Skocz do zawartości

labikBlog

  • wpis
    1
  • odpowiedzi
    13
  • wyświetlenia
    30270340

Microlab M-200 Platinum 2.1 - dobry dźwięk za 2 stówy


labik

30269857 wyświetleń

blog-0302436001443974577.jpg

Microlab M-200 Platinum - odświeżona wersja dość popularnych głośników M200 w systemie 2.1 plasująca się na średnio-niskiej półce, dedykowana największej grupie odbiorców. Wersje Platinum wyróżnia 50W łącznej mocy (starszy model miał 40W).Głośniki miały swoją premierę 2 lata temu i od tego czasu cena praktycznie wogólę się nie zmieniła.

 

W czasie publikacji minirecenzji koszt głośników to około 200zł.

 

blogentry-1-0-32410900-1444154110_thumb.jpg

 

Specyfikacja:
Moc zestawu RMS - 50W (26w + 2x 12w)
Częstotliwość głośnika satelitarnego - 35-20000 Hz
Stosunek sygnału/szumu: >75dB
Separacja kanałów: >45dB
Waga: 4,5 kg

 

W pudełku poza samymi głośnikami nie znajdziemy żadnych dodatków. Subwoofer + 2 satelitki + pilot przewodowy + instrukcja i to tyle. Dla mnie osobiście to zaleta gdyż dodatkowe kabelki/przejściówki gromadzą się od lat a i tak ich nie używam i zajmują tylko miejsce w szafie.

 

blogentry-1-0-33106400-1444154149_thumb.jpg

 

Jakość wykonania

 

Niewielki subwoofer zbudowany z płyty MDF wygląda łądnie, soldnie. Na tylnej ściance woofer'a znajdziemy tylko 2 porty RCA oraz port do podłączenia pilota sterującego. Poza portami znajduje się tam jeszcze potencjometr od regulacji niskich tonów oraz "pstryczek" ON/OFF - osobiście przeze mnie znienawidzone rozwiązanie. Kto lubi za każdym razem schylać się pod biurko w celu lekkiego podkręcenia bassu i za każdym razem aby włączyć/wyłączyć głośniki?

 

blogentry-1-0-31511100-1444154191_thumb.jpg

 

blogentry-1-0-57792600-1444154220_thumb.jpg

 

Moje oko przykuł jeszcze taki oto widok otworu BASS REFLEX.

 

blogentry-1-0-66377100-1444154259_thumb.jpg

 

Satelitki zbudowane są praktycznie w całości z dość 'dziadowego' plastiku. Są bardzo lekkie i dość małe. Stopki satelitek pokryte są dwoma gumowymi paskami dzięki czemu się nie ślizgają na powierzchni biurka.

 

blogentry-1-0-49640300-1444154288_thumb.jpg

 

blogentry-1-0-62074500-1444154329_thumb.jpg

 

Pilot ma zamontowany na stałe kabel 1,8m od sygnału audio. Wyposażony jest w duży wygodny potencjometr do regulacji poziomu głośności. W pilocie znajdziemy 2 wbudowane porty jack 3,5mm. Pierwszy to wyjście słuchawkowe a drugi to wejście AUX pozwalające na podłączenie opcjonalnego źródła dźwięku np telefonu czy odtwarzacza mp3.

 

blogentry-1-0-78041900-1444154365_thumb.jpg

 

blogentry-1-0-62184300-1444154411_thumb.jpg

 

Jakość dźwięku

 

Głośniki były parowane z następującym sprzętem:

 

· laptop Asus X552C (odtwarzacz foobar2000, pliki FLAC, equalizer: neutral)
· odtwarzacz mp3 Creative MuVo V100 (pliki .mp3 320kbps, equalizer: neutral)
· telewizor LG 42LB671V

 

Odtwarzane utwory:

 

· BT - Every Other Way
· Prodigy - Wild Frontier
· Two Fingers - Stripe Rythm
· Pendulum - Slam
· Soilwork - Sworn to a Great Divide
· Steve Aoki - Ladi Dadi (Tommy_Trash_Remix)
· Awolnation - Sail
· Chase & Status - Blind Faith
· Crystal Castles - Sad Eyes
· A-Trak Remix - Heads Will Roll
· Beastie Boys - Here's A Little Something For Ya
· Drake - Over (hyper crush remix)
· Blackmill Feat. Veela - Let It Be
· In Flames - Whoracle
· Ladyhawke - My Delirium
· Little Dragon - Twice (16 bit remix)
· Nero - Into the Past
· Peaches - fu*k The Pain Away
· Rusko & Cypress Hill - Shots Go Off (Whiiite_Remix)
· Scar Symmetry - The Illusionist
· Soilwork - Departure Plan
· Stephen Swartz - Bullet Train (Featuring Joni Fatora)

 

blogentry-1-0-05286900-1444154450_thumb.jpg

 

Po podłączeniu i odtworzeniu pierwszej piosenki od razu stwierdziłem że Microlaby oferują całkiem inne brzmienie od głośników których aktualnie używałem - Logitech Z523. Jako że obydwa zestawy reprezentują te samą pułkę, postanowiłem nieco porównać ich brzmienia.

 

Microlaby charakteryzuje czyste, donośne brzmienie tonów średnich. Byłem pozytywnie zaskoczony gdyż na testowanych głośnikach usłyszałem nowe dźwięki w piosenkach które katuje prawie codziennie w domu i w aucie. Wokal jest bardzo wyraźny, bassy też elegancko grają nie zagłuszając sztucznie odtwarzanego utworu. Niskie tony wchodzą w odpowiednich momentach w utworze a nie dudnią praktycznie cały czas jak to jest w moich logitechach. Dźwięk wydobywający się z moich Z523 bez względu na to jaki utwór jest odtwarzany można określić jako zamulony, monotonny. Głośniki Logitech Z523 i Microlab M-200PL można porównać do efektu zatkanego ucha po wynurzeniu się z wody. Moje ulubione utwory właśnie przeżywają drugą młodość a uszy słyszą w piosenkach dźwięki o których istnieniu nie zdawały sobie pojęcia. Największy przełom nastąpił przy utworach z gatunku drum'n'bass - pozytywnie!

 

blogentry-1-0-72533900-1444154490_thumb.jpg

 

Podsumowanie

 

Testowanemu zestawowi wad nie brakuje. Włącznik oraz pokrętło tonów niskich które "siedzą" na tylnej ścianie subwoofera deklasyfikują go w kategorii ergonomii użytkowania. Na stałe zamontowany do pilota kabel sygnałowy. Wykonanie satelitek także pozostawia wiele do życzenia. Ale, ale...
M-200 Platinum to głośniki budżetowe które zakupimy już za 200zł. Zestaw totalnie rehabilituje się jakością dźwięku. Jeśli przede wszystkim cenisz sobie jakość dźwięku a wygląd i ergonomia jest na drugim planie a do tego nie chcesz wydawać kilka stów na sprzęt do grania to warto wziąć ten zestawik pod uwagę przy zakupie. Oczywiście nie każdemu może pasować ten typ brzmienia, ale tak to już jest gdy czytamy recenzje na temat głośników - posiłkujemy się subiektywną oceną recenzenta. Dlatego też, warto wybrać się do sklepu i przekonać się na własne ucho ;)

 

Przewinęło się już przez moje biurko kilka zestawów grających i mogę śmiało powiedzieć, że M-200PL przebijają jakością dźwięku niektóre zestawy które kosztują ponad 2 razy tyle co testowane głośniki.
Osobiście, zdecydowanie wymieniłbym swoje Logitechy na recenzowane Microlaby.

 

PLUSY

 

+ bardzo dobra relacja ceny do jakości dźwięku,
+ dobre odwzorowanie tonów średnich oraz niskich,
+ zestaw zajmuje mało miejsca,

 

MINUSY

 

- niewygodne umiejscowienie włącznika ON/OFF, regulacji niskich tonów,
- ‘plastikowe’ głośniki satelitarne,
- przy dłuższym słuchaniu może męczyć słuch,
- zamontowany na stałe do pilota kabel sygnałowy audio,

  • Popieram 11

13 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Z tych trzech recenzji to ta zawiera najwięcej treści merytorycznej, a także autor zadbał o dobrą ekspozycje zdjęć, dlatego moim zdaniem ta recenzja deklasuje słabą konkurencje. Jedyne co mi się nie podoba to podkreślone osobiste odczucia autora gdzie recenzja moim zdaniem powinna być bardziej bezstronna.

Odnośnik do komentarza

Co to znaczy deklasyfikują w tym kontekście? Chyba deklasują? Choć też nie do końca tu pasuje. Silenie się na jakieś dziwne słowa i później jest taki efekt.

Odnośnik do komentarza

Polecam poużywać lepszego sprzętu Yamahy/Denona,tak apropos 'drugiej młodości utworów':P głośniczki są fajne ale też bez przesadyzmu xd

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem najlepsza recenzja z tych trzech, które mamy okazje oglądać. Brakuje mi tylko pokazania jak są podłączone satelitki (taki mały drobiazg, wrzucić fote z tymi gniazdami). Nie mniej cieszę się, że kupiłem Modecomy MHF-60U za 280zł rok temu.

Odnośnik do komentarza

Zestawy głośnikowe służą nam do słuchania muzyki, mowy i innych dźwięków, dlatego w ich teście najważniejsza jest ocena jakości dźwięku. Tylko recenzja labika (z trzech konkursowych) dała mi wyobrażenie, jak ten zestaw głośnikowy może brzmieć.

 

Poza tym w jego publikacji jest najwięcej zdjęć i są one najładniejsze, chodź to akurat może być zarzutem, że ładne ilustracje pełnią funkcję reklamową, zachęcają do zakupu sprzętu ;-).

 

Wada recenzji: błędy językowe.

 

Odnośnik do komentarza

Ciekawa recenzja, widać, że włożono w nią sporo pracy. Dużo dobrej jakości zdjęć, które pokazują każdy detal opisywanego zestawu. Dość swobodny styl pisarski, co ma swoje zalety i wady. Na pewno dobrze się to czyta, chociaż gdybym był dziadkiem, to trochę obraziłbym się za użyte w tekście sformułowanie "dziadowego plastiku". Że niby jak coś kojarzy się z dziadkiem, to ma być liche i kiepskie? Hmm. Poza tym dopracowania wymaga nie tylko stylistyka, ale i interpunkcja. No dobra, dość tego narzekania na tę regencję, bo jeszcze wyjdzie na to, że nie doceniam włożonej w nią pracy - a tak nie jest. Jestem pod wrażeniem całości, pomysł na porównanie z Logitechem w moim odczuciu udany, gdyż posiadacze tego drugiego zestawu będą mieli lepszy punkt odniesienia. Autor nie wahał się (mimo że może wygrać ten zestaw) uczciwie przedstawić jego wad - to się chwali, gdyż niejednemu zadrżałaby ręka, czy aby na pewno dobrym pomysłem będzie krytykować. Parafrazując słowa z filmu "Poszukiwany, poszukiwana" o zawartości cukru w cukrze, można powiedzieć, że w tej recenzji jest największa zawartość recenzji, spośród wszystkich biorących udział w konkursie. Gratulacje labik.

 

Plusy:
- dokładne zdjęcia.
- lekki (przystępny) język opisujący dźwięk.
- dobry pomysł z odniesieniem do Logitech Z523.
- uczciwe podejście do przedstawienia wad.
- "Awolnation - Sail" - też lubię ten utwór :-)

Minusy:
- stylistyka teksu np. 'dziadowego' plastiku
- błędy
interpunkcyjne np. brak przecinków, kropek.
- literówki (np. wygląda łądnie, soldnie).

Odnośnik do komentarza

Nie jestem jakimś tam krytykiem recenzji ale mogę powiedzieć jedno - z powyższego tekstu dobrze zapoznałem się z tym komputerowym zestawem audio 2.1, wiem jakie parametry posiada, jak jest wykonany, jakie funkcje posiada tenże sprzęt oraz co oferuje produkt firmy Microlab za około dwie stówki.

Odnośnik do komentarza

Oj, widać że autor zanim wysłał recenzję do publikacji nie przeczytał jej dokładnie - masa literówek, błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i nieskładnych zdań ("wogólę", "łądnie", "soldnie", "pułkę" i "półka" - to w końcu jak piszemy półka?). Słownictwo mało fachowe - 'dziadowego' plastiku ???  Poza tym przedmiotem recenzji nie było pochwalenie się preferencjami muzycznymi autora, a rzetelne przedstawienie jakości sprzętu. Widać, że pisane na szybko, na kolanie. Chyba nie do końca tak powinna wyglądać fachowa recenzja. Jedynie zdjęcia są w porządku, ale chyba nie o to tu chodziło

Odnośnik do komentarza

Merytoryczna zawartość w normie, ale stylistyka, ortografia i interpunkcja wołają o pomstę do nieba. W skrócie - flaki w oleju ... Kiepsko się czyta.

Odnośnik do komentarza

Recenzję oceniam pozytywnie. Zawarte zostały podstawowe informację, tytuł mówiący od razu na wstępie o przybliżonej cenie urządzenia. Na plus również b. dobrej jakości zdjęcia, porównanie do poprzednich głośników Logitech'a. Zawarte podsumowanie odzwierciedlające wady i zalety - bez wachania użyta również krytyka co w recenzji jest przewidziane.

Na minus za to: sama forma zapisu, również forma językowa zawartra w tej recenzji. 

Końcowa ocena ode mnie : dobry.

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...