Skocz do zawartości

calme

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez calme

  1. Bierz śmiało MSI. Miałem wersję Z87 z procesorem i5 4670K. Zero problemów z kompatybilnością, przyjazny BIOS/UEFI, sprawnie działające oprogramowanie dodatkowe (jeśli ktoś lubi), kręci się dobrze - w zasadzie na ile procesor pozwoli, dobra sekcja zasilania. Poniżej cytat odnośnie modelu Z87:

    "Sekcja zasilająca procesor składa się z sześciu faz. To pewnego rodzaju nowość, bo w tym segmencie trudno znaleźć płytę z choćby porównywalnym układem. Jego komponenty są w znacznej mierze takie same jak w droższych modelach z serii Gaming. Dwa radiatory są stosunkowo małe i znacznie się nagrzewają podczas mocnego obciążenia procesora. Jednak podkręcony do granic możliwości Core i5 4670K działał stabilnie w narzędziu LinX przez 11 godzin (po tym czasie wyłączyliśmy test), można więc mieć sporo zaufania do tego układu."

     

    jedyne co do szczęścia brakuje to czarny laminat :) - dla estetów :)

  2. Pozwolę sobie zacytować:

     

    "Komputer jako maszyna do renderowania (np. w 3ds Max)
    Podobnie jak kompresja wideo jest to zadanie świetnie skalujące się z liczbą rdzeni. W tych zastosowaniach czteromodułowy FX-8350 bez problemu pokonuje wszystkie procesory Core i5 i depcze po piętach droższym Core i7. Trzeba jednak mieć na względzie to, że o ile sam rendering bardzo dobrze wykorzystuje wiele rdzeni, o tyle już podczas pracy nad projektem najczęściej korzysta się tylko z jednego rdzenia. Dlatego, paradoksalnie, do takiej pracy lepiej mieć Core i3 niż FX-a 8350, podczas gdy w renderowaniu procesor AMD jest porównywalny z Core i7. W profesjonalnych biurach projektowych stosuje się zwykle zasadę: jeden lub więcej serwerów do renderingu (tylko) oraz maszyny, na których się projektuje, ale na których nie wykonuje się renderowania. Wspomniane serwery to zwykle maszyny wieloprocesorowe. Dlatego rozróżnić należy proces tworzenia (projektowania) a późniejsze renderowanie. Do tego dochodzi kwestia wykorzystania układu graficznego podczas renderowania - mocne GPU wykorzystywane jest jedynie w renderach typu Vray RT / Octane /  iRay itd"

     

    Dodam jeszcze, że sterownik Catalyst ma większy narzut (przynajmniej w DX11) na procesor. Dlatego do słabszego CPU zaleca się GPU NVIDIA.

     

    Powodzenia z wyborem

  3. A po to DELIKATNIE powyginać by zaobserwować czy nie ma jakiś przerw w połączeniach. Jeśli się nie ma matrycy na podmianę to każdy sposób jest dobry. Samo podłączenie do zewnętrznego odbiornika nie jest wyznacznikiem gdyż nie każde urządzenie tego typu automatycznie przełącza sygnał. Można w ciemno próbować przełączać skrótami klawiszowymi - lecz wtedy jedynym pewnym sposobem jest odłączenie matrycy.

  4. Hej,

     

    pisząc o jednym komputerze laptop a o drugim sprzęcie notebook wprowadzasz czytelników w błąd ;) gdyż pojęcia te są w chwili obecnej tożsame. Ten mniejszy Asus to netbook i przy takim nazewnictwie pozostańmy <peace>

     

    Zaczynając od netbooka ASUS. Czy po logo producenta (zapominając o migającym kursorze) można wejść do BIOSu? Jeśli nie, to tego typu symptom może wskazywać na problem z wsadem BIOS. I tutaj jak masz szczęscie  to wystarczy reset bios poprzez wyjęcie bateryjki/ zworki itp. lub czeka Cię sposób serwisowy - czyli zaprogramowanie kości BIOS na nowo za pomocą programatora.

     

    Laptop Acer w zależności od specyfikacji zapewne ma problem z układem grafiki lub/i chipsetem lub/i mostkiem pn.

     

    I tu i tu życzę powodzenia

  5. Hej,

     

    dziwny przypadek. Na pierwszej stronie BIOS również nie widzi dysku? Może warto go wymontowac, przeczyścić styki i zamontować raz jeszcze. Osobiście nie spotkałem się nigdy z takim przypadkiem.

     

    Jeśli chodzi o wgranie poprzedniej wersji BIOS to można to zrobićz bootowalnego pendrive z pominięciem programu Asus:

    http://www.pcworld.pl/artykuly/325316/Aktualizacja.BIOS.u.szybko.i.bezpiecznie.html

    Drugi sposób - serwisowy - to zaprogramowanie na nowo kości BIOS z MB laptopa.

     

    Powodzenia

  6. Hej,

     

    bez podmiany matrycy i/lub taśmy sygnałowej nic nie wymyślisz.

     

    Gdyby to była wina układu grafiki to laptop nie przechodziłby raczej procedury POST i nie uruchamiał systemu operacyjnego (a przecież niby dzwięk logowania słyszysz).

     

    Poruszaj energicznie pokrywą matrycy lub taśmą - może zamruga i naprowadzi Cię na defekt.

     

    Powodzenia

  7. Cześć,

     

    poruszaj dosyć mocno pokrywą matrycy tak jakbyś zamykał i otwierał - oczywiście uważając by nie wchodzić w zakres uśpienia i hibernacji. Tak można domowym sumptem sprawdzić czy tasma sygnałowa się nie przetarła.

    Może to być teżproblem z matrycą. Możesz spróbować ponaginać matrycę i pokrywę na rogach i brzegach - oczywiście delikatnie.

    I trzecia opcja - płyta główna - i tu w zależności od rodzaju układ GPU, mostek, chipset...

     

    Powodzenia

  8. Cześć,

     

    jesteś pewien, że dysk został podłączony poprawnie do płyty głównej i zasilania? Czy jest widoczny w BIOS/UEFI?

     

    Spróbój wykonać instalację z pendrive przez port USB w standardzie 2.0

    Jeśli nadal problem występuje to należy pobrać ze strony ASUS sterowniki do płyty głównej Intel® Rapid Storage Technology Driver Software V14.5.0.1081 for Windows 7 32bit & 64bit / 8.1 64bit / 10 64bit.
    Intel® AHCI/RAID Driver for Windows 7 32bit & 64bit / 8.1 64bit / 10 64bit.
    , zapisać na pendrive i podczas instalacji, gdy nie zobaczy HDD wskazać lokalizację pobranego sterownika.

     

    Powinno pomóc :)

  9. Cześć,

     

    według mnie najlepszym wyborem jest Plextor M6S 128, tylko jedno małe ale... kosztuje więcej niż rzeczone 250 złotych. Biorąc pod uwagę "pewne" sklepy to morelka po obniżce 285zł, komputronik 286,60zł, agito  339zł, na szczęście alledrogo od 269 plus wysyłka (karen, esc).

     

    Dlaczego Plextor? Gdyż posiada kontroler Marvell 88SS9188, a parametry odczytu i zapisu są więcej niż wystarczające. Do tego uznana marka i 36 miesięcy GW.

    W zasadzie każdy z wymienionych powyżej będzie ok. Jedynie do firmy Kingston mam afekt z powodu "afery" ze zmianą kości pamięci i co za tym idzie parametrów w bodajże serii SSD v100 tudzież v300. Nie pamiętam dokładnie modelu, lecz bez zmiany kampanii reklamowej zmianiono prędkość zapisu z 400 - 300 na 100 - 150 MB/s. Jakoś tak.

     

    • Popieram 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...