512KB CG All 754 Athlon 64 3000+ 2000 800MHz 512KB E P1.20 754 Athlon 64 3000+ 2000 800MHz 512KB CG All 754 Athlon 64 2800+ 1800 800MHz 512KB CG All 754 Athlon 64 2800+

    szukaj na allegro coś z athlonów podałem ci jakie modele obsługują twoja płytę

     http://allegro.pl/procesory-procesory-amd-4232?a_mask%5B22189%5D%5B65536%5D=65536&order=p

     

    kurde, przecinki byś chociaż porobił;d

×
×
  • Dodaj nową pozycję...