Skocz do zawartości

Technologiczne Przemyślenia

 • wpisów
  12
 • odpowiedzi
  30
 • wyświetlenia
  211609794

Zoom H1 - Wideorecenzja


iPito

15219916 wyświetleń

blog-0104481001390066238.jpegWedług mnie dźwięk pełni w filmie równie ważną rolę jak zdjęcia. Gdy kupiłem kamerę szybko zauważyłem, że jakość audio rejestrowanego przez wbudowane w nią mikrofony nie jest taka jakiej oczekiwałem. Pomimo, iż kamera posiada wejście na zewnętrzny mikrofon nie zdecydowałem się na jego zakup. Chciałem mieć pełną kontrolę nad rejestrowanym dźwiękiem, której moja kamera nie mogła mi zaoferować z racji braku m.in. wyjścia słuchawkowego. Rozpocząłem poszukiwania rozwiązania tego problemu i już po kilku dniach wiedziałem co powinno zaspokoić moje potrzeby. Okazał się być to dyktafon Zoom H1. Miał on wszystko czego potrzebowałem, a synchronizacja ścieżki dźwiękowej pochodzącej z dyktafonu z dźwiękiem z kamery nie jest dla mnie problemem, dlatego zdecydowałem się kupić to urządzenie. Po ośmiu miesiącach użytkowania tego rejestratora postanowiłem podzielić się ze światem moją opinią na jego temat w formie nieznanej blogom benchmark.pl. Serdecznie zapraszam na moją wideorecenzję Zoom'a H1.

 

[media=650,366]

[/media]

 

Jeżeli dźwięk zawarty w filmie nie jest według Ciebie zadowalający to przed wyrażeniem ostatecznej opinii zalecam pobranie i wysłuchanie próbek pochodzących bezpośrednio z Zoom'a bez nałożonych żadnych zewnętrznych filtrów i kompresji. Audio które słychać w filmie zostało dwukrotnie skompresowane poza urządzeniem, dlatego może ono nie w pełni oddawać możliwości recenzowanego dyktafonu. Wspomniane wcześniej surowe próbki nagrań pochodzące bezpośrednio z rejestratora można pobrać, bądź odsłuchać z linków zamieszczonych poniżej:

 

 

 

 

blogentry-60519-0-14589900-1390079114_thumb.jpeg

 

Myślę, że wszystko co miałem do powiedzenia na temat recenzowanego produktu zostało zawarte w filmie. Jednakże na samo zakończenie jeszcze raz podkreślę, że jestem zadowolony z dyktafonu który wybrałem. Jak do tej pory całkowicie zaspokaja on moje potrzeby. Nieważne czy używam go z zewnętrznym mikrofonem krawatowym jako pseudo mikroport, na końcu tyczki mikrofonowej zamontowanego w uchwycie przeciwwstrząsowym, czy po prostu jako mikrofon montowany na kamerze. W każdej sytuacji spisywał i nadal spisuje się on wyśmienicie. Co najważniejsze dyktafon ten pozwolił mi na znaczne podniesienie przyjemności oglądania filmów, które z jego pomocą udało mi się zrealizować. Gorąco polecam jego zakup osobom które nie mają dużego budżetu, a potrzebują uniwersalnego urządzenia służącego do rejestrowania dźwięku.

 

ZOOM H1

Zalety:

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/znaczki_nagrody/mini-recenzje_dobry_produkt.png

http://www.benchmark.pl/uploads/image/plusik.gif Dobra jakość wykonania

http://www.benchmark.pl/uploads/image/plusik.gif Przyzwoita cena

http://www.benchmark.pl/uploads/image/plusik.gif Długi czas pracy na baterii

http://www.benchmark.pl/uploads/image/plusik.gif Dobra jakość rejestrowanego dźwięku

 

Wady:

http://www.benchmark.pl/uploads/image/minusik.gif Brak możliwości włączenia podświetlenia wyświetlacza na stałe

http://www.benchmark.pl/uploads/image/minusik.gif Zbieranie przez urządzenie dźwięków z obudowy

 

 

 

 

Cena w dniu publikacji: 429 zł

 

P.S. Proszę o wyrażenie swojej opinii na temat wideorecenzji mojego autorstwa. Konstruktywna krytyka jest bardzo mile widziana.

 • Popieram 7

2 komentarze


Rekomendowane komentarze

×
×
 • Dodaj nową pozycję...