Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Hammond

Rejestracja: 31 gru 2013
OFFLINE Ostatnio: 14 paź 2018 09:47
-----

Moje tematy

Bezpieczeństwo płatności kartą w Internecie

12 październik 2018 - 08:25

Witam, nie siedzę w bankowości i unikam banków jak ognia, ale od niedawna mam konto w Nest Bank wraz z kartą i mam tu problem z płatnościami online - to pytanie to bardziej siedzących w bankach.

 

 

Większość sklepów czy usługodawców typu Flixbus nie wspiera płatności paylink (wybiera się ikonkę banku, przekierowuje na stronę banku, ten wysyła kod smsem dla potwierdzenia), a jedynie kartą płatniczą. Z tego co widzę, że takie operacje nie są tak zabezpieczane i nie są wysyłane żadne kody i taki sklep może sobie ściągać kasę z karty kiedy i ile chce bez żadnych potwierdzeń z mojej strony, a sam bank na to też przyzwala.

 

Z tymi płatnościami kartą naprawdę nie ma żadnych antykradzieżowych zabezpieczeń?

Takie dane z karty może sobie zapamiętać nawet kasjerka  w markecie i wyczyścić konto to zera lub właśnie te sklepy, które te dane i tak będą mieli.

 

Bank wspomina o 3D secure, ale to praktycznie nigdzie nie jest wspierane i transakcje lecą bez autoryzacji co nie za bardzo mi się podoba.