Skocz do zawartości

yotmx

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez yotmx

  1. Napisz coś więcej, jakie to programy wykorzystujesz. 

    Będzie ich sporo, część roboty będzie odwalał Matlab, część oprogramowanie do obliczeń inżynierskich z wykorzystaniem Pythona (głównie symulacje z użyciem FEM), a jakieś 30% (krytyczne i najbardziej wymagające obliczeniowe elementy) będą pisane w surowym C++. Niestety ze względu na inne założenia, w które nie chce wnikać nie wchodzi w grę programowanie na karty i wszystko musi załatwić procesor, dlatego nawet nie podaję na liście podzespołów żadnej karty, bo całkowicie wystarczy ta z procesora.

  2. Cześć,

     

    potrzebuję Waszej porady w zakresie skompletowania podzespołów komputera (sama skrzynka). Patrząc po cenach procka, który jest tutaj konieczny, na całą resztę zostaję trochę ponad 1500 PLN i z tym mam największy problem. Poniżej podaję Wam wymagania.

     

    • Zastosowanie komputera: obliczenia (jedno i wielowątkowe)
    • Maksymalna kwota: 3200 PLN
    • Których części potrzebuję:
      - płyta główna
      - procesor
      - RAM
      - dysk SSD 120-128GB + dysk HDD 500-1000GB
      - chłodzenie procesora
      - zasilacz
      - obudowa
    • Czy będę podkręcać sprzęt?: nie
    • Rozdzielczość mojego monitora i model: 2560x1080px
    • Specjalne wymagania:
      1a) Procesor z serii i7, nie niższy i na pewno nie AMD.
      1b) Preferowałbym płytę ASUSa, ale nie upieram się.
      2) W miarę ciche chłodzenie.
      3) Minimum 8GB RAM.
      4) Obudowa jak najprostsza, minimalistyczna z otwieranym przodem.
    • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): brak
    • Własna propozycja zestawu: brak
    • Inne: brak

    Za wszystkie propozycje i pomoc oczywiście dziękuję  :)

  3. Witam.

     

    W tym momencie zasilacza bez układu poprawy współczynnika mocy nie znajdziesz - takie są wymogi :)

     

    XTR będzie dobrym wyborem - w środku siedzi oem marki Seasonic, ale jeśli chodzi o cisze mam coś innego do zaproponowania.

    Jest to Corsair RM 550 - w środku siedzi wyrób marki CWT, zasilacz oferuje bardzo dobrą regulację napięć oraz świetną kulturę pracy - pod tym względem jest jedną z najlepszych jednostek na rynku. Do 40% obciążenia wentylator nie uruchamia się :)

     

    Dziękuję Kamil! :)

     

    Nauczyłem się czegoś nowego, bo nawet nie wiedziałem, że teraz wszystkie zasilacze muszą to mieć.

     

    A co do Twojej propozycji, to zainteresowałeś mnie tym modelem na poważnie... Ten Corsair wydaje mi się być lepszy pod względem głośności od XFXa. Poczytałem recenzje i komentarze osób, które z niego korzystają i rzeczywiście piszą, że od kupna nie widzieli kręcącego się wiatraka. W tym XFXie natomiast wiatrak chodzi cały czas, a do 25+/-5% jest na bardzo niskich obrotach i jest (praktycznie) bezgłośny. W to im wierzę, bo mój obecny XFX rzeczywiście jest na niskich obrotach wentylatora niesłyszalny, no ale 25+/-5% niskich obrotów a 40% całkowitego braku obrotów to bezdyskusyjnie zwycięstwo Corsaira :)

     

    Po przeczytaniu recenzji, oglądnięciu unboxingów, przeanalizowaniu komentarzy uznaję, że to dla mnie idealny wybór i dziękuję Ci jeszcze raz za pomoc :)

     

    Temat można chyba zamknąć.

  4. Cześć,

    chciałbym się Was poradzić w kontekście wyboru zasilacza, ponieważ mój obecny (XFX Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+) dogorywa - zaczął "cykać" i sprawuje problemy z podpiętym UPSem...

     

    Wybrałem go ze względu na to, że dostosowuje on prędkość wentylatora w zależności od obciążenia i nowy zasilacz również powinien mieć taką funkcję. To jeden z priorytetów, żeby zasilacz był jak najcichszy i miał PFC obok tego, żeby był to zasilacz renomowanego i sprawdzonego producenta.

     

    Kwota, jaką chciałbym przeznaczyć na zakup to 350zł, a jeśli chodzi o moc zasilacza, to może być w przedziale 400-550W. Zasilacz używany jest w mało prądożernym serwerze, więc to całkowicie wystarczy. Jeśli to istotne, to podczas startu cały zestaw bierze 150W, a później spada do 80-90W i tak się utrzymuje.

     

    Nie wiem, czy będzie to możliwe w takiej kwocie, ale byłoby super, gdyby zasilacz był modułowy lub chociaż częściowo modułowy.

     

    Krótko podsumowując moje "wymagania":

    - moc 400-550W

    - koniecznie z PFC i jak najcichszy

    - renomowany producent (nie wiem, jacy są teraz "na topie", więc zdam się na Was)

    - jeśli się uda, modułowy lub pół-modułowy

    - cena do 350zł

     

    Mam teraz na oku XFX BLACK EDITION XTR 550W MODULAR 120MM 80+ GOLD, bo nie mam jakiegoś urazu do XFX, że obecny egzemplarz odmawia posłuszeństwa - pracował 24h/dobę przez 2.5 roku. Myślicie, że to dobry wybór, czy jest coś lepszego?

     

    Z góry Wam dziękuję za pomoc :)

     

    Teraz zauważyłem błąd w temacie - oczywiście chodziło o PFC, nie PSU...  :roll:

×
×
  • Dodaj nową pozycję...