Skocz do zawartości

komputer do 8000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez merlin89,

Recommended Posts

bo sie nie nadaje do gier

 

Ale autor nie będzie grał tylko projektował.

 

Żeby nie było off topu to ja radziłbym wziąć 3930 i GTX 770 SLI. Masz dużą obudowę więc temp. powinny być całkiem znośne :)

Edytowane przez MasterFlamaster
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

bo przezywanie jest na poziomie przedszkola..

Oczywiście, tylko "troll" to nie jest przezwisko. Jakbym powiedział "je@#*! gimbus, co @!#$!~*$ bez sensu", to wtedy tak.

Posłuchaj, taka niepisana zasada tego forum. Jak zakładasz temat z pytaniem, to masz prawo (jednak nie korzystaj z niego nagminnie, bo ludzie ciebie zgłoszą za trolling, oleją etc.) być debilem, inwalidą, mieć dwie lewe ręce, nie umieć korzystać z googla, ale jak nie jesteś założycielem tematu, to masz mieć co najmniej jedną sprawną rękę, dzięki czemu sam możesz poszukać sobie testów, w tym wypadku z procesorami na LGA 2011.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fakt, silnik Metro 2033 i LL ssie.

Dobra, to jedziemy z zestawem.

3930k 2202zł

SilverArrow SB-E SE 296zł

MSi X79A gd45 Plus za 757 lub (8D) za 708, niech stelek powie, którą brać

Kingston DDR3 32GB/2400 (4*8GB) CL11 HyperX XPM Beast 1061zł

Na karty czekamy kilka dni, ale spokojnie, 2x770 od gigabyte kosztuje 2x1555 = 3110. Różnica w cenie będzie rzędu 100zł po SLI (tak wiem, też mnie to zaskakuje, ale wg tego, co podał gigabyte i cen 680, to różnica w cenie jednej karty to 40-50zł pomiędzy 2 a 4 GB), więc załóżmy 2410. Pamiętaj, nie bierzemy 2GB, tylko czekamy na wersję z 4 GB.

Samsung 840PRO 256GB (ma szybszy odczyt od Plextor M5P, proszę tutaj są testy, a na dodatek samsung jest tańszy o 48zł) za 889zł

2x Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache 2*235 = 470zł

DVD-RW LiteOn IHAS120 59zł

Razem:

droższe mobo: 8944

tańsze mobo: 8895

Które brać, niech stelek mówi.

Tak, jak widać to zestaw stelka, tylko dałem inne ramy, bo nie wiem, czy jest sens dopłacać 200zł za ramki, z dysków co podał wybrałem ten szybszy i tańszy :!:

 

PS. Wiem, że wyszliśmy za limit, ale weź pod uwagę fakt, że 2x770 to jest potwór i to taki, który zje wszystko, nawet w rozdzielczości 2560x1600.

PS. 770 od gigabyte najlepiej się kręcą, a w każdym razie lepiej od dużo droższego lightninga, który z reguły kręci się najlepiej np. przy 680, a do tego, wcale nie jest drogi na tle innych, no i ten wygląd + kultura pracy ^^

 

@Down

Nic nie było. :D

Dzięki za wyłapanie błędu.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up, up

Autor posiada już zasilacz, napisał o tym na pierwszej stronie tematu, więc należy go usunąć z tego zestawu, to wyjdzie ok 9 tys. 

Poza tym jeśli chwilowo nie może przekroczyć tych 8 tysięcy, to na razie kupić jednego GTX770, a za miesiąc czy tam ile dokupić drugiego.

Edytowane przez synn1993
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie! Wiedziałem, że stelek miał coś w zestawie za dużo, ale potem zapomniałem o tym i i tak wsadziłem... dobra, już poprawione, dzięki za znalezienie tego.

A co do kupowania jednej karty, to oczywiście, dlatego tez uważam, że ciąć tego zestawu nie ma sensu, bo 2 karty są na życzenie autora, a z jedną spokojnie mieścimy się w budżecie.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coś ty zrobił? A idź stąd z 780. Lepiej dać 700zł więcej do 770 sli i mieć dużo, dużo więcej mocy. Poczytaj poprzednie strony, tam był link do testów. Różnica cenowa 780 a 770, a wzrost wydajności jest baardzo niekorzystna.

Poza tym, autor chce 770 SLI, dobrze, że go namówiłem.

Poza tym, samsung jest szybszy.

Edytowane przez Gwynbleidd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Martwi mnie trochę w tym zestawie ta płyta główna . To jednak już stara konstrukcja, mało wyjść na SATA III oraz usb 3.0



Witam już klamka zapadła we wtorek zawita u mnie nowiutki I7 3960X  mam teraz prośbę do Ciebie Gwynbleidd co do reszty zestawu.

 

Podsumowując mamy już:

 

Obudowe: Corsair 900D

Zasilacz: Enermax Platimax 1200W

Procesor: I7 3960X

 

głównie chodzi mi o dobór płyty tak abym mógł zamontować tam jak najwięcej dysków na Sata 3 oraz dużą ilość USB 3.0

karty grafiki czekamy na GTX 770 4GB .

 

Dzięki wszystkim za pomoc i wypowiedzi były bardzo przydatne. Każdy ma u mnie piwo ;]

Link to post
Share on other sites

@up kupiłeś  I7 3960X? :o  :o  :o  Mogłeś kupić 3930K za pół ceny.To praktycznie to samo.Różnią się taktowanie i tyle. 3930K też ma odblokowany mnożnik,wiec podkręcisz go tak samo jak z 3960K. Echhhh....

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

MSi X79a GD45 (8D) lub GD45 Plus - tą są takie same płytki, tylko kolorek inny i radiatory troszkę zmienione. Mobo tej klasy zapewnia wzorowe warunki do OC, po za tym całkiem bogate wyposażenie. Wyżej (lepiej) niema sensu kupować chyba że zamierzasz korzystać z +6 napędów, wtedy MSi X79A GD65 (8D) -> w standardzie masz dodatkowy kontroler SataIII, czyli dwa dodatkowe porty - po za tym GD65, to to samo co GD45, więc nie ma sensu przepłacać.

Po za MSi, patrząc na popularność płyt pod s2011 to niewątpliwie godny uwagi jest Asus P9X79 Pro/Deluxe - bardzo dobra konstrukcja, warunki do OC całkiem niezłe, chociaż potrafi sprawiać problemy czasem (gubi ustawienia, w szczególności jak jest start "na zimno" - czasem kilka razy trzeba resetować zanim załapie).

Osobiście jak bym miał teraz kupować to wybierał bym pomiędzy Asusem PRO, a MSi GD45 (8D / Plus) - z tym że doskonale zdaje sobie sprawę że nie do końca jest OK z obsługą klienta w oddziale Asusa, więc stawiam na MSi.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...