Skocz do zawartości

Zasady grupy Ekspert

Igoruss

Zasady grupy Ekspert

 

Ranga ekspert skupia w swych szeregach specjalistów w danej dziedzinie, przyznawana jest w celu wyróżnienia osób z dużym doświadczeniem, wiedzą i zaangażowaniem.

Oto zbiór wytycznych mówiący o tym jak godnie reprezentować ten kolor:

 1. Główne zadania Ekspertów to:
  -fachowa pomoc (argumentacja) w działach tematycznych, tłumaczenie i odpowiadanie na nurtujące pytania
  -poprawa błędów merytorycznych innych użytkowników
  -zgłaszanie niekompetentnych oraz nieregulaminowych wypowiedzi
  -ścisła współpraca z Moderatorami/M-Lokalnymi w celu utrzymania porządku w swoim dziale
 2. Ekspert zobowiązany jest do godnego reprezentowania swojej rangi, zachowania powagi, kultury osobistej oraz unikania sytuacji, które mogą narazić na szwank wysoki prestiż grupy. W związku z tym, należy też zwracać szczególną uwagę na kompetencję własnych porad.
 3. Nie jest zabronione czynne udzielanie się w luźnych i żartobliwych tematach (dział Na Luzie) pod warunkiem, że nie staje się to głównym zajęciem Eksperta, który zupełnie porzuca opiekę nad swoim działem, na rzecz wygłupów.
 4. Do dyspozycji Ekspertów oddany został specjalny dział - Kącik Ekspertów - w którym prowadzone są dyskusje na temat grupy, jej działalności, zadań itp.
 5. Eksperci, jako ważna część ekipy forum, mają pełne prawo do podawania własnych pomysłów na zmiany i ulepszenia dotyczące funkcjonowania ich działów, a także całego forum.
 6. Mile widziana jest pomoc w tworzeniu bądź współtworzeniu tematów zbiorczych, poradników, tematów ogólnych czy pomniejszych specjalistycznych porad w celu zaopatrzenia forum w fachową wiedzę podnosząc tym samym ogólny poziom merytoryczny.
 7. Ważna jest też aktywność Ekspertów, więc o dłuższych nieobecnościach należy informować z uprzedzeniem w Kąciku Ekspertów.
 8. Wyjątkowe nierespektowanie wytycznych, zachowanie uwłaczające randze, bądź działalność na szkodę ekipy czy forum może wiązać się z wydaleniem z grupy.

Sid vicious, Igoruss & Administracja benchmark.pl

×
×
 • Dodaj nową pozycję...