Skocz do zawartości

Technologiczne Przemyślenia

 • wpisów
  12
 • odpowiedzi
  30
 • wyświetlenia
  211609763

Goclever DVR Extreme Gold - Recenzja niedrogiej kamery sportowej


iPito

28202335 wyświetleń

blog-0717996001409169224.jpeg

Goclever to polska firma, która od 2007 roku dostarcza nam szeroko pojętą elektronikę użytkową. W jej ofercie znajdziemy m.in.: tablety, smartfony, nawigacje samochodowe, rejestratory trasy i kamery sportowe. W tej recenzji przyjrzę się bliżej urządzeniu o nazwie DVR Extreme Gold, które łączy w sobie cechy zarówno kamery sportowej jak i rejestratora samochodowego. Przed obejrzeniem recenzji tego produktu zachęcam do zapoznania się z moim poprzednim wpisem w którym rozpakowałem urządzenie.Teraz nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do obejrzenia mojej krótkiej, niespełna siedmiominutowej recenzji kamery sportowej łamanej na rejestrator samochodowy od firmy Goclever.

Poniżej zamieszczam link do pobrania plików pochodzących bezpośrednio z recenzowanego urządzenia:

Na niektórych klipach w prawym górnym rogu widać kawałek uszczelki. Widać ją tam dlatego, że nie domknąłem obudowy wodoodpornej. Przy prawidłowym jej zamknięciu (co widać np. w klipie w którym testuję wodoszczelność tej obudowy) winetowanie nie występuje.

 

 

Co do samego produktu mam mieszane odczucia. Z jednej strony dostajemy urządzenie mogące zaoferować nam przyzwoitą jakość obrazu w trybach 1080p i 720p z prędkścią 30 klatek na sekundę. Z drugiej strony materiały nagrane w trybie 720p60 pozostawiają wiele do życzenia. Pojawia się tu jeszcze problem z refleksami powodowanymi przez obudowę wodoodporną, którą można co prawda bezinwazyjnie zmodyfikować i pozbyć się problemu oraz małą ilością dołączonych mocowań. Są one co prawda wykonane solidnie, jednakże przynajmniej w podstawowym zestawie nie dają nam wielu możliwości zamocowania kamery. Producent wprawdzie posiada w swojej ofercie dodatkowe akcesoria, niemniej jednak nadal uważam, że w zestawie z kamerą powinniśmy dostać kilka dodatkowych mocowań. W obecnym stanie przyznaję temu produktowi ocenę 3,5 na 5 dostępnych gwiazdek.

 

 

Goclever DVR Extreme Gold

Zalety:

http://www.benchmark.pl/uploads/image/plusik.gifDobra jakość rejestrowanych materiałów w 1080p30 i 720p30

http://www.benchmark.pl/uploads/image/plusik.gifWymienne, niedrogie, łatwo dostępne akumulatory

http://www.benchmark.pl/uploads/image/plusik.gifMożliwość pracy jako rejestrator samochodowy lub kamera sportowa

http://www.benchmark.pl/uploads/image/plusik.gifDobra jakość wykonania

blogentry-60519-0-10837000-1406735780.png

http://www.benchmark.pl/uploads/image/plusik.gifPrzystępna cena

http://www.benchmark.pl/uploads/image/plusik.gifWbudowany wyświetlacz

Wady:

http://www.benchmark.pl/uploads/image/minusik.gifSłaby tryb 720p60

http://www.benchmark.pl/uploads/image/minusik.gifUbogi zestaw akcesoriów

http://www.benchmark.pl/uploads/image/minusik.gifKrótki czas pracy na baterii

http://www.benchmark.pl/uploads/image/minusik.gifObudowa wodoodporna powoduje refleksy

 

 

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu:

ok. 359zł

 

Dziękuję firmie Goclever za udostępnienie sprzętu do testów.

 • Popieram 1

4 komentarze


Rekomendowane komentarze

Czy dobra jakość nagrań - toż to telefon niewiele droższy nagrywa lepiej :/

Mam w swoich archiwach nagrania z Xperii Z, która jak zapewne wiadomo obecnie jest "nieco" droższa. Porównując je do nagrań z recenzowanej kamerki widzę tam znacznie więcej galarety. Poza tym 1/2 nagrań w których jestem posiadaniu jest nieostra ponieważ telefon ostrość gubił. Dochodzą tutaj także inne kwestie. Zetka niby jest wodoodporna, ale tylko prosto z pudełka. Jeżeli poużywasz jej przez jakiś okres czasu to zaślepki m.in. do słuchawek będą odmawiać posłuszeństwa. Poza tym w telefonie nie znajdziesz obiektywu o bardzo szerokim kącie typu 120* lub więcej.

Porównywanie telefonu do kamery jest według mnie trochę bezsensowne. Są to z nazwy urządzenia przeznaczone do innego typu rzeczy. Jeżeli już miałbym porównać jakość materiału nagrywanego przez telefon z innym urządzeniem to sięgnąłbym po jakąś typową, tanią kamerę, a nie urządzenie przeznaczone do pracy w "nietypowych" warunkach, ponieważ znacznie bliżej jest telefonowi do handycama jak do kamerki pokroju GoPro czy testowanego Goclevera.

Pozdrawiam,

Piotr Modzelewski

 • Popieram 2
Odnośnik do komentarza

Całkiem fajnie to zrecenzowałeś....video recenzja...jak najbardziej mi się podoba...trochę za szybko gadasz ...ale ogólnie git

Odnośnik do komentarza

Całkiem fajnie to zrecenzowałeś....video recenzja...jak najbardziej mi się podoba...trochę za szybko gadasz ...ale ogólnie git

Dzięki ;) Fakt, czasami jak powietrze się kończyło to lekko przyśpieszałem :D

Odnośnik do komentarza
×
×
 • Dodaj nową pozycję...