Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

konspektor

Rejestracja: 23 cze 2014
OFFLINE Ostatnio: 03 lut 2019 20:19
-----

#1519523 Komputery z mojej pracy.

Napisane przez konspektor w 29 lipiec 2014 - 20:35

Witam serdecznie,
od ponad roku pracuję w firmie budującej komputery na zlecenie klienta. Z racji tego że już zbudowałem już kilka ciekawych konstrukcji, w tym wątku mam zamiar przedstawiać takowe oraz dodawać skrócony opis oraz ew. ciekawe rozwiazania które można zaimplementować w danej obudowie/ przy danej konfiguracji. Z racji tego że mam ograniczoną możliwość robienia zdjęć, mają one charakter ogólnego poglądu a w przypadku bardziej szczegółowych pytań lub sugestii postaram się o takie zdjęcia lub zdjęcia na podstawie innego komputera. Z racji tego że nie jestem pewny czy mogę publikować wizerunek firmy nadmienię tylko że jest to firma mieszcząca się na południu Niemiec, a komputery są budowane dla ludzi z całej Europy. Możecie takze zadawać pytania co do działalności firmy oraz procesu produkcji jako całości.

Zacznę od komputera który został zbudowany dzisiaj na potrzeby pewnych targów komputerowych.
Jest to specjalna edycja poswięcona pewnej znanej grze FPS, całość znajduje się w obudowie Corsair C70 koloru czarnego. Na jednym boku obudowy znajduje się okno na które jest montowana pleksa z logiem producenta, sponsorami itd.

rhY62f3.jpg

Dane:
Obudowa : Corsair C70
Płyta Główna: MSI 970
Procesor: AMD FX 8350
Chłodzenie: Corsair H100i
Grafika: MSI GeForce GTX 760 OC Gaming 4GB DDR5
ODD LG blueray
HDD: WD Caviar Blue 1TB
SSD: Samsung 840 evo 120GB
PSU: Corsair AX760i
RAM: 4x Corasir Vengeance 2133 8GB PRO
Dodatki: 7x Wentylatory Corsair z wymiennymi obręczami, Kable Sleeve komplet, przedłużacze do wentylatorów w czarnym oplocie, 2 rozgaleźniki fan. Revoltec Backlight Set plus rozszerzeniowy dodatek (łącznie 4 listwy led)

Opis problemów, rozwiązań i budowy:
Obudowa C70 jest świetna jeżeli chodzi o design i o możliwości upchania okalbowania z tyłu, a także przewiewność, budowę dodatkowych wentylatorów orazmożliwość dobrego oświetlenia. W tym przypadku z racji koniecznej wysokiej estetyki całośćć okablowania z obudowy musiała iść za płytą główną co spowodowało konieczność częściowego odkręcenia płyty podczas montażu. Z reguły, jeżeli mam do czynienia z H100i, buduję wentylatory tak żeby każdy możliwy wwiewał powietrze do środka, a h100 wydmuchiwao na górę. W tym przypadku jednak zależało nam na estetyce, dlatego tylni wentylator także wywiewa powietrze. Z racji tego że oryginalne wentylatory z H100 są dosyć hałaśliwe to zostały wymienione na cichsze modele podnoszące jednocześnie estetykę. Podczas układania kable Sleeve zastosowałem metodę włożenia między dwa rzędy kabelków kawałek plastiku a następnie posuwałem tym plastikiem co pozwoliło na jednolite ułożenie całego rzędu kabelków. Dysk HDD oraz SSD zostały dodatkowo zabezpieczone plastikowymi ściskami na wypadek przebojów podczas transportu. Niestety producent nie pomyślał o możliwości dodatkowego zabezpieczenia śrubami przez co jest to zrobione dosyć prowizorycznie, aczkolwiek bezpiecznie. Oświetlenie jest sterowane podczerwienią, wiec kabel z odbiornikiem został umieszony z przodu aby umozliwić bezproblemowe sterowanie. W tej obudowie sprawę ułatwia siatka na przodzie przedniego panelu, więc przesył jest niczym nie zakłócony.

To by było na tyle jeżeli chodzi o ten komputer. Jest to mocno skrócony opis, ponieważ zostawiam miejsca na ew. pytania .Jeżeli macie pytanie, sugestie proszę zadawać a ja w godzinach wiczornych postaram się odpowiadać oraz co jakiś czas dodawać nowe komputery i opisy.

Zagadka: Ile zajęła budowa tego komputera? ;)
  • 1