Skocz do zawartości

czasterowe wariacje

 • wpisów
  14
 • odpowiedzi
  58
 • wyświetlenia
  208874319

Ainolowe rewolucje - część ósma: Wybór launchera


cza12ster

6750698 wyświetleń

blog-0752552001378071079.jpgSkoro udało mi się uporać z tak podstawowymi rzeczami jak reanimacja tabletu po ucegleniu oraz wgranie alternatywnego ROM-u, przyszedł czas na wybranie odpowiedniego launcher. Na moim smartfonie HTC Desire HD od dawna korzystam z Nova Launcher Prime. Jednak po jego instalacji na bohaterze nie przypadł mi zbytnio do gustu, cóż widocznie na małym ekranie prezentuje się on bardziej okazale. Ponieważ nie odpowiadał mi domyślny launcher zintegrowany z systemem, potrzeba zmusiła mnie do przejrzenia sklepu Google Play i odnalezienia jakiejś sensownej alternatywy. Wśród kilku launcherów dostępnych w sklepie Google Play Store wybrałem pięć pozycji, które szczególnie przykuły moją uwagę: Nova Launcher Prime, Apex Launcher Pro, ADWLauncher EX, Action Launcher Pro, Smart Launcher Pro.

 

Nova Launcher Prime

 

Nova Launcher Prime to rozwiązanie bazujące na zmodyfikowanych źródłach launchera z ICS. W porównaniu ze stockowym launcherem dodano szereg modyfikacji takich jak między innymi: efekty przejść między pulpitami/stronami siatki programów, różne style wyglądu folderów i ich tła, sortowanie aplikacji w drawerze.

 

Jak działa launcher możecie zobaczyć na zamieszczonym poniżej materiale wideo.

 

 

Za wyborem launchera przemawia zrównoważone zużycie zasobów. Pomimo zastosowania szeregu elementów wpływających na zwiększenie atrakcyjności wizualnej, prędkości działania launchera jego zasobożerność nie zwiększyła się drastycznie. Wybierając Nova Launcher Prime otrzymujemy narzędzie będące czymś więcej niż klasyczny launcher Androida.

 

Apex Launcher Pro

 

Podobnie jak Nova Launcher Prime, Apex Launcher Pro bazuje na zmodyfikowanych źródłach launchera z Androida, przez co na pierwszy rzut oka właściwościami i wyglądem przypomina bardzo Nova Launcher Prime. Różnica staje się zauważalna dopiero po przejściu do panelu ustawień.

 

Jak działa launcher możecie zobaczyć na zamieszczonym poniżej materiale wideo.

 

 

Podobnie jak w przypadku Nova Launcher Prime za wyborem Apex Launcher Pro przemawia zrównoważone zużycie zasobów i to, że pomimo zastosowania szeregu elementów wpływających na zwiększenie atrakcyjności wizualnej, prędkości działania launchera jego zasobożerność nie zwiększa się drastycznie. Wybierając Apex Launcher Pro otrzymujemy narzędzie będące czymś więcej niż klasyczny launcher Androida.

 

ADWLauncher EX

 

ADWLauncher EX to rozwiązanie bazujące na kodzie źródłowym darmowego ADWLaunchera jednak rozwijane przez zupełnie inny zespół. Jest to chyba jedyny z testowanych przeze mnie launcherów o tak dużych możliwościach konfigurowalności i personalizacji. Dużym atutem jest mnogość efektów przejścia między pulpitami/stronami oraz dostępność różnorodnych skórek w sklepie Google Play Store.

 

Jak działa launcher możecie zobaczyć na zamieszczonym poniżej materiale wideo.

 

 

Za wyborem ADWLauncher EX przemawia idealne zrównoważenie miedzy możliwościami, a zasobożernością. Jest to chyba jedyny z testowany przeze mnie launcherów dający tak duże możliwości. Wybierając ADWLauncher EX otrzymujemy narzędzie zapewniające szybki dostęp do wszystkich aplikacji przepełniony przy tym wodotryskami.

 

Action Launcher Pro

 

Zadaniem Action Launcher Pro jest zapewnienie jak najszybszego dostępu do wszystkich aplikacji i widgetów . Przez zastosowanie intuicyjnego i prostego systemu wyszukiwania staje się ono wręcz dziecinie proste. Cechą charakterystyczną dla tego launchera jest minimalistyczny interfejs oraz bardzo małe zużycie zasobów.

 

Jak działa launcher możecie zobaczyć na zamieszczonym poniżej materiale wideo.

 

 

Za wyborem launchera przemawia intrygujący interfejs, mi osobiście kojarzący się trochę ze starszymi wersjami sytemu Linux. Poza tym na uwagę zasługuje również duży nakład na optymalizację co wpływa pozytywnie na szybkość działania oraz małe zapotrzebowanie zasobów. Wybierając Action Launcher Pro otrzymujemy narzędzie zapewniające szybki i prosty dostęp do wszystkich aplikacji zainstalowanych w systemie,

 

Smart Launcher Pro

 

Podobnie jak Action Launcher Pro, Smart Launcher Pro został zaprojektowany tak, aby zapewnić szybki dostęp do wszystkich aplikacji. W przeciwieństwie do wymienianego wcześniej przeciwnika położono większy nacisk na personalizacje, dzieląc aplikacje na grupy. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można było otrzymać launcher o prostym i przejrzystym interfejsie, który zużywa mało pamięci.

 

Jak działa launcher możecie zobaczyć na zamieszczonym poniżej materiale wideo.

 

 

Za wyborem tego rozwiązania przemawia niskie zużycie zasobów oraz intuicyjny interfejs przemyślnie rozplanowany z zastosowaniem sprawnego sytemu wyszukiwania oraz automatycznej kategoryzacji aplikacji. Dzięki tym rozwiązaniom można dosłownie za pomocą kilku kliknięć uruchomić szybko każdą aplikacje. Wybierając Smart Launcher Pro otrzymujemy launcher zapewniający szybki i spersonalizowany dostęp do wszystkich aplikacji zainstalowanych w systemie,

Z wyżej wymienionych pięciu pozycji najbardziej przypadł mi do gustu Smart Launcher Pro. Za jego wyborem przemówiły: nietuzinkowy design, brak zbędnych wodotrysków oraz podział menu na kategorie pozwalający na szybki i wygony dostęp do wielu aplikacji nie wspominając już o małym zużyciu zasobów oraz przystępnej cenie.

 

Czuje, że Smart Launcher Pro zagości przez dłuższy czas w moim tablecie jako zamiennik stockowego launchera i pomoże zoptymalizować codzienną pracę.

 

Jako mały bonusik za przeczytanie całego tekstu zamieszczam dodatkowy materiał wideo, który ukazuje jak w szybki sposób nadać klasy wyglądowi systemu Android zainstalowanemu na urządzeniu.

 

 

Zachęcam serdecznie do komentowania i dzielenia się przemyśleniami.

 • Popieram 3

2 komentarze


Rekomendowane komentarze

Polecam sprawdzić Holo Launcher. Nie wiem jak będzie wyglądał na tablecie, ale w mojej X8 spisuje się dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
×
×
 • Dodaj nową pozycję...