Skocz do zawartości

xorland

 • wpisów
  6
 • odpowiedzi
  116
 • wyświetlenia
  429098151

Podłączamy Dualshock 3 do komputera PC


gtxxor

308483466 wyświetleń

blog-0231453001378521528.jpgOstatnio co raz częściej spotykałem się z opiniami jakoby podłączenie pada dedykowanego PlayStation 3 do komputera PC było niemożliwe, czy aby na pewno? Przekonajcie się na własnej skórze.

 

[table]

Co będziemy potrzebować?

http://www.xinputer.com/download/MotioninJoy_071001_signed.zip[/td]

[/table]

 

[table]

Instalacja i konfiguracja wstępna

 

2) Podłączyć pad do portu USB komputera za pośrednictwem wspomnianego już kabla. Windows powinien wykryć kontroler gier i zainstalować swój wewnętrzny sterownik.

 

3) Uruchomić program MotioninJoy Gamepad tool. Nasz Dualshock 3 powinien zostać przez niego wykryty, co poskutkuje taką informacją.

 

blogentry-1-0-61773700-1378554320_thumb.png

Jeżeli PC "nie widzi" kontrolera, należy przejść do ścieżki w której zainstalowano oprogramowanie, odnaleźć w niej folder [driver] i ręcznie zainstalować sterownik. Można to zrobić klikając PPM na pliku informacji instalatora i wybierając opcję Zainstaluj, bądź przez funkcję aktualizacji sterownika z dysku w Menedżerze Urządzeń.

 

4) Poprawną komunikację pada z komputerem łatwo sprawdzić przeprowadzając test wibracji.

 

5) W przypadku użytkowania pada z wykorzystaniem bluetooth należy przejść do zakładki Driver Manager. Wybrać z listy urządzeń nasz dongle przez zaznaczenie odpowiedniego checkbox i potwierdzić operację opcją załadowania sterownika.

 

 

blogentry-1-0-48276000-1378554327_thumb.png

-Jeżeli nie wiesz, które urządzenie na liście to Twój dongle sprawdź Identyfikatory Sprzętu w Menedżerze Urządzeń.

-Po każdej kalibracji pada z konsolą będzie wymagał on ponownej kalibracji z komputerem (dotyczy tylko pracy bezprzewodowej!).

[/td]

[/table]

 

[table]

Użytkowanie i tryby pracy (zakładka Profile)

 

W praktyce przydatne okazują się jedynie 3 tryby

 

blogentry-1-0-77852800-1378554334.png do użytkowania z emulatorem PS2

 

blogentry-1-0-81528800-1378554339.png pozwalający na wykorzystanie żyroskopu w kompatybilnych aplikacjach #ważne! obecnie nie ma żadnej gry AAA kompatybilnej z tą funkcją

 

blogentry-1-0-18589900-1378554345.png optymalny do wszystkich gier z możliwością zastosowania kontrolera od konsoli Xbox

[/td]

[/table]

 

[table]

Na zakończenie

 

Nie polecam "grzebania" w bardziej zaawansowanych ustawieniach programu, bowiem cały czas ma on status "testing" i kilkakrotnie napotykałem różne problemy z tym związane. Osoby chętne mogą zmienić sobie język panelu na polski w zakładce Language, jednak tłumaczenie jest niepełne i momentami dość kiepskie, dlatego korzystałem z interfejsu w natywnym jego języku.

 

Zdrówka ;p

[/td]

[/table]

 • Popieram 24

14 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Takich wpisów potrzeba. Krótko, zwięźle i na temat. Łapaj plusa xor bo się napracowałeś, a forma typu instrukcji dla kowalskiego idealnie dobrana.

Odnośnik do komentarza

MotioninJoy jako jedyny obsługuje wszystkie funkcje pada PS3. Wiadomo, że to głównie zaleta dla osób piszących swoje apki (żyroskop), ale świadomość bajerów mamy ;p

Odnośnik do komentarza

Witam z tej strony adam, mam mały problem związany z podłączeniem pada z ps3 do lapka. Mianowicie, mój "pc" nie ma bluetooth lecz nabyłem zewnętrzny. Odpalam program MotioninJoy wchodze do Driver Manager ładuje "sterowniki" do bluetooth i do pada z ps3. Wydaje się wszystko w porządku, widzi pada widzi bluetooth, odłączam pada od lapka, program pokazuje, że widzi pada przez komunikacje bezprzewodową ale pad nie działa. Więc pisze do Ciebie, może coś poradzisz. Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza

Ja przez tydzień walczyłem żeby podłączyć pada przez BT wbudowane w laptopie,MotioninJoy nie widział wbudowanego BT.

Udało mi się za pomocą ScpServer,działa bezproblemowo emulując DS3 jako pada od 360.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem ze sterownikami do pada. Otóż Win7 sam swoje sterowniki instaluje, natomiast przy próbie ręcznej instalacji sterowników z folderu, pojawia się błąd iż ten plik inf nie posiada takich możliwości instalacji(PPM na pliku i zainstaluj). Walczę już drugi dzień i brak jakichkolwiek efektów.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem ze sterownikami do pada. Otóż Win7 sam swoje sterowniki instaluje, natomiast przy próbie ręcznej instalacji sterowników z folderu, pojawia się błąd iż ten plik inf nie posiada takich możliwości instalacji(PPM na pliku i zainstaluj). Walczę już drugi dzień i brak jakichkolwiek efektów.

Mam ten sam problem, daj znać czy za te półtora roku coś wymyśliłeś.

Odnośnik do komentarza

Dla osob ktore maja problemy z MotionInJoy polecam SCP server http://forums.pcsx2.net/Thread-XInput-Wrapper-for-DS3-and-Play-com-USB-Dual-DS2-Controller

SCP ma kilka plusow (i minusow wzgledem MIJ) ale jak juz raz go sprobujecie to nie bedzie juz chcieli wracac do MIJ.

Plusy:

-prosta obsluga i instalacja

-brak reklam (w MIJ trzeba wgrac przerobione pliki "local/offline" zeby wylaczyc reklamy)

-nie potrzeba polaczenia z internetem podczas gry (w MIJ trzeba wgrac przerobione pliki "local/offline" zeby grac bez neta)

-emulacja joypada od konsoli X360

-po odlaczeniu i ponownym podlaczeniu joypad jest znowu widziany (w MIJ trzeba wejsc do ustawien programu i wybrac ustawienia)

Minusy:

-obsluga joypadow tylko od PS3 i PS4

-emuluje tylko oryginalny joypad z X360 (brak obslugi zyroskopu)

-tak jak w MIJ bywaja problemy z instalacja BT i graniem bezprzewodowym

-tak jak w MIJ nie wszystkie moduly BT sa kompatybilne

-tak jak w MIJ czasem trzeba resetowac ustawienia joypada (ukryty przycisk pod spodem) zeby joypad byl widziany przez BT

-sterownik gryzie sie ze sterownikiem SixAxis Pair, ktory uzywa sie zeby zmienic ID joypada w celu uzywania go z Androidem (w systemie moze byc tylko jeden sterownik: SCP albo SixAxisPair)

-tak jak w MIJ sterownik od BT jest podmieniany na specjalny, wiec inne urzadzenia (klawiatura, mysz, telefon) nie moga juz korzystac z BT po instalacji takiego sterownika.

 

Opis instalacji SCP:

1)sciagamy archiwum z http://forums.pcsx2.net/Thread-XInput-Wrapper-for-DS3-and-Play-com-USB-Dual-DS2-Controller

2)rozpakowujemy i uruchamiamy ScpDriver.exe, klikamy "install"

3)instalujemy sterowniki od joypada X360 ze strony Microsoftu

 

PS1.Gdyby joypad nie byl widziany po instalacji to przyciskamy na kilka sekund maly przycisk "reset" znajdujacy sie pod spodem.

PS2. SCP obsluguje joypady od PS3 i PS4

Odnośnik do komentarza

rada dla wszystkich używających ds3 żeby pad się nie rozłączał z komputerem należy wyłączyć ps 3 z prądu lub wynieść (jeśli ktoś ma duże mieszkanie/dom) na 2 koniec domu, inaczej ds3 będzie się łączył z konsolą i rozłączał z komputerem!

Odnośnik do komentarza
×
×
 • Dodaj nową pozycję...