Skocz do zawartości

neczi

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O neczi

  • Tytuł
    Nowicjusz
  1. Postanowiłem skontaktować się ze wsparciem technicznym MSI, prawdopodobnie blokadę powoduje uszkodzona funkcja "Slow Mode" na płycie głównej, bo nie można jej włączyć ani wyłączyć (włącza i wyłącza się poprzez zwarcie pinów na płycie). Ne ma pewności co do tego, dopiero serwis to stwierdzi, bo całe szczęście gwarancja producenta jest na 36 miesięcy. Piszę głównie po to, by być może pomóc komuś, gdyby ktoś spotkał się z podobnym problemem w przyszłości . Oczywiście dziękuje wszystkim za udzieloną pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam.
  2. Procesor zmieniał taktowanie i zablokował się na minimum, czyli tak jak zawsze. Piny są raczej w porządku, bo od nowości procesor działał bez problemu ponad dwa lata, a też przy wymianie pasty nic źle nie wyglądało, ewentualnie może Ci chodzić o inną usterkę niż uszkodzone piny, które ja bym uszkodził. Jutro wykonam memtest i dam wyniki. Gdy nie pomoże, to mogę też wrzucić zdjęcia pinów procesora. Jak pisałem już na początku wszystko zaczęło się dziać na starym biose, wgrałem najnowszy i nic nie pomogło. Spróbować jeszcze raz?
  3. Pamięci mam kingston hyperx predator 16gb (2x8gb) ddr4 3200mhz cl16. Jakim programem proponujesz wykonać test pamięci? Już powoli kończy mi się cierpliwość do tego, chyba potrzebny serwis. Teraz komputer działał prawidłowo jakieś 20 minut w bezczynności i znów zablokowany procesor.
  4. Włączyłem XMP i jak rozumiem teraz testować, czy coś pomogło? Włączyłem aby program startował z systemem, choć i tak już przy włączonej opcji gaming taktowanie znów się zablokowało. Nie wiem kolego czy czytałeś, ale wcześniej już pisałem o tym, że plan zasilania był ustawiony na wysoką wydajność a procesor dalej blokowało. Dodatkowo formatowanie dysku systemowego nic nie dało, więc jeśli wina po stronie systemu, to pytanie co może się dziać? Przetestuję z tym programem od MSI po restarcie biosu i zobaczymy czy coś pomoże z włączonym autostartem aplikacji. Po włączeniu XMP komputer pod
  5. XMP jest domyślnie wyłączone i nigdy nie włączałem. V core w trybie OC na który zmieniłem to 1.048 v, a bez podkręcania 0,960v i takie samo było przy zmianie mnożnika na x46. Dziś też wymieniłem pastę, temperatury trochę niższe, ale nadal blokada taktowania z tym, że komputer podziałał normalnie ponad godzinę dłużej co też może być przypadkiem. Tak, przy zmianie profilu taktowanie CPU się zmieniło.
  6. Procesor podkręciłem bezpośrednio na płycie, lekko na pierwszą opcje z 11 możliwych i podkręciło na 4600 Mhz tak jak według instrukcji powinno być. Działało około godziny bez włączania gier. Skontaktowałem się ze znajomym, który ma takie samo chłodzenie i u niego temperatury przy uruchomionej tej samej grze wynoszą max. 54 stopnie, a u mnie około 70, więc pasta zamówiona i w piątek wymiana.
  7. Chłodzenie procesora mam cieczą, więc podłączone mam dwa kable, jeden od chłodzenia, drugi od wentylatora. Podłączałem według instrukcji, ale oczywiście mogłem coś pomieszać. Ponad dwa lata działało bez problemów. Poniżej link do logu z HWiNFO. https://drive.google.com/file/d/1PFz2N6YBwdAT0kIRTE_9iH6fK70a6dsL/view
  8. Dziś też musiałem robić kolejny restart biosu, procesor znów zablokowany, a nic nie włączałem na pc. Poniżej screen po kolejnym teście GPU-z, test trwał prawie 20 minut. W instrukcji znalazłem dwie opcje, tylko nie mam pewności czy o to dokładnie chodzi. Mam tam "CPU VRM Over Temperature Protection" i "CPU GT VRM Over Temperature Protection", obie opcje są oczywiście domyślnie włączone.
  9. Przeoczyłem, zaraz po restarcie sprawdzę. Nie potrafię nigdzie znaleźć tej opcji.
  10. W między czasie włączyłem grę i jak widać na screenie procesor znów wrócił do niskiego taktowania. Screen zrobiony przy teście GPU-z ale raczej miarodajne to nie jest ze względu na taktowanie procesora. Robię reset biosu i wykonam test ponownie. A tutaj dodaje screen po restarcie biosu z testu GPU-z który trwał ponad 10 minut. Zostawię też komputer uruchomiony żeby sprawdzić czy bez obciążenia karty też spadnie taktowanie.
  11. Temperatura po 10 minutach testu OCCT 70 stopni, wysoka ale czy może powodować to ograniczenie?
  12. Od ostatniego formatowania przez cztery miesiące wszystko działało dobrze, żadnych problemów i nagle zablokowało na 800 Mhz, wtedy też pomyślałem i zmieniłem na wysoka wydajność i nic nie pomogło. Teraz po formacie też bez zmian do czasu restartu biosu, który pomógł na dwie godziny. Wysoka wydajność włączona. Myślisz, że system nagle po czterech miesiącach prawie codziennego grania zmienił by wydajność w takim stopniu, że wykorzystuje minimum procesora? W sumie to windows i wszystko możliwe. I sam myślę, że wina leży po stronie systemu tylko gdzie.
  13. Hwmonitor nie pokazywał jakichś wysokich temperatur i też w czasie gry program był wyłączony, a włączyłem go po zminimalizowaniu gry i pokazywało max 30 stopni. Te 30 stopni było raczej gdy już zablokował się na 800 Mhz więc nie wiem czy to miarodajne. Zrobię kolejny reset biosu i pogram z odpalonym HWmonitor, sprawdzę jakie temperatury są przy normalnej wydajności.
  14. Witam. Od kilku dni mam problem z poprawnym działaniem komputera. Wszystko działało bez problemu, aż nagle z dnia na dzień komputer znacznie zwolnił, długie wczytywanie gier itp. Na początku myślałem, że wina stoi po stronie sterowników do karty graficznej bo zwolniło po automatycznej aktualizacji sterowników do niej, więc usuwałem, instalowałem starsze, aktualizowałem system, skończyło się formatowaniem które nic nie pomogło. Postanowiłem sprawdzić temperatury w HWmonitor i okazało się, że procesor jest zablokowany 800 mhz na każdym rdzeniu a obciążenie dochodzi do 100%. Po wejściu w BIOS tak
  15. Próbowałem bateryjką ( wyjąłem na ok. 2 h.) I niestety nadal to samo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...