Skocz do zawartości

Tycha

 • wpisów
  15
 • odpowiedzi
  83
 • wyświetlenia
  115721829

Rynek Steam - przydatne narzędzie czy bezsensowny dodatek? - [BZG]


Tycha

7183903 wyświetleń

blog-0135410001390507169.jpgDo niedawna rynek Steam był dla mnie zupełnie obcy. O jego istnieniu dowiedziałem się, kiedy powiedział mi o tym kolega. Zasada działania jest prosta. Każdy użytkownik może wystawić przedmiot (np. kamuflaże, czapki, itp.) na sprzedaż za ustaloną przez siebie cenę. Oczywiście Valve bierze sobie skromny procent z zysku. Na początku myślałem sobie: "Po co to wszystko?". Informacja o kamuflażach, skrzynkach i walizkach w CS GO tym bardziej mnie nie ucieszyła. Po kilku meczach zrozumiałem, że rynek ten może okazać się bardzo przydatnym narzędziem, jeśli poświęcimy mu chwilę czasu.

 

Pierwszą zaletą jest fakt, że ceny ustala sprzedawca, nie Valve. Rywalizacja o najlepszą ofertę oznacza obniżanie cen. Po drugie, jeśli mamy szczęście, możemy w krótkim czasie sporo zarobić. Przykład - po miesiącu grania w CS mogłem już sobie pozwolić na kupno Metro Last Light. I kto powiedział, że z grania nie można czerpać zysków? :P

 

Z tej usługi oczywiście nie trzeba korzystać, jednak jeśli mamy chwilę wolnego czasu i chcemy w łatwy sposób zarobić, to rynek Steam okaże się dla nas świetnym narzędziem. :)

 • Popieram 6

5 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Fakt faktem to i tak dla Polaków jeden wielki shit, bo Polak zwykle jak gry nie kocha to nie kupuję. Tylko Steam wtłacza we wszystkie u nich gry DRM i tylko oni stwarzają nieporozumienia, że kupiłeś boxa, a gra usilnie próbuje się pobrać ze steam.

Odnośnik do komentarza

"Oczywiście Valve bierze sobie skromny procent z zysku"

Przy małych kwotach tego się nie odczuwa ale już przy sprzedaży droższych typu cena wyjściowa 7 euro tracimy 2 dla Valve :D .

Ja na początku wejścia tych nowych skrzynek zarobiłem dużo bo grałem z 3 kont. Złota skrzynka była wtedy po 3 -4 euro :).

To samo tyczy się otwierania tych skrzynek w GO. Dla nas otwarcie kilu skrzynek to już jakaś kwota ale dla naszych zachodnich sąsiadów są to śmieszne kwoty.

Odnośnik do komentarza
×
×
 • Dodaj nową pozycję...