Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

wk007

Rejestracja: 31 sty 2014
OFFLINE Ostatnio: 18 paź 2018 20:50
-----

Moje tematy

Problem z odzyskaniem systemu - Ultrabook Samsung NP530u3c

30 grudzień 2015 - 00:41

Witam,

kilka dni temu zakupiłem ultrabook Samsung NP530u3c. Posiada on fabrycznie 2 dyski, pierwszy SSD 24GB z systemem, oraz drugi (musiałem kupić nowy gdyż stary został u poprzedniego właściciela, padło na Sandisk SSD Plus 120 GB). 

 

Obecnie mam zainstalowany Windows 8.1, (nalepkę z kluczem mam do 7)  chciałem odzyskać system do stanu fabrycznego, przy użyciu "odzyskiwania" a następnie "Usuń wszystkie dane i ponownie zainstaluj system"

Problem jest taki, iż po chwili wyświetla się "Włóż nośnik, brakuje niektórych plików. Można je odtworzyć z nośnika instalacyjnego lub nośnika odzyskiwania systemu Windows" 

Żadnego nośnika nie posiadam, próbowałem uruchomić recovery za pomocą F4, ale komputer nie reaguje na to, uruchamia się normalnie. 

 

Pytanie co mogę zrobić aby odzyskać system? 

Ewentualnie, posiadam płytkę instalacyjną z Win 7, tylko czy klucz z nalepki aktywuje mi system?

Klucz z nalepki różni się od tego w systemie. 

Bardzo zależy mi na "nowym" systemie. 

 

Pozdrawiam


Pęknięta obudowa zawiasu - Ultrabook Samsung NP530u3c

26 grudzień 2015 - 23:48

Cześć,
posiadam Samsunga NP530u3c, ostatnio zauważyłem pęknięcie na obudowie zawiasu. Usterka często spotykana w tym modelu.

https://drive.google...iew?usp=sharing
https://drive.google...iew?usp=sharing- zdjącia komputera
Moje pytanie brzmi: czy ktoś spotkał się z podobną usterką? Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mniej więcej jak długo ta część wytrzyma przy okresowym użytkowaniu. Czy te pęknięcie stanowi poważny problem? (znajduje się poniżej otworów mocujących zawiasy do klapy). Czy można zrobić coś w tym momencie by uchronić element przed zniszczeniem?

https://drive.google...iew?usp=sharing- zdjęcie elementu z podobną usterką, oraz link do aukcji z nim (http://allegro.pl/ob...5873802279.html)